• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
dinsdag, 29 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Bestaan tunnelstelsel in Hoorn al langer bekend [+video]

by ret35ew
23 januari 2015
in Hoorn, Nieuws, Skoftig
Reading Time: 2 mins read
A A
0
Bestaan tunnelstelsel in Hoorn al langer bekend [+video]
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

kaartvanstadsrioeleHOORN – Vrijdag bracht de gemeente Hoorn nieuws naar buiten over de bij toeval gevonden tunnelgang onder de binnenstad van Hoorn. Maar het vermoeden van tunnelgangen onder de oude binnenstad van Hoorn zijn niet nieuw.

Kaart Stadsrioele uit 1819

Een oude ‘Kaart van Stadsrioele’ laat een mogelijk bestaan van een riool of tunnelsysteem zien. ” zoo di zich in de stad Hoorn bevinden te leggen, gecopijeert volgens een vanouds bestaande plan.” Deze kaart is gedateerd 1819. Klik hier voor deze kaart. (Dank @jorritsma voor de tip)

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Video 1987

Hieronder een interview met Joop Willems lange tijd woonachtig in de Mariatoren in Hoorn. In een gesprek over deze toren wordt er op het eind (rond 11.00 min.) gesproken over het mogelijke bestaan van een gangenstelsel. Vanuit het oude stadhuis op de Nieuwstraat zou een gang lopen onder de stad door. Een legende of waarheid?

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Dus toch?

Via Twitter werden bij door @Jorritsma getipt op onderstaande Youtube filmpje. Bij opgravingen in 1987 onder de dan nog nieuw te bouwen C&A vestiging op het Grote Noord. Op 1 april 1987 werd er een rondleiding georganiseerd en de deelnemers aan deze rondleiding kregen het advies vooral ’s avond een zaklantaarn mee te brengen.

h4

Tags: binnenstadhoornTunnelsYoutube
Share16Tweet10SendShare3Send
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Motie uitgevoerd; Medemblik vergoedt nieuwe ID na geslachtswijziging

    Motie uitgevoerd; Medemblik vergoedt nieuwe ID na geslachtswijziging

    222 shares
    Share 89 Tweet 56
  • Politie onderzoekt bomaanslag in Hoorn, getuigen gezocht

    3152 shares
    Share 1261 Tweet 788
  • De Dutch Classic Yacht Week in Enkhuizen

    151 shares
    Share 60 Tweet 38
  • Verbeteren verkeersveiligheid Zuiderdijk; Delen afsluiten voor doorgaand gemotoriseerd verkeer de oplossing?

    141 shares
    Share 56 Tweet 35
  • Politie redt schaap uit sloot in Zwaag

    125 shares
    Share 50 Tweet 31

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Politie redt schaap uit sloot in Zwaag

Motie uitgevoerd; Medemblik vergoedt nieuwe ID na geslachtswijziging

De Dutch Classic Yacht Week in Enkhuizen

Zomeravondconcert Annie Gao en Boudewijn Zwart

Veilig vakantie vieren

Veilig vakantie vieren

Verbeteren verkeersveiligheid Zuiderdijk; Delen afsluiten voor doorgaand gemotoriseerd verkeer de oplossing?

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer