• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zondag, 17 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Drechterland

Basisscholen West-Friesland verzekerd van cultuuronderwijs

Door ret35ew
2 juli 2013
in Drechterland, Enkhuizen, Hoorn, Koggenland, Medemblik, Nieuws, Opmeer, Stede Broec
Leestijd:2 minuten
A A
0
Basisscholen West-Friesland verzekerd van cultuuronderwijs
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

West-Friese gemeenten, scholen en cultuuraanbieders smeden plan voor forse impuls cultuureducatie

WEST-FRIESLAND – De komende vier jaar zijn de leerlingen van de basisscholen in West-Friesland verzekerd van cultuuronderwijs. Dat is het gevolg van een voorspoedige samenwerking van de zeven West-Friese gemeenten en een aantal cultuuraanbieders. Wethouder Louw Jan Zwagerman (gemeente Medemblik): “Ik ben ongelooflijk trots dat het is gelukt om de cultuureducatie voor de basisschooljeugd op de rails te houden. Er komt een plan waarmee het cultuuronderwijs wordt geborgd. Opnieuw een bewijs dat we ondanks de economische crisis samen tot veel in staat zijn. Ik deel een groot compliment aan alle deelnemende partijen. Het is een uniek project.”

(tekst gaat door onder deze advertenties)

7-West-Friese-GemeentenHet nieuwe plan is tot stand gekomen met financiële steun van de West-Friese gemeenten en de provincie en is het grootste van heel Noord-Holland, op de grote steden na. De Blauwe Schuit gaat het plan uitwerken, samen met (deels) de Westfriese bibliotheken, muziekschool Wognum en muziekschool Oostelijk Westfriesland. Ook de West-Friese erfgoedinstellingen worden nauw bij het project betrokken. Niet alleen krijgt cultuur een vaste plek in het onderwijs, ook komt er een flinke link naar de leefomgeving van de school en het kind.

Door de financiële crisis staat het cultuuronderwijs op de basisscholen flink onder druk. Zo bestaat door bezuinigingen van de provincie Noord-Holland de Kunstcompagnie niet meer. Het nieuwe plan helpt om cultuureducatie met kwaliteit beschikbaar te houden voor de kinderen. Wethouder Zwagerman: “Zo brengen we cultuur uit onze regio dicht bij onze kinderen en behouden we cultuur in onze regio. Het is in het belang van het primair onderwijs, de cultuuraanbieders én de inwoners van West-Friesland”. Komend najaar komt er een startbijeenkomst voor het basisonderwijs, de cultuuraanbieders en gemeenten.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Cultureel paspoort

Ook krijgen leerlingen een ‘cultureel paspoort’ waarin is te zien wat een kind aan cultuur heeft gedaan en geleerd.

Veel basisscholen zijn al ver met cultuur in het onderwijs. Een aantal scholen doet mee aan de kunstenplannen waarvan De Blauwe Schuit de uitvoering heeft overgenomen van de voormalige Kunstcompagnie. Ook werken de scholen vaak samen met andere cultuuraanbieders als muziekscholen, bibliotheken en musea. Het merendeel van de scholen beschikt over een eigen cultuurcoördinator. En toch kan het beter, vandaar dat De Blauwe Schuit een plan maakt met als hoofddoel kunst, erfgoed en media nog meer onderdeel te laten zijn in het onderwijs en nog beter te integreren in het reguliere lesaanbod. Ook krijgen leerlingen een ‘cultureel paspoort’ waarin is te zien wat een kind aan cultuur heeft gedaan en geleerd.

Verder willen de West-Friese gemeenten, Plein C (provinciale instelling voor cultuur) en De Blauwe Schuit een speciale website inrichten waar de West-Friese scholen en de aanbieders elkaar kunnen vinden, en een jaarlijkse culturele bijeenkomst.

Tags: BasisschoolBlauwe SchuitCultuurOnderwijsWest-Friesland
Deel9Tweet6VerstuurDeel2Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Populair afgelopen 24 uur

  • Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons

    Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons

    11263 lezers
    Deel 4505 Tweet 2816
  • Stadsstrand perfect plekje voor vuurwerkshow kermis Hoorn (foto’s en video’s)

    1577 lezers
    Deel 631 Tweet 394
  • Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn

    638 lezers
    Deel 255 Tweet 160
  • Knuffels, kleurexplosies en kermisbeats: Kermis Hoorn bruist van energie (foto’s)

    1383 lezers
    Deel 553 Tweet 346
  • Automobilist (46) rijdt door na aanrijding met voetganger en wordt vervolgens aangehouden in Middenmeer

    268 lezers
    Deel 107 Tweet 67

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Nanna Delang op Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn
  • Nelly Bakker op Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons
  • Thijs Out op Eerste editie Eenhoorncup tijdens Hoornse kermis
  • Caroline Bosman op Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn
  • Sascha Geertman op Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Automobilist (46) rijdt door na aanrijding met voetganger en wordt vervolgens aangehouden in Middenmeer

Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn

Eerste editie Eenhoorncup tijdens Hoornse kermis

Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons

Hemmeromloop 2025 met nieuw parcours en frisse uitstraling

Nieuwe beweegpalen in winkelgebied Enkhuizen; ‘Westerstraat veiliger maken’

Vrijdag herdenking Japanse capitulatie bij Veteranenmonument Hoorn

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer