• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zondag, 22 juni 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Huesmolen: Stand van zaken grachten, winkels en postkantoor

by ret35ew
23 oktober 2014
in Hoorn, Nieuws
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Huesmolen: Stand van zaken grachten, winkels en postkantoor
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen
Foto van februari 2014. Er was groen licht voor opknappen Huesmolen.
Fotomoment van februari 2014; Er was groen licht voor opknappen Huesmolen. Henk Hansen in het midden met streepjes pak.

HOORN – Deze week maakte de gemeente Hoorn bekend dat het een Omgevingsvergunning heeft verleend voor het dempen van de gracht in winkelcentrum De Huesmolen. Een gesprek met Henk Hansen van Hansen advies & management die als adviseur van de Vereniging van Eigenaren Huesmolen I,II en III optreedt.

Hoe zeker is het dempen van de gracht nu?

We kunnen door! Een bewoner maakte zich vooral zorgen over de uit te voeren bouwwerkzaamheden.  Met name de aanvangstijden van het boren en breken, maar ook over de mogelijke schade aan de panden. Voor dit laatste gaan wij in november 2014 een nulmeting uitvoeren zodat vooraf duidelijk is wat de staat van panden is voordat de werkzaamheden gaan starten. Twee ondernemers willen niet betalen aan de kosten van het dempen van de gracht. Via deze  procedure willen zij de werkzaamheden tegenhouden, zodat zij niet hoeven te betalen. Maar ook zij zijn lid van de Vereniging van Eigenaren en daar is besloten dat alle leden meebetalen. Alle voorbereidingen gaan door, er is al een aannemer geselecteerd en die kan in maart 2015 gaan starten met de werkzaamheden.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Dempen van de grachten is simpel volstorten met zand?

Nee, het soortelijk gewicht van water is  anders dan die van zand. De bodemplaat van de gracht tussen Deen en Stumpel  is verbonden  met de totale constructie van de panden aan weerszijden van de gracht. Het plan is nu om deze bodemplaat los te zagen van de zijwanden en daarna vol te storten met zand. Hier boven op komt de nieuwe “Rode loper” voor de consument.

Hoe staat het nu met de noordzijde en het winkelaanbod?

“Een goede invulling van deze locatie is daar geboden en wel zo snel mogelijk wat mij betreft.”

Voor de noordzijde zou interesse zijn van diverse kanten om daar een supermarkt te realiseren Dat kan op dit moment financieel niet uit. Daarnaast  lijkt het een strategisch spel te worden, waarbij een tweetal partijen intentieovereenkomsten hebben gesloten met twee ondernemers om tot verwerving van hun pand over te gaan. Als adviseur ben ik van mening dat een defensieve aankoop in de “Vershoek” te begrijpen is , echter het mag niet leiden tot een verdere achteruitgang van het winkelcentrum. Een goede invulling van deze locatie is daar geboden en wel zo snel mogelijk wat mij betreft.

Hoe staat het met de aankoop van het postkantoor?

“echter de laatste loodjes wegen het zwaarst”

De  vraagprijs voor het voormalige postkantoor is al flink gezakt. Van ooit ruim € 5 miljoen naar nu € 2,4 miljoen. Op dit moment  zijn Deen Vastgoed en LIDL Vastgoed met de huidige eigenaar TNT-Real Estate in gesprek over een mogelijke verwerving partijen naderen elkaar snel, echter de laatste loodjes wegen het zwaarst. Maar gelet op de huidige bestemming “Maatschappelijke doeleinden” zijn dat dure vierkante meter prijzen voor een grote parkeerplaats, retail en woningen. Maar we zijn nog steeds in gesprek om tot een overeenkomst te komen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Belangrijk vind ik dat met het dempen van de gracht er weer een kwaliteitsimpuls komt  aan de Huesmolen. Hierdoor wordt  het winkelcentrum ook weer aantrekkelijker voor winkelketens om zich te vestigen.

Verder ben ik zeer te spreken over de inzet van Deen Vastgoed en Lidl Vastgoed om het voormalige postkantoor te verwerven. Beide partijen zijn ook de grootste betalers aan het dempen van de gracht. Ook de gemeente Hoorn werkt positief mee door mee te werken en te denken in oplossingen om De Huesmolen dat extra duwtje in de rug te geven. Een voorbeeld daarvan is de € 150.000,00 als bijdrage in de kosten van het dempen van de gracht.

Veel positieve ontwikkelingen op papier. Vanaf maart 2015 afwachten of de eerste stap, het dempen van de gracht doorgaan kan vinden. To be continued.

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT

Bron: Dit artikel is eerder geplaatst op partnerwesbsite voor ondernemersnieuws: WestfrieslandinBedrijf.nl

(tekst gaat door onder deze advertenties)
Tags: DeenHenk HansenHuesmolenLidlOntwikkelingWinkelcentrum
Share30Tweet19SendShare5Send
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

    Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

    11491 shares
    Share 4596 Tweet 2873
  • Verkeersmaatregelen in Hoorn en programma IRONMAN Westfriesland

    3342 shares
    Share 1337 Tweet 836
  • Tropische editie IRONMAN Westfriesland: hitteprotocol geactiveerd

    5856 shares
    Share 2342 Tweet 1464
  • IRONMAN Westfriesland klaar voor warme editie: ‘We zijn tot in de puntjes voorbereid’

    1160 shares
    Share 464 Tweet 290
  • Verkeersmaatregelen rondom IRONMAN 70.3 Westfriesland 22 juni 2025

    2013 shares
    Share 805 Tweet 503

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

College steunt voorgenomen sluiting basisschool De Langereis in Ursem; ’te weinig leerlingen voor behoud’

Vacature burgemeester Opmeer trekt 15 kandidaten

IRONMAN Westfriesland: 70.3 and 5150 Bike Courses and Explanation of Start – Transition – Finish (Video)

Duurzaam Streekbad officieel heropend: zon, water en een flinke dosis energie!

IRONMAN Westfriesland ready for hot edition: ‘We are fully prepared down to the last detail’

Westfriese gemeenten bundelen krachten tegen ondermijning; nieuw team voor meer controles

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer