• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
vrijdag, 6 juni 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Koningin Máxima verrast bewoners en medewerkers verpleeghuis met videogesprek

by Redactie
31 maart 2020
in Nieuws, Stede Broec
Reading Time: 2 mins read
A A
0
Koningin Máxima verrast bewoners en medewerkers verpleeghuis met videogesprek

Locatiemanager Petra Oudt heet Koningin Máxima via het scherm welkom in locatie Nicolaas. Op de achtergrond mevrouw Vrieler-de Vries

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

LUTJEBROEK – Enkele bewoners en medewerkers van verpleeghuis Nicolaas van zorgorganisatie Omring werden maandag 30 maart verrast door niemand minder dan Koningin Máxima.

De Koningin wilde hen via een videogesprek graag een hart onder de riem steken nu, door het coronavirus, de woonzorglocaties in heel Nederland zijn gesloten voor bezoek.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Live-verbinding

Daarom werd er een live-verbinding gemaakt met Paleis Huis ten Bosch. Via FaceTime (beeldbellen via een tablet) sprak de Koningin met twee bewoners van Nicolaas: mevrouw Vrieler-de Vries en mevrouw Ligthart-Kooij. Daarnaast sprak de Koningin met Rianne Oostendorp (verzorgende) en Petra Oudt (locatiemanager).

‘wil het niet meer missen’

Koningin Máxima wilde graag weten hoe het gaat met bewoners en medewerkers sinds het sluiten van de woonzorglocaties voor bezoekers. Het gesprek ging over de impact die dit heeft op bewoners, familie en medewerkers. Ook sprak de Koningin met de bewoners over de manier waarop zij nu contact hebben met hun naasten. Bijvoorbeeld via beeldbellen. “Ik heb nu regelmatig contact met mijn familie via de tablet en dat is fantastisch. Ik wist niet dat het bestond, maar ik zou het niet meer willen missen”, vertelde mevrouw Vrieler-de Vries aan de Koningin.

Niet vergeten

Locatiemanager Petra Oudt: “De maatregelen treffen niet alleen bewoners, maar zeker ook mantelzorgers en vrijwilligers die nu hun regelmatige bezoek aan de locatie moeten missen. Deze belangrijke groep mogen wij niet vergeten”.

‘Soms nog best even stoeien’

Met verzorgende, Rianne Oostendorp, sprak de Koningin over de vraag hoe je als zorgprofessional omgaat met zo’n lastige en emotionele situatie. “Het is soms moeilijk dat ik wel op de locatie mag komen en familie niet. Dat geeft een dubbel gevoel. We kunnen er met collega’s onderling wel goed over praten. Dat is belangrijk”, vertelde Rianne Oostendorp aan de Koningin. Om te vervolgen: “Maar gelukkig kunnen we bewoners via de tablet toch in contact brengen met hun naasten. Ook al is dit voor sommige collega’s nog best even stoeien. Niet iedereen is nog zo digitaal en dan vraagt het toch even wat tijd”.

Bewondering

De Koningin sprak verder haar bewondering uit voor alle zorgprofessionals in de verpleeg- en verzorgingshuizen in Nederland die dagelijks aan de frontlinie staan en zich met hart en ziel inzetten om het de bewoners zo aangenaam mogelijk te maken. Als laatste gaf Koningin Máxima aan dat haar gedachten ook bij familie en mantelzorgers zijn die in deze moeilijke periode niet fysiek bij hun naasten aanwezig kunnen zijn.

“Wat bijzonder dat ik op zo’n manier heb kunnen spreken met onze Koningin”, aldus mevrouw Vrieler-de Vries. Waarop Rianne aanvult: “Wat een leuke verrassing en wat goed dat de Koningin op zo’n persoonlijk manier aandacht heeft voor bewoners, familie en medewerkers van de verpleeg- en verzorgingshuizen in Nederland!”.

Video

Share33Tweet21SendShare6Send
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Meerdere zwaargewonden bij ongeval op Drechterlandseweg (N505) (update)

    Meerdere zwaargewonden bij ongeval op Drechterlandseweg (N505) (update)

    2626 shares
    Share 1050 Tweet 657
  • Zes gewonden bij ernstig ongeval op Drechterlandseweg in Bovenkarspel; politie zoekt beelden en getuigen

    673 shares
    Share 269 Tweet 168
  • Jongen beroofd bij verkeerslichten Kwakelpad in Hoorn; politie zoekt tips en getuigen

    665 shares
    Share 266 Tweet 166
  • College Hoorn wijst verzoek om loslopende honden op stadsstrand tijdens wintermaanden af

    292 shares
    Share 117 Tweet 73
  • Brick City geopend in het oude station van Hoorn

    268 shares
    Share 107 Tweet 67

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Koninklijke onderscheiding Bernt Folmer

Directeur Edward John Paulina vertrekt bij GGD Hollands Noorden

Burgemeester Hoekstra-Sikkema over Enkhuizen en Westfriesland: ‘Authentiek én toekomstgericht’

Graffitipoetsactie Gemeenteraad van Hoorn in Julianapark

College Hoorn wijst verzoek om loslopende honden op stadsstrand tijdens wintermaanden af

Raad Hoorn vergadert op 12 juni over starterslening, speciaal onderwijs en financiële spelregels

Avond- en nachtafsluiting deel Westfrisiaweg N307 van 10 op 11 juni

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer