• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
woensdag, 9 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Westfries Museum exposeert nieuwe aanwinsten

by Redactie
9 november 2019
in Hoorn, Nieuws
Reading Time: 2 mins read
A A
0
Westfries Museum exposeert nieuwe aanwinsten

48 PB Olfert de Vrij Een oorlogsfregat en ander scheepsverkeer in stormachtig weer

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

HOORN – Op 8 november werd het Westfries Museum verblijd met een bijzondere gift. De jubilerende Stichting Oosterkerk schonk ter gelegenheid van het 500-jarig jubileum van de stenen kerk een door hen aangekocht schilderij van Cornelis Springer (1817-1891) aan het museum. Springer schilderde dit Gezicht op de Oosterkerk in 1886. Het schilderij is samen met de voorstudie uit de collectie van het Zuiderzeemuseum te zien in de presentatie met nieuwe aanwinsten.

De eerste aankoop is een penschilderij van De Vrij. Bij zijn dood liet deze 17e-eeuwse Hoornse penschilder mr. Olfert de Vrij ruim dertig werken na. Van slechts drie is de huidige verblijfplaats bekend. Eén daarvan ‘Een oorlogsfregat en ander scheepsverkeer in stormachtig weer’ is sinds kort terug in Hoorn. Het penschilderij is één van de bijzondere recente aanwinsten die het museum vanaf 9 november exposeert. Het is volgens Ad Geerdink, directeur van het Westfries Museum dan ook een lot uit de loterij, dat het museum een werk van De Vrij heeft kunnen kopen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Matthias Withoos

Een tweede belangrijke aankoop die vanaf 9 november is te zien op een expositie van nieuwe aanwinsten is het werk ‘Sottobosco met landschap en jachtstilleven’ van de 17e-eeuwse schilder Matthias Withoos (1627-1703). Volgens Ad Geerdink is dat werk vooral zo bijzonder omdat het een sleutelstuk is in het werk van Withoos. Het bevat drie withoosgenres ineen: een landschap, een jachttafereel en een sottobosco (bosgrondje).

48 PB Olfert de Vrij Een oorlogsfregat en ander scheepsverkeer in stormachtig weer
48 PB Herman Doncker Jongen met paard

Twee kinderen in een landschap

Op een veiling bij Sotheby’s deze zomer, slaagde het museum er ook in het schilderij Twee kinderen in een landschap te verwerven. De schilder van dit werk is onbekend, maar vanwege de kenmerken in stijl is portrettenspecialist dr. Rudi Ekkart er van overtuigd dat het hier om een kinderportret van een Westfriese 17e –eeuwse schilder gaat. Dit werk kon worden gekocht met steun van het Le Cocq d’Armandville-Planckenfonds en de Vrienden van het Westfries Museum.

(tekst gaat door onder deze advertenties)
(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT
Share34Tweet22SendShare6Send
Advertenties van onze sponsoren
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Start bouw van 54 nieuwe woningen in Rozenbuurt Zwaag feestelijk gevierd

    Start bouw van 54 nieuwe woningen in Rozenbuurt Zwaag feestelijk gevierd

    194 shares
    Share 78 Tweet 49
  • Terugblik op feestje 40 jaar Dijkpop; foto’s en aftermovie

    158 shares
    Share 63 Tweet 40
  • Tijdelijke regeling ‘Samenwonen op proef’ van WerkSaam wordt verlengd

    154 shares
    Share 62 Tweet 39
  • Hoorn stopt met toepassing staalslakken en vervangt bestaande funderingen bij onderhoud

    557 shares
    Share 223 Tweet 139
  • Bouw eerste woningen in Poort van Hoorn van start

    414 shares
    Share 166 Tweet 104

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Terugblik op feestje 40 jaar Dijkpop; foto’s en aftermovie

Raadkrachtige vrouwen: steeds meer Hoornse vrouwen willen politiek actief worden

Start bouw van 54 nieuwe woningen in Rozenbuurt Zwaag feestelijk gevierd

Tijdelijke regeling ‘Samenwonen op proef’ van WerkSaam wordt verlengd

Jongerenwerk Medemblik organiseert plezier en actie in de zomervakantie

Bouw eerste woningen in Poort van Hoorn van start

Museumstoomtram krijgt prominente plek in stationsgebied Hoorn; deel activiteiten naar Zwaag

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer