• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
dinsdag, 12 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Afslag Zwaag niet op de borden. Dorp onvindbaar?

Door Redactie
15 januari 2019
in Hoorn, Nieuws, Skoftig
Leestijd:2 minuten
A A
0
Afslag Zwaag niet op de borden. Dorp onvindbaar?
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

ZWAAG – Wij kregen op 19 november 2018 op de redactie de eerste vragen over het verdwijnen van ‘Zwaag’ op de borden langs de Westfrisiaweg. Deze week krijgt de vraag nog meer publiciteit na een bericht op NH Nieuws.

Met de oplevering van de nieuwe N307 zijn ook veel borden vervangen door nieuwe borden. Het valt nu blijkbaar steeds meer mensen op dat ‘Zwaag’ niet meer aangegeven staat op het bord voor de afslag Oostergouw.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Oostergouw

Voor veel Zwagers is de afrit Oostergouw vanaf de Westfriesiaweg traditoneel de afslag naar het dorp. Op bovenstaande foto is rechts het oude bord ter hoogte van Van der Laan nog zichtbaar, met vermelding ‘Zwaag’.

“Waar is afslag Zwaag gebleven?”

“Ik begrijp wel dat Zwaag onderdeel van gemeente Hoorn is, maar wij zijn nog steeds een dorp met eigen ondernemers, inwoners en een carnavalsvereniging, waar heel veel mensen komen”, aldus Koos Bekker, voorzitter van Ondernemersvereniging Zwaag tegen NH Nieuws.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

“De beddenspecialist heeft zelfs al een bordje geplaatst zodat ze zijn winkel kunnen vinden” staat ook in het artikel te lezen. Ook de plaatselijke carnavalsvereniging maakt zich zorgen of de tienduizenden bezoekers straks Zwaag nog wel kunnen vinden.


Het onderwerp kwam ook aan bod in het item Streeknieuws op NPO Radio 2 programma van Rob Stenders

Reactie Provincie

Wij vragen het na bij de provincie. Zij geven aan dat er geen sprake is van een fout. “Langs de nieuwe N307 zijn drie afslagen, die alle drie richting Zwaag leiden. Het is niet logisch om langs de N307 bij drie verschillende afslagen hetzelfde doel “Zwaag” aan te geven. Er is toen gekozen om de komgrens “Zwaag” op de N307 te plaatsen (een zogenaamd pseudo-kombord) en vanaf de N307 te verwijzen naar doelen binnen “Zwaag”, zoals Risdam en diverse bedrijventerreinen.”

Met andere woorden, er komen andere borden langs de N307 uitgevoerd in zwart wit (1,50 x 0,90 m) met daarop de tekst Zwaag. “De weg ligt dus als het ware binnen de kom van Zwaag (vandaar de komborden), maar er geldt wel een snelheid van 100 km/u.” Dat dan weer wel.

Ook NOS Journaal

Via een tip zagen wij dat er ook aandacht was op het landelijk NOS ochtend journaal op tv. Bekijk hier het item en scroll naar 8 minuten en 30 seconden. LINK Bekijk hieronder het gehele item via Weeff/NhNieuws

Deel91Tweet45VerstuurDeel13Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Populair afgelopen 24 uur

  • Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

    Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

    359 lezers
    Deel 144 Tweet 90
  • Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof

    265 lezers
    Deel 106 Tweet 66
  • Vanaf 18 augustus werkzaamheden aan fietspad Provincialeweg en De Strip

    259 lezers
    Deel 104 Tweet 65
  • Meisje gewond bij aanrijding in Oostwoud, automobilist rijdt door

    198 lezers
    Deel 79 Tweet 50
  • Plukdag in De Garden Enkhuizen: bloemen, kunst en natuur op zaterdag 16 augustus

    1211 lezers
    Deel 484 Tweet 303

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Marlous Pippel op Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark
  • Dennis Visser op Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark
  • Yvonne Bulterman op Nieuwe focusflitsers controleren op smartphonegebruik in Noord-Holland
  • Elly Beemsterboer de Vries op Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof
  • OnsWestfriesland op Auto belandt in sloot naast parkeerplaats in Zwaag

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Zondag Waterweek Opmeer; een dag vol waterpret en activiteiten

Welke straatnamen en nieuwe naam voor Centrum West Venhuizen? Nieuwe wijk met 250 woningen

Brandweer Zwaag zorgt voor waterpret bij De Tweemaster in Risdam Zuid

Brandweer Opmeer organiseert waterfestijn op De Weijver

Meisje gewond bij aanrijding in Oostwoud, automobilist rijdt door

Vanaf 18 augustus werkzaamheden aan fietspad Provincialeweg en De Strip

Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer