• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
donderdag, 24 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Sjaak Grosthuizen: Wacht u voor nepnieuws

by Redactie
15 januari 2017
in Nieuws, Skoftig
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Column Sjaak Grosthuizen: Wacht u voor nepnieuws
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

14 januari 2017 – Column Sjaak Grosthuizen: Wacht u voor nepnieuws

De laatste tijd circuleren verontrustende mededelingen over hacken en het verspreiden van nepnieuws. Zeker in de aanloop naar verkiezingen is het duidelijker dan ooit dat bepaalde partijen hopen de argeloze kiezers een rad voor ogen te draaien om daarmee tegenpartijen de wind uit de zeilen te nemen. Het beïnvloeden van de meningen van een meerderheid van de bevolking schijnt een fluitje van een cent te zijn. Hoewel dit al sinds de prehistorie bij invloedhappige personen bekend is en ook wordt gebruikt, krijgen we als volk nu pas de nodige waarschuwingen mee.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

De politici, dat is de groep die voor mij het interessantst is, blijken naast hun gebruikelijke pogingen om de aanstaande kiezers te winnen met mooi klinkende verhalen en het laten deelhebben in prachtige vooruitzichten, blind te zijn voor de gevaren waaraan zij zelf blootstaan. In haastig opgezette stoomcursussen worden zij door de partijleidingen klaargestoomd om zich enerzijds te beschermen tegen fakeberichten en anderzijds door zo subtiel mogelijk fakenews te verspreiden over de andere partijen.

Een bekend feit is nu dat veel politici hun eigen accounts van Facebook, Instagram, LinkedIn en mailadressen met zeer makkelijk te hacken wachtwoorden hebben beveiligd en die wachtwoorden jarenlang blijven koesteren. Is dat ook zo met de wachtwoorden die onze lokale politici hanteren? Ja, dat is zo. Ik heb dat, zonder dat ik mijzelf als geroutineerd hacker wil neerzetten, zelf kunnen constateren.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Judith de Jong heeft overigens gisteren haar wachtwoord gewijzigd.

Zo luidt het wachtwoord van alle mailaccounts van Roger Tonnaer van Fractie Tonnaer gewoon: rogertonnaerop1.  Wethouder Judith de Jong gebruikt de geboortedatum van haar tweeling, terwijl Symen van der Meer van Hoorns Belang nu als nieuw wachtwoord heeft: blijmetjanroos. Aart Ruppert van VOC Hoorn meent hackers te slim af te zijn met een lang wachtwoord. In het besef dat een goed wachtwoord ook cijfers en hoofdletters bevat heeft hij de namen van zijn fractieleden en hun leeftijd opgenomen. Hij schijnt wel elk jaar zijn wachtwoord te veranderen. Elk jaar wordt dan ook de leeftijd van zijn fractiegenoten aangepast. Nico van Oudheusden van de Hoornse Seniorenpartij heeft uit dankbaarheid voor de steun van Robert Vinkenborg van HOP diens naam als wachtwoord. Van Robert heb ik het wachtwoord nog niet kunnen achterhalen. Er wordt gefluisterd dat hij dit elke week verandert. Joke van Diepen van Jong en oud voor Hoorn heeft haar eigen naam als wachtwoord, maar tot mijn grote verrassing heeft zij nog geen enkel bericht in haar mailbox geopend. Ik overweeg haar een mailtje te sturen met haar wachtwoord. Judith de Jong heeft overigens gisteren haar wachtwoord gewijzigd. Ze hanteert nu de geboortedatum van haar andere dochtertje.

Fakenews wordt te gemakkelijk verspreid en erger: geloofd. Zo hoeft het niet waar te zijn dat Wethouder Samir Bashara tijdens de nieuwjaarsreceptie van de PvdA de hele avond uitsluitend heeft gepraat over sterke drank en speciale biertjes die hij scoorde. Overigens is zijn wachtwoord Glengoyne17, waar ik pas achter kwam nadat ik de hele wereldatlas van Whisky’s heb door geplozen.

De St.Franciscus Xaveriuskerk in Enkhuizen is deze week verkocht aan een tussenpersoon van het filmbedrijf van Kim Holland. De boot van het Zuiderzeemuseum komt naar Hoorn om de passagiers van de riviercruiseschepen te vervoeren. Burgemeester Jan Nieuwenburg zal daar op zondagen, vermomd met pruik en baardje, aan het roer staan om zijn behoefte aan varen in en rond de prachtige haven van Hoorn te kunnen bevredigen. Hij zal worden afgewisseld door wethouder Ben Tap. Onbekend is of hij dan dezelfde pruik en baardje zal gebruiken.

Van wethouder Nel Douw is bekend dat zij zich na de pensionering van haar echtgenoot Frans, die de laatste gevangenisdirecteur van de Krententuin was, zal vestigen in één van de woningen in dat complex. Voor alle ramen zullen de tralies worden teruggeplaatst. Jan Roos mailde Symen van der Meer, dat wanneer hij eerder op de hoogte was van alles wat hij in de raad naar voren heeft gebracht, hij hem niet op de 8ste, maar op de 4e plek zou hebben gezet op de lijst van VNL. Wanneer Symen in de komende tijd vaak vaker zal fulmineren tegen asielzoekers en andere buitenlanders of Nederlanders met niet-Nederlandse achtergrond, wacht hem binnen de partij een mooie toekomst.

De plannen voor de verkiezing van de Horinees/Hoornaar van het jaar gaat niet door. Eerst wil men via oefensessies over omgaan met sociale media onze lokale politici zover krijgen dat zij een reële kans maken om op een hoge plek in de ranglijst te kunnen eindigen.

Overigens is het beslist een smerige leugen dat uw columnist over de Hoornse politiek is benaderd door iemand met een zwaar Russisch accent om mee te denken over het bedenken van nepberichten.

Tags: Column
Share8Tweet5SendShare1Send
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Strandje Julianapark vraagt aandacht; ook na oplevering van het veel grotere stadsstrand in Hoorn

    Strandje Julianapark vraagt aandacht; ook na oplevering van het veel grotere stadsstrand in Hoorn

    6277 shares
    Share 2511 Tweet 1569
  • Medemblik stopt uitwerking toekomstplan camping De Molenwurf in Wognum door landelijke ontwikkeling

    3589 shares
    Share 1436 Tweet 897
  • Bankhelpdeskfraude bij vrouw (84) in Hoorn; Man (op foto) koopt met pinpas voor €2400 bij elektronicazaak

    1437 shares
    Share 575 Tweet 359
  • Meer bezoekers naar binnenstad Hoorn: ’toerisme en winkelen in de lift’

    1958 shares
    Share 783 Tweet 490
  • Hoorn start onderzoek naar regenwaterafvoer; voorkomen overbelast systeem

    315 shares
    Share 126 Tweet 79

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Koggenland regelt ecologisch onderzoek; ‘met een gerust hart isoleren’

Hoorn start onderzoek naar regenwaterafvoer; voorkomen overbelast systeem

Gemeente Hoorn heropent aanvraag Starterslening voor koopstarters

Landbouwshow Opmeer grootste agrarische evenement provincie; spektakel voor jong en oud

Auto belandt in water bij aanrijding in Hoogkarspel

Column Peter Ursem: The Koggenlanapproach

Bedrijventerrein Zevenhuis krijgt regie over eigen groenonderhoud

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer