• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
dinsdag, 12 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Hoorn

23 miljoen voor kustzone Hoorn – Amsterdam; Geld voor stadsstrand en fiets- en wandelverbinding

Door Redactie
18 december 2020
in Hoorn, Koggenland
Leestijd:2 minuten
A A
0
23 miljoen voor kustzone Hoorn – Amsterdam; Geld voor stadsstrand en fiets- en wandelverbinding

Impressie staddstrand in Hoorn, onderdeel van de dijkversterking

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

HOORN/HAARLEM – De provincie Noord-Holland investeert met het Ambitieprogramma Ruimtelijke Kwaliteit Kustzone Hoorn- Amsterdam €23 miljoen in recreatie, landschap, natuur en cultuurhistorie in dit gebied. Samen met 13 partijen in het gebied voert zij 33 projecten uit. Een deel van de projecten wordt door de deelnemende partijen uitgevoerd en een deel lift mee op de uitvoering van de dijkversterking van de Markermeerdijken.

Aanleiding voor het programma is de geplande dijkversterking van de Markermeerdijken in opdracht van het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Dit moet het gebied voor de komende 50 jaar veilig houden tegen overstromingen. De nodige dijkversterking komt niet zonder impact op het landschap en daarmee op de omgeving van bewoners en bedrijven. De samenwerkende partijen grijpen dit moment aan om de woon-, werk- en recreatieomgeving te verbeteren.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Ambities en projecten

Om die reden heeft de provincie samen met de partners in de afgelopen jaren het Ambitieprogramma Ruimtelijke Kwaliteit Kustzone Hoorn – Amsterdam (APRK) opgesteld. Het programma verwoordt de diverse beleidsvoornemens (ambities) van de provincie en de partners voor het gebied en benoemt projecten die daar uitvoering aan geven.

Met het ambitieprogramma willen de partijen werken aan het versterken van de leef- en recreatieomgeving voor bewoners, de natuurwaarden en diversiteit aan flora en fauna vergroten, een bijdrage leveren aan de versterking van de economie en landbouw, en de stroom van bezoekende toeristen en recreanten in goede banen leiden. De uitwerking van de projecten gaat in overleg en participatie met betrokken partijen en bewoners in de regio, daar velen zich zeer betrokken voelen bij het gebied.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Dijk van een Kust

Enkele in het oog springende projecten zijn het Stadsstrand Hoorn, de fiets- en wandelverbinding over de dijk, natuurontwikkeling bij Schardammer Kogen, Waterland-Oost en Polder IJdoorn en het overkoepelende project ‘Dijk van een Kust’, waarin beleving van de rijke cultuurhistorie, de natuurwaarden en de dijk centraal staat. Later wordt gekeken of uitbreiding van het programma met nieuwe projecten wenselijk is.

Subsidie uitvoeringsregeling

Het initiatief voor uitvoering van de projecten komt zo veel als mogelijk bij de partijen in het gebied te liggen. Zij investeren ook mee in de projecten. Voor de projecten in het ambitieprogramma opent de provincie een subsidie uitvoeringsregeling, waarvan zij gebruik kunnen maken.

Ondertekenaars ambitieprogramma

Het APRK wordt mede ondertekend door de gemeenten Hoorn, Koggenland, Edam-Volendam, Waterland en Amsterdam, het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, de recreatieschappen Westfriesland en Twiske-Waterland, Rijkswaterstaat, Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten, Vogelbescherming Nederland en Sportvisserij Nederland.

Dijkversterking

De dijkversterking wordt in opdracht van het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier uitgevoerd door de Alliantie Markermeerdijken. Realisering van de projecten wordt zo veel als mogelijk afgestemd met deze uitvoeringswerkzaamheden. Zo voert de Alliantie ook een aantal van de projecten uit zoals bijvoorbeeld de fiets- en wandelbinding tussen Hoorn en Amsterdam. Op deze manier beperken we de overlast voor omwonenden en worden de projecten efficiënt uitgevoerd.

Tags: Alliantie MarkermeerdijkenDijkversterkinghoornKoggenlandStadsstrand Hoorn
Deel158Tweet99VerstuurDeel28Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!

Populair afgelopen 24 uur

  • Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

    Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

    328 lezers
    Deel 131 Tweet 82
  • Vanaf 18 augustus werkzaamheden aan fietspad Provincialeweg en De Strip

    248 lezers
    Deel 99 Tweet 62
  • Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof

    231 lezers
    Deel 92 Tweet 58
  • Meisje gewond bij aanrijding in Oostwoud, automobilist rijdt door

    190 lezers
    Deel 76 Tweet 48
  • Plukdag in De Garden Enkhuizen: bloemen, kunst en natuur op zaterdag 16 augustus

    1195 lezers
    Deel 478 Tweet 299

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Marlous Pippel op Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark
  • Dennis Visser op Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark
  • Yvonne Bulterman op Nieuwe focusflitsers controleren op smartphonegebruik in Noord-Holland
  • Elly Beemsterboer de Vries op Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof
  • OnsWestfriesland op Auto belandt in sloot naast parkeerplaats in Zwaag

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Welke straatnamen en nieuwe naam voor Centrum West Venhuizen? Nieuwe wijk met 250 woningen

Brandweer Zwaag zorgt voor waterpret bij De Tweemaster in Risdam Zuid

Brandweer Opmeer organiseert waterfestijn op De Weijver

Meisje gewond bij aanrijding in Oostwoud, automobilist rijdt door

Vanaf 18 augustus werkzaamheden aan fietspad Provincialeweg en De Strip

Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof

Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer