• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
dinsdag, 20 mei 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Column Sjaak Grosthuizen: Profielkunstwerk

Door ret35ew
1 november 2015
in Hoorn, Nieuws, Skoftig
Leestijd:3 minuten
A A
0
Column Sjaak Grosthuizen: Profielkunstwerk
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

sjaak31 oktober 2015 – Column Sjaak Grosthuizen: Profielkunstwerk

Wat je ook kunt zeggen van onze eigenwijze raadsleden, ze willen een goede burgemeester. De beste die er te vinden is. Een vertrouwenscommissie onder leiding van Roger Tonnaer (dus dat zit wel goed) heeft een profielschets opgesteld. Commissaris van de Koning, Johan Remkes zat er bij toen die werd gepresenteerd en hij keek niet eens verbijsterd toen de opsomming van gezochte kwaliteiten langskwam.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Het waren er heel wat en dat is natuurlijk geen wonder. De burgers van Hoorn waren geraadpleegd en dat leverde toch nog pakweg 1100 reacties op. Daarnaast was het bedrijfsleven geraadpleegd en de bestuurders in het overige deel van Westfriesland. Deze aanpak staat overigens wel garant voor een lijstje van uiterst wenselijke eigenschappen waaraan wij met ons allen misschien niet hoeven te voldoen, maar een burgemeester wel.

Inspirator, visionair, daadkrachtig, aanjager, netwerker, goede contacten in Den Haag, duidelijk, transparant en met nevenfuncties die uitsluitend relevant zijn voor de stad. Tot zover had ik nog het gevoel dat ikzelf daar nog grotendeels in zou kunnen passen en ik merkte niet aan onze invalkracht op de burgemeestersstoel, Yvonne van Mastrigt, dat nu al haar kansen om Hoorns vaste burgermoeder te worden verkeken waren.

Dat leverde iets minder dan dertien keer drie mooie persoonsbeschrijvingen op

Johan Remkes vond de lijst echter al veel te lang. Misschien kent hij beter dan wij eventuele kandidaten, die hij tijdens de opsomming één voor één zag afvallen. Hij vroeg of de raadsleden, die tot nu toe kennelijk nog buiten de nuttige-eigenschappenvergaaractiviteiten waren gehouden, om zich te beperken tot drie noodzakelijke burgemeestersprofielelementen. En dat leverde een schat aan nieuwe eigenschappen op, want wat je ook van onze dertien Hoornse fracties vindt, originele zaken noemen kunnen ze. Dat leverde iets minder dan dertien keer drie mooie persoonsbeschrijvingen op, want sommige konden worden gezien als overlapping van elkaar of als hetzelfde, maar iets anders geformuleerd. Maar na enige onderlinge discussie moest in ieder geval ook worden opgenomen dat de nieuwe burgerouder goede relaties met het Hoornse verenigingsleven moet onderhouden.

Halverwege gaf ik mijn eigen mogelijke kansen volledig op en ik weet zeker dat burgermoeder Yvonne ook moet hebben gedacht: dat wordt dus enkele reis Groningen. Ik weet niet of elk raadslid datzelfde gevoel ook zal hebben gehad. Er zaten erbij die uitstraalden dat de genoemde eigenschappen toch heel legitiem waren en eigenlijk meer moeten worden gezien als een basis. Per slot van rekening moet een nieuwe burgemeester ook nog kunnen groeien in zijn rol.

dat wordt dus enkele reis Groningen.

Johan Remkes had al geconstateerd, dat Hoorn een schaap met vijf poten zocht. Nu werd dat een witte raaf of zelfs de mythische eenhoorn. Onze Commissaris schetste voorts een aantal zaken die bij de zoektocht ook aan de orde zou komen. Eén van de belangrijkste zaken was de absolute radiostilte over de kandidaten die zich ondanks de profielschets bij de vertrouwenscommissie zouden aanmelden. Dick Bennis van het CDA merkte op dat de vertrouwenscommissie uitsluitend bestaat uit mannen. Ik moet bekennen dat ik wel begreep waarom dat zo was. Dick betoogde dat het toch wel nuttig was ook een vrouw in de commissie te hebben, want zijn eigen vrouw viel wel eens dingen op, die hem waren ontgaan. Het is duidelijk dat een profielschets voor raadsleden niet zo vergaand is als voor een burgemeester. De vrouw is er in gekomen. Dankzij Ronald Louwman van de VVD, die zijn eigen plek in de vertrouwenscommissie grootmoedig afstond aan fractiegenote Marion van der Ven. Ik begrijp dat goed. Ronald is niet zo dol op zoeken naar figuren met mythologische potenties.

Interessant in een dergelijke zoektocht vind ik altijd de vraag in hoeverre een profielschets een reactie is op een vertrekkende burgemeester. Hoeveel hokjes zou Onno van Veldhuizen kunnen afvinken? Zou de Hoornse lijst nou erg verschillen met die uit Enschede?

Is het een heel gek idee om onze raadsleden te vragen in hoeverre de prachtige en noodzakelijke eigenschappen uit de profielschets ook van toepassing zijn op hen zelf? En of ze eens willen horen hoeveel vakjes bij hen kunnen worden aangekruist? Of juist niet. Wie weet zitten we in Hoorn al met een raadzaal vol vijfpotige schapen. Nee, een grappige opmerking over geblaat zal je mij niet horen maken.

Tags: BurgemeesterColumnhoornPolitiekProfielSjaak Grosthuizen
Deel6Tweet4VerstuurDeel1Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Advertentie

Populair afgelopen 24 uur

  • Hoorn presenteert voorlopige ontwerpen tunnel en fietsverbinding Keern

    Hoorn presenteert voorlopige ontwerpen tunnel en fietsverbinding Keern

    2564 lezers
    Deel 1026 Tweet 641
  • Kruidvat in de Huesmolen wordt vijfde vestiging in Hoorn

    413 lezers
    Deel 165 Tweet 103
  • College kiest voor autovrij centrum in Spanbroek/Opmeer

    312 lezers
    Deel 125 Tweet 78
  • Medemblik maakt zich op voor 31e editie Truckfestival Westfriesland

    131 lezers
    Deel 52 Tweet 33
  • Aanrijding op N194 bij Avenhorn; een gewonde naar ziekenhuis

    126 lezers
    Deel 50 Tweet 32

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Aanrijding op N194 bij Avenhorn; een gewonde naar ziekenhuis

College kiest voor autovrij centrum in Spanbroek/Opmeer

Kruidvat in de Huesmolen wordt vijfde vestiging in Hoorn

College kiest voor autovrij centrum in Spanbroek/Opmeer

Veteranen geëerd tijdens lokale Veteranendag in Enkhuizen

Irene Schouten stopt met eigen marathonploeg: ‘Alle aandacht gaat nu naar thuis’

Raadsvragen over toekomst winkelcentrum Wervershoof; ‘alleen ruimte voor supermarkt en slager?’

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer