• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
vrijdag, 16 mei 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Het roer om; Rob van der Molen van de festivals op weg naar geluk

Door Redactie
9 december 2020
in Hoorn, Nieuws, Westfriesland Regio, Westfrieslandinbedrijf
Leestijd:4 minuten
A A
0
Het roer om; Rob van der Molen van de festivals op weg naar geluk
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

HOORN – Wie Rob van der Molen kent, zegt ongetwijfeld Outdoor Stereo en Hoorn Zingt Hollands. Wat begon met kleine feesten organiseren tijdens zijn studie groeide uit tot festivals met 20.000 bezoekers. Het hield Rob de afgelopen zestienjaar bezig. “Ik ademde het festivalleven.” Als organisator van diverse ondernemingen kende hij echter hoogte- en dieptepunten. Echt gelukkig was hij niet. In 2018 kwam de ‘wake-up call’ en gooide hij het roer om.

“Het festivalleven klinkt prachtig, maar het had ook een keerzijde. Ik moest eerst mijn bodem raken, voordat het roer echt om ging.” Door bewustzijnsontwikkeling vond hij zijn vrijheid en plezier terug. En vanaf heden deelt Rob zijn geluk ook andere mensen doormiddel van zijn workshops en cursussen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Overleven met dieptepunten

“Wat veel mensen in Westfriesland niet weten, is dat een van mijn bedrijven (13 BV) in 2017 failliet is gegaan. Dit was een flinke klap. Zowel op financieel en persoonlijk gebied. Mijn ex-compagnon en ik bouwden sinds 2013 aan een droom en uiteindelijk spatte die uiteen. Hierbij werden de vertrouwensbanden ook beschadigd. Maar dat gebeurde niet zomaar. Het begon in juli 2015 toen wij met de zwaarste zomerstorm ooit in Nederland te maken kregen. Met het gigantische verlies als gevolg van schade, ticketcompensatie en inkomstenderving van o.a. horeca. Daar waren wij helaas niet afdoende tegen verzekerd, met een grote impact op het bedrijf tot gevolg.”

Toch besloten hij en zijn ex-compagnon door te gaan en het aantal evenementen in 2016 verder op te schroeven. Het bedrijf groeide, samen met het team en daarmee de verantwoordelijkheden, verplichtingen en bijkomende uitdagingen. “De spanningen binnen het team groeide ook. Met bijna veertig showdagen, zestig productiedagen, alle kantoorwerkzaamheden en grote belangen, was het sowieso een stressvol jaar. De negatieve energie die ik ervaarde heeft bij mij de meeste sporen achter gelaten. Dit voelde echt als een jaar van overleven,” zegt Rob openhartig.

Grote impact

“In de zomer van 2017 moesten wij uiteindelijk noodgedwongen de sterker eruit trekken. We konden niet meer aan onze financiële verplichtingen voldoen, dus een faillissement was onvermijdbaar. Ik nam afscheid met een berg schulden, maar nog pijnlijker vond ik het falen in de samenwerkingen met mijn compagnon en diverse teamleden. Dit ging niet zonder gevolgen. Het heeft een behoorlijke impact op mij achtergelaten. Naast de stress en fysieke ongemakken, kwam mijn relatie ook onder druk te staan. De relatie met mijn vriendin Kimberley was geen prioriteit meer. Ik was fysiek aanwezig, maar mijn gedachtes waren ergens anders. Ik wilde door. Ik was druk met het organiseren van enkele nieuwe festivals (o.a. Amsterdam Wine Festival).”

“Uiteindelijk raakte ik begin 2018 verstrikt in een heftige relatiebreuk en de maanden daarna ging ik door een emotionele achtbaan. Heel veel dingen die ik had weggestopt in mijn leven kwamen naar boven en mocht ik alsnog nu verwerken. Het was zwaar, maar het voelde als een bevrijding. Ik wilde hier ook doorheen, omdat ik wist dat het nodig was om mijzelf weer terug te vinden. Ik kreeg mijn ‘wake-up call’.

Persoonlijk groeiproces

Na het faillissement uit 2017 begon Rob zichzelf langzaamaan te verdiepen in persoonlijke groeiprocessen en bewustzijnsontwikkelingen. De periode van 2018 heeft dit in een stroomversnelling gebracht, in de vorm van seminars, cursussen en talloze boeken.

“Iedereen creëert in zijn leven beschermingsmechanismen in de vormen van persoonlijkheidslagen en maskers. Bij mij was dat niet anders. Het zorgt ervoor dat je steeds verder van je authentieke ‘ik’ komt af te staan. Je gaat leven en reageren op manieren die niet bij jou passen. Wanneer je dit langer aanhoudt, volgen er signalen die bedoeld zijn om je te waarschuwen. Een herkenbaar voorbeeld is aanhoudende stress met fysieke ongemakken als gevolg. Maar er zijn genoeg andere signalen in ieders leven, ook in de vorm van gebeurtenissen. Hoe langer wij de signalen negeren, hoe heviger ze worden. Totdat we er op een gegeven moment niet meer omheen kunnen. Een burn-out is daar een goed voorbeeld van”.

De ondernemer geeft aan veel van zijn dieptepunten geleerd te hebben en met name over hemzelf. “Ik ben in vele opzichten veranderd en ervaar op alle fronten in mijn leven de positieve effecten. Zelfs in dit jaar. Ondanks er een streep door alle festivals ging, bleef ik positief en optimistisch over de toekomst. Ik kijk liever wat er wel kan, dan wat er niet kan. Door bewuste keuzes te maken, ervaar ik meer rust, vertrouwen, zekerheid, liefde en een constant gevoel van geluk. Ook mijn relatie herstelde. Afgelopen zomer ben ik getrouwd met Kimberley en onze relatie is beter dan ooit tevoren”.

‘Je hoeft het niet alleen te doen’

Met zijn ervaring hoopt hij hiermee mensen te kunnen helpen. “Want je hoeft het niet alleen te doen”, vult Rob aan. ”Als ik om mij heen kijk zie ik veel mensen die door een moeilijke periode heengaan. Iedereen heeft te maken met vergelijkbare problemen. De negatieve invloed op ons leven is groot. Soms voelt het overweldigend. Je weet niet meer hoe je eruit kunt komen.”

Vanaf heden zet Rob zijn organisatietalenten, opgedane ervaringen, kennis én netwerk in. Dit gaat onder andere via de cursus ‘Verander je leven in 12 maanden’. “In één jaar begeleid ik jou in een proces, waar tevens 12 levensthema’s en coaches aan gekoppeld zijn. Daarnaast organiseer ik ook eendaagse workshops en kun je bij mij een wandelsessie inplannen. Vaak lucht het erg op als je bij een neutraal iemand je verhaal kunt doen en enkele vragen terugkrijgt die jou de nodige inzichten geven”, aldus Rob.

Woensdag opvolgend artikel met de status van Outdoor Stereo en zijn andere festivals van komende zomer

Meer informatie is te vinden op www.robvandermolen.nl.

Tags: FestivalshoornOutdoor StereoRob van der Molen
Deel667Tweet417VerstuurDeel117Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Advertentie

Populair afgelopen 24 uur

  • A7 bij Hoorn deels afgesloten vanwege werkzaamheden afrit Avenhorn en Hoorn

    A7 bij Hoorn deels afgesloten vanwege werkzaamheden afrit Avenhorn en Hoorn

    5516 lezers
    Deel 2206 Tweet 1379
  • Simon de Wit neemt afscheid van zijn winkel en gaat met pensioen

    345 lezers
    Deel 138 Tweet 86
  • Wouter Wagenaar finalist Ondernemerstalentprijs; ‘Altijd al ondernemer geweest, zelfs vanuit mijn schoolkluisje’

    169 lezers
    Deel 68 Tweet 42
  • Hinderlijke lucht zorgt voor nachtelijke onrust in De Goorn

    154 lezers
    Deel 62 Tweet 39
  • Drie voertuigen betrokken bij aanrijding op Provincialeweg in Hoorn

    1676 lezers
    Deel 670 Tweet 419

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Buurtbemiddeling voor een prettige en leefbare buurt!

HVC en Opmeer danken ambassadeurs voor hun inzet

Provincie nodigt inwoners uit voor gesprek over toekomst Noord-Holland

Simon de Wit neemt afscheid van zijn winkel en gaat met pensioen

Hinderlijke lucht zorgt voor nachtelijke onrust in De Goorn

Wouter Wagenaar finalist Ondernemerstalentprijs; ‘Altijd al ondernemer geweest, zelfs vanuit mijn schoolkluisje’

Provincie ondersteunt energiehub op De Veken

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer