• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
maandag, 28 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Hoornse student hoeft geen deel collegegeld te betalen na annulering studie

by Redactie
23 april 2021
in Hoorn, Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 2 mins read
A A
0
Hoornse student hoeft geen deel collegegeld te betalen na annulering studie

Archieffoto

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

HOORN – Een student uit Hoorn hoeft geen 25 procent van het collegegeld te betalen omdat hij zijn studie aan de particuliere onderwijsinstelling Tio Teach voor aanvang van het studiejaar heeft geannuleerd. De kantonrechter van de rechtbank Noord-Holland heeft de vordering van Tio van bijna 5.000 euro afgewezen.

De student had zich ingeschreven voor een studie bij Tio, maar wilde de opleiding bij nader inzien niet volgen. Hij annuleerde de studie ruim voor de start van het collegejaar in september. In de algemene voorwaarden van Tio staat dat een student bij opzegging na 1 juli in beginsel 25 procent van het collegegeld moet betalen aan annuleringskosten. Omgerekend zou dat volgens Tio 4.850 euro zijn. Volgens de onderwijsinstelling is het bedrag gebaseerd op kosten van de voorbereiding van de opleiding. Tio vindt dat het recht heeft op een redelijk loon.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Oordeel rechtbank

De kantonrechter wijst de vordering van Tio echter af. Volgens de rechter gaat het om een zodanig hoog bedrag aan annuleringskosten dat ruim voor de start van het collegejaar betaald zou moeten worden, dat er geen reële mogelijkheid tot opzegging is. Dat is in strijd met de wet. De rechter oordeelt dat er daarmee sprake is van een oneerlijke annuleringsbepaling en vernietigt de algemene voorwaarde.

Tio kan onvoldoende onderbouwen waar de 25 procent annuleringskosten op is gebaseerd, vindt de rechter. Tio stelt weliswaar dat er al veel werk was gedaan en voorbereidingen waren getroffen. Maar de wet is duidelijk: je dient aan te tonen om welke werkzaamheden en welke kosten het exact gaat. Het argument van Tio dat de meeste kosten zitten in de voorbereidingen die plaatsvinden voor 1 juli, vindt de rechter niet geloofwaardig. Daarnaast heeft de betreffende student ruim voor aanvang van het studiejaar geannuleerd zodat de kans groot is dat dit gat wordt gevuld met een late aanmelding van een andere student.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Geen aanknopingspunten

De rechter concludeert dat Tio geen aanknopingspunten heeft aangevoerd om te kunnen komen tot de 25 procent annuleringskosten voor de student. Terwijl de onderwijsinstelling op de hoogte moet zijn geweest van de noodzaak hiertoe gezien diverse eerdere uitspraken waarbij ze betrokken was.

Tags: CollegegeldhoornOnderwijsRechtbank
Share46Tweet29SendShare8Send
Advertenties van onze sponsoren
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Gemeente Hoorn: geen aparte aanpak voor onderhuur door statushouders

    Gemeente Hoorn: geen aparte aanpak voor onderhuur door statushouders

    3052 shares
    Share 1221 Tweet 763
  • Politie onderzoekt bomaanslag in Hoorn, getuigen gezocht

    3009 shares
    Share 1204 Tweet 752
  • Verdachte van woningoverval in Leerdam aangehouden in Zwaag

    301 shares
    Share 120 Tweet 75
  • Nelly’s Café in Obdam stopt over 8 maanden; verkoop niet rond

    737 shares
    Share 295 Tweet 184
  • Nieuwe rotonde Oostergouw-Oude Veiling in Zwaag geopend voor verkeer

    587 shares
    Share 235 Tweet 147

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Nieuwe rotonde Oostergouw-Oude Veiling in Zwaag geopend voor verkeer

Politie waarschuwt voor malafide Engelssprekende klusjesmannen in regio Hoorn

Laatste kans: nomineer jouw favoriete bedrijf voor de NHN Business Awards 2025

Nieuwe slimme ledverlichting voor Provincialeweg in Hoorn; straks verlichting aangepast aan verkeer en weer

Medemblik onderzoekt leefbaarheid en veiligheid; ‘alleen dan kunnen we keuzes maken die passen in onze wijken en dorpen’

Hoe inclusief is uw gemeente? ‘Met deze enquête willen we beleid kunnen verbeteren’

Plannen voor woningbouw in Hoorn-Noord aangepast: gebiedsontwikkeling opgesplitst

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer