• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zaterdag, 26 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Hoorn

VVD Hoorn: ‘Zevenhuis: Banen geen procedures’

by Redactie
2 september 2016
in Hoorn, Medemblik, Nieuws
Reading Time: 2 mins read
A A
0
VVD Hoorn: ‘Zevenhuis: Banen geen procedures’
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

HOORN – “Bureaucratie kost West-Friesland banen,” meldt Chris de Meij namens de VVD Hoorn. “Het wordt de hoogste tijd dat strenge procedures de ontwikkeling van bedrijventerrein Zevenhuis niet langer blokkeren. Er worden nu meer procedures verkocht dan kavels.”

De partij neemt daarin stelling tegen omwonenden en bestemmingsplanontwikkelingen die in de ogen van de partij te veel nieuwe bedrijven tegenhouden. Volgens de VVD Hoorn blijkt dat de strenge regels die de gemeente heeft gesteld in het bestemmingsplan Zevenhuis banen kost voor West-Friesland. “Bedrijven kunnen zich geen ellenlange en onzekere procedures veroorloven. Nu de economie weer aantrekt wil de VVD dat bedrijven de ruimte krijgen om duurzaam te ondernemen en uit te breiden als dat nodig is,” aldus raadslid Chris de Meij.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Herziening bestemmingsplan

Volgende week dinsdag wordt de herzieningen van het bestemmingsplan Zevenhuis besproken in de commissie. Hierin worden de leden gevraagd een besluit te vormen over:
1. Maximale bouwhoogte van 20 meter in het middengebied op Zevenhuis.
2. De openbare weg aan de zuidoostzijde van het plangebied te handhaven.
3. De landschappelijke inpassing en de waterberging niet binnen, maar buiten het plangebied van Zevenhuis te realiseren op gronden ten westen van het plangebied.

De VVD vindt dat de tijd rijp is het huidige bestemmingsplan te ontdoen van onnodige regels. De Meij: “Als de gemeente adequater had ingespeeld hadden we nu minder leegstand en meer werkgelegenheid gehad. Procedures zijn niet logisch en er is weinig flexibiliteit ingebouwd. Bedrijven moeten vooraf veel investeren, waarna ze het risico lopen dat het plan niet op deze locatie gerealiseerd kan worden.”

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Reacties

Deze herzieningen roepen maatschappelijke reacties op. De gemeente Hoorn heeft inmiddels al 46 reacties van bewoners ontvangen, waarbij de meeste bezwaren de bouwhoogte betreffen. Ook de politieke partij Progressief West-Friesland, de lokale afdeling vereniging Milieudefensie, de dorpsraad Zwaagdijk en de gemeente Medemblik hebben laten weten dat zij een dringend beroep doen om af te zien van de voorgenomen wijzigingen.

Volgens De Meij komt de VVD volgende week met voorstellen voor ‘een beter vestigingsklimaat, meer flexibiliteit, concurrentiekracht voor de regio en gericht op de nieuwe omgevingswet’.

Dit artikel is afkomstig van partnerwebsite voor Zakelijk Westfriesland; WestfrieslandinBedrijf.nl

Tags: hoornZevenhuis
Share5Tweet3SendShare1Send
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Politie onderzoekt bomaanslag in Hoorn, getuigen gezocht

    Politie onderzoekt bomaanslag in Hoorn, getuigen gezocht

    2310 shares
    Share 924 Tweet 578
  • Gemeente Hoorn: geen aparte aanpak voor onderhuur door statushouders

    1529 shares
    Share 612 Tweet 382
  • Westfrisiaweg N307 bij Zwaag deels afgesloten; vrachtwagen rijdt verkeersborden stuk

    4606 shares
    Share 1842 Tweet 1152
  • Auto op zijn kant bij kettingbotsing; afsluiting N307 bij Zwaag

    2162 shares
    Share 865 Tweet 541
  • Nelly’s Café in Obdam stopt over 8 maanden; verkoop niet rond

    427 shares
    Share 171 Tweet 107

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Nieuwe rotonde Oostergouw-Oude Veiling in Zwaag geopend voor verkeer

Politie waarschuwt voor malafide Engelssprekende klusjesmannen in regio Hoorn

Laatste kans: nomineer jouw favoriete bedrijf voor de NHN Business Awards 2025

Nieuwe slimme ledverlichting voor Provincialeweg in Hoorn; straks verlichting aangepast aan verkeer en weer

Medemblik onderzoekt leefbaarheid en veiligheid; ‘alleen dan kunnen we keuzes maken die passen in onze wijken en dorpen’

Hoe inclusief is uw gemeente? ‘Met deze enquête willen we beleid kunnen verbeteren’

Plannen voor woningbouw in Hoorn-Noord aangepast: gebiedsontwikkeling opgesplitst

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer