SPANBROEK – De Wipbrug in de Lage Hoek is door Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier (HHNK) in samenwerking met gemeente Opmeer gerestaureerd en beweegbaar gemaakt. Speciaal voor de Westfriese waterweken is de brug begin augustus eenmalig voor doorvaart geopend geweest.
De gemeente en HHNK zijn nog in overleg over een eenvoudige en veilige wijze van zelfbediening van de brug. Er moeten door beide partijen hiervoor nog enkele werkzaamheden uitgevoerd worden.
Ook worden er nog afspraken gemaakt over het op slot doen van de brug in de avonduren. Als dit geregeld is, kan de brug in het vaarseizoen handmatig bediend worden door de vaarrecreant. Helaas vergen deze laatste zaken nog wel wat tijd en daarom kan dit vaarseizoen de brug nog niet in bedrijf worden genomen.
Beheer
De gemeente neemt het beheer van de brug over van het HHNK zodra alles is geregeld. Als straks de brug weer wipt, is hiermee het vaarroutenetwerk in de omgeving van Opmeer uitgebreid, een lang gekoesterde wens.
Bron: Gemeente opmeer