• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
dinsdag, 12 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Provincie reserveert 8,5 miljoen voor dijk Hoorn-Amsterdam

Door ret35ew
4 februari 2015
in Hoorn, Koggenland, Nieuws
Leestijd:2 minuten
A A
0
Provincie reserveert 8,5 miljoen voor dijk Hoorn-Amsterdam
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen
westerdijk_hoorn_googlestreetview
De Westerdijk richting De Hulk. Afbeelding via Google Streetview

NOORD-HOLLAND – Gedeputeerde Staten (GS) van Noord-Holland reserveren 8,5 miljoen euro voor meer kwaliteit bij de versterking van de Markermeerdijken tussen Amsterdam en Hoorn. Daarmee wordt de dijk niet alleen veilig, maar ook mooier. Ook kan er extra natuur en recreatie mee worden gefinancierd. De nieuwe dijk moet ook een doorgaande fietsroute gaan worden van Hoorn naar Amsterdam.

Gedeputeerde Joke Geldhof: “Dit is zo’n kans, die zich maar een keer in een mensenleven voordoet. Wij kunnen nu, samen met Rijk, Hoogheemraadschap en gemeenten, de Markermeerdijken nóg mooier en toeristisch aantrekkelijker maken en de regio economisch sterker.” Ook gedeputeerde Jaap Bond vindt dit een mooi voorbeeld van integrale aanpak. “We krijgen een mooier landschap en meer fiets- en wandelpaden. Dat sluit prachtig aan bij onze ambities op het gebied van natuur en recreatie.”

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Oeverdijk

GS hebben voorlopig 5 miljoen euro gereserveerd voor oplossingen voor een veilige dijk, waaraan meer kwaliteit wordt toegevoegd. Een voorbeeld van een mogelijke oplossing voor een veilige dijk is de oeverdijk. Dit is een nieuwe lagere dijk met een flauw talud, die vóór de bestaande dijk in het Markermeer komt. De provincie ziet hierin veel voordelen, omdat de cultuurhistorische waarden van de oude dijk in stand blijven en het kansen biedt voor natuur en recreatie. Verder geeft de aanleg van een oeverdijk minder overlast voor bewoners, bedrijven en recreanten.

De overige 3,5 miljoen euro zijn bedoeld voor extra natuur en recreatievoorzieningen langs de hele dijk, zoals een stadsstrand en wandel- en fietspaden. Dit wordt de komende maanden samen met de gemeenten verder uitgewerkt.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Ontwerp-dijkversterkingsplan

Het definitief besluit over de provinciale bijdrage wordt rond de zomer van 2015 genomen. Het definitieve bedrag hangt ook af van de bijdragen van gemeenten, recreatieschap Twiske-Waterland, Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en het Rijk in geld of slimme oplossingen. De uiteindelijk gekozen maatregelen worden opgenomen in het ontwerp-dijkversterkingsplan, dat naar verwachting in 2016 voor de inspraak ter visie worden gelegd.

Tekst via www.noord-holland.nl

Tags: amsterdamDijkversterkinghoornMarkeermeerdijkNoord-HollandProvincie
Deel22Tweet14VerstuurDeel4Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

    Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

    377 lezers
    Deel 151 Tweet 94
  • Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof

    273 lezers
    Deel 109 Tweet 68
  • Vanaf 18 augustus werkzaamheden aan fietspad Provincialeweg en De Strip

    262 lezers
    Deel 105 Tweet 66
  • Meisje gewond bij aanrijding in Oostwoud, automobilist rijdt door

    200 lezers
    Deel 80 Tweet 50
  • Plukdag in De Garden Enkhuizen: bloemen, kunst en natuur op zaterdag 16 augustus

    1213 lezers
    Deel 485 Tweet 303

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Marlous Pippel op Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark
  • Dennis Visser op Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark
  • Yvonne Bulterman op Nieuwe focusflitsers controleren op smartphonegebruik in Noord-Holland
  • Elly Beemsterboer de Vries op Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof
  • OnsWestfriesland op Auto belandt in sloot naast parkeerplaats in Zwaag

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Fietsen in voetgangersgebied Westerstraat

Zondag Waterweek Opmeer; een dag vol waterpret en activiteiten

Welke straatnamen en nieuwe naam voor Centrum West Venhuizen? Nieuwe wijk met 250 woningen

Brandweer Zwaag zorgt voor waterpret bij De Tweemaster in Risdam Zuid

Brandweer Opmeer organiseert waterfestijn op De Weijver

Meisje gewond bij aanrijding in Oostwoud, automobilist rijdt door

Vanaf 18 augustus werkzaamheden aan fietspad Provincialeweg en De Strip

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer