• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
dinsdag, 12 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Column Sjaak Grosthuizen: Theo de Bouwer

Door ret35ew
11 juli 2016
in Hoorn, Nieuws, Skoftig
Leestijd:3 minuten
A A
0
Column Sjaak Grosthuizen: Theo de Bouwer
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

9 juli 2016 – Column Sjaak Grosthuizen: Theo de Bouwer

Het is goed om af en toe een informatieve sessie mee te maken voor raads- en commissieleden. Je steekt er zoveel van op en de kans dat argwaan jegens onze stadsbestuurders wegsmelt als sneeuw voor de zon is groot. Het is zelfs mogelijk dat je je op een enorme manier gaat verbazen over wat er allemaal mogelijk is en over wat onze vroede vaderen en vroede moeder allemaal voor ons welzijn in de wacht weten te slepen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Deze week was ik aanwezig bij de eerste presentatie van de prestatieafspraken die Hoorn en Intermaris met elkaar hebben gemaakt. Intermaris, de woningcorporatie waarvan we kortgeleden nog het beeld hadden dat ze compleet maling heeft aan de behoeften van zoekenden naar betaalbare woningen, blijkt een voorbeeldige instelling te zijn waarmee het bijzonder prettig is zaken te doen. Onze eigen CDA-wethouder van hoe-krijg-ik-iedere-arme-sloeber-in-een-goedkope-doch-leefbare-woningzaken Theo van Eijk wist mij daarvan met een aanstekelijk enthousiasme te overtuigen.

Wonderen worden verricht!

Wonderen worden verricht! Hoewel Intermaris de komende jaren veel huizen gaat slopen en pakweg 1000 woningen in de verkoop doet, zullen er in 2020 per saldo 250 meer sociale huurwoningen zijn dan nu! Hoe is dat mogelijk! Je hoort tegenwoordig van woningcorporaties die de eigen gespekte kas belangrijker vinden en dus, binnen de mazen van de wet, laten we dat niet vergeten, het woningbestand voor de sociale minima schijnbaar gewetenloos verpatsen. Van dat geld kon je aantrekkelijke beleggingsproducten kopen en je bestuurders een prettige marktconform salaris meegeven. Maar niets van dat alles bij Intermaris! Integendeel, was de boodschap die Theo de huizenwethouder van Hoorn ons bracht.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Ook de boodschap die weerklonk in een krantenartikel twee dagen later, dat woningbouwcorporaties de perverse prikkels die uitgaan van ons huurslagstelsel niet of nauwelijks kunnen weerstaan had natuurlijk geen betrekking op Intermaris. Ons Intermaris mogen we wel zeggen. Dat elders in den lande de huurprijzen zomaar worden opgetrokken tot vlak onder de aftoppingsgrens, zodat nog net huursubsidie kan worden verleend, wat de corporaties veel geld in het laatje brengt en de belastingbetaler enkele miljarden extra per jaar kost, kan niet worden verweten aan Intermaris. Nu zullen de huren van de nieuw te bouwen sociale huurwoningen allemaal tot vlak onder die grens uitkomen, maar ik begreep dat het huurbedrag eigenlijk nog veel hoger hadden moeten uitkomen en dat Intermaris met het te vragen huurbedrag een behoorlijke veer zal laten. Ten gunste van hen voor wie zij bouwen, laten we dat ook niet vergeten!

Ik begreep dat de opbrengst van de verkoop van oude huizen, die – laten we wel zijn – allemaal net niet aan de huidige kwaliteitseisen voldoen, ten goede komt aan de bouw van nieuwe huizen. Slim! Voor pakweg € 20.000 tot €30.000,- meer dan de verkoop oplevert, bouwt Intermaris weer nieuw. En dat bracht mij lichtelijk in verwarring. Ik denk dan, simplist die ik ben, dat Intermaris dan per nieuw huis een hypotheek nodig heeft dat vele malen lager is dan wat ik voor mijn woning nodig had. Ik weet wat ik maandelijks aan hypotheeklast kwijt ben. Dat is nu een stuk minder dan de huurprijs van een woning die nog net voor huurtoeslag in aanmerking komt. Ik wou dat ik slechts de hypotheeklast van zo’n nieuw Intermarishuis hoefde te betalen. Waar gaat dat huurgeld dan allemaal aan op?

Nu worden woningbouwcorporaties door de landelijke overheid ook uitgemolken, maar zou dat zoveel zijn, dat ik moet vrezen dat de goedwillende directeur van Intermaris geen prettig marktconform salaris plus bonussen zal kunnen ontvangen?

Wethouder Theo noemde de mensen van Intermaris luid en duidelijk vrienden. Laten wij hopen dat wethouder Theo en Intermaris hun prachtige ambities waarmaken. Niet Bob de bouwer maar zijn broer Theo zal dan ons aller vriend zijn.

Tags: ColumnSjaak Grosthuizen
Deel10Tweet6VerstuurDeel2Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

    Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

    214 lezers
    Deel 86 Tweet 54
  • Vanaf 18 augustus werkzaamheden aan fietspad Provincialeweg en De Strip

    181 lezers
    Deel 72 Tweet 45
  • Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof

    176 lezers
    Deel 70 Tweet 44
  • Plukdag in De Garden Enkhuizen: bloemen, kunst en natuur op zaterdag 16 augustus

    1133 lezers
    Deel 453 Tweet 283
  • Meisje gewond bij aanrijding in Oostwoud, automobilist rijdt door

    161 lezers
    Deel 64 Tweet 40

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Yvonne Bulterman op Nieuwe focusflitsers controleren op smartphonegebruik in Noord-Holland
  • Elly Beemsterboer de Vries op Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof
  • OnsWestfriesland op Auto belandt in sloot naast parkeerplaats in Zwaag
  • Melisa Kr op Nieuwe focusflitsers controleren op smartphonegebruik in Noord-Holland
  • Michaël Lustenhouwer op Vrachtwagen zet verkeer in centrum Hoorn tijdelijk vast

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Meisje gewond bij aanrijding in Oostwoud, automobilist rijdt door

Vanaf 18 augustus werkzaamheden aan fietspad Provincialeweg en De Strip

Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof

Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

Tentoonstelling ‘Van graftrommel tot QR-code’ in Pakhuis Oud Hoorn

Zomerpop in Hoogwoud krijgt carnavalesk tintje met De Deurdarsers

Hendricks Karavaan brengt cultureel festival naar Huis Bonck in Hoorn; ‘erfgoed leeft, bruist en verbindt’

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer