• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
maandag, 7 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Schoner Julianapark in Hoorn door grotere afvalbakken

by Redactie
16 december 2021
in Hoorn, Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 2 mins read
A A
0
Schoner Julianapark in Hoorn door grotere afvalbakken
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

BOVENKARSPEL/HOORN – Deze week rondt het Recreatieschap Westfriesland in het Julianapark in Hoorn de plaatsing af van tien grote ondergrondse afvalbakken met een opvallende blauwe bovenkant. In opdracht van de gemeente zijn ze geplaatst om de overlast door afval en zwerfvuil in te dammen.
Het Recreatieschap had de bakken het liefst voor de zomer al neergezet maar dat was door leveringsproblemen niet mogelijk. Bijkomend voordeel is dat de overlast voor recreanten beperkt blijft en het terrein voldoende tijd heeft om zich te herstellen voor de volgende zomer.

Wethouder Simon Broersma: ‘We hebben gemerkt dat het Julianapark meer dan anders zeer in trek was om in te recreëren en ontspannen. Door de coronamaatregelen waren er niet veel mogelijkheden zoals festivals of buitenlandse vakanties en dan kun je zien dat veel bewoners genieten van een groene omgeving dicht bij huis. Maar grote drukte levert ook veel afval en zwerfvuil op. Al jaren lang hebben we hier enorme last van gehad in het Julianapark. Dit probleem wordt met deze grote ondergrondse bakken opgelost. De bakken zijn goed zichtbaar en staan in het terrein verspreid. We verwachten dan ook veel minder troep en dus een schoner park dat veel fijner is om in te verblijven.’

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Duurzaam

Antoon Vreeker van Vreeker BV heeft de bakken in opdracht van het Recreatieschap geplaatst. ‘Omdat de bakken een grote capaciteit hebben hoeft er minder vaak geleegd te worden. Dit is ook duurzaam: er rijdt minder vaak een voertuig over het terrein. Dat is ook nog eens veiliger voor de recreanten en beter voor de natuur.’

Beter

Directeur Karel Schoenaker van het Recreatieschap Westfriesland: ‘Wij werken nu twee jaar met deze ondergrondse afvalbakken in onze terreinen. Jaarlijks halen we duizenden kilo’s vuil op, het scheelt dus veel tijd die we kunnen besteden aan andere beheertaken. Andere voordelen zijn dat de bakken onbereikbaar zijn voor ongedierte als ratten en muizen en ze kunnen niet in de brand vliegen. Bovendien scheelt het gebruik van plastic zakken, dus beter voor het milieu.’

(tekst gaat door onder deze advertenties)
(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT
Tags: AfvalhoornJullianaparkRecreatieschap Westfriesland
Share36Tweet23SendShare6Send
Advertenties van onze sponsoren
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Hoorn stopt met toepassing staalslakken en vervangt bestaande funderingen bij onderhoud

    Hoorn stopt met toepassing staalslakken en vervangt bestaande funderingen bij onderhoud

    388 shares
    Share 155 Tweet 97
  • Politie ontdekt hennepkwekerij in woning in Hoogwoud; drie Westfriezen aangehouden

    569 shares
    Share 228 Tweet 142
  • Vermiste Elin (12) uit Dijk en Waard weer terecht (update)

    1245 shares
    Share 498 Tweet 311
  • Rijksbijdrage voor traverse bij Poort van Hoorn blijft onzeker; kans op vertraging

    279 shares
    Share 112 Tweet 70
  • Bestuurster naar ziekenhuis na aanrijding op Middelweg in Hoorn

    195 shares
    Share 78 Tweet 49

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Jongerenwerk Medemblik organiseert plezier en actie in de zomervakantie

Bouw eerste woningen in Poort van Hoorn van start

Museumstoomtram krijgt prominente plek in stationsgebied Hoorn; deel activiteiten naar Zwaag

Bestuurster naar ziekenhuis na aanrijding op Middelweg in Hoorn

Stichting Regio Deal Noord-Holland Noord opgericht; ‘echt aan de slag’

Zomeravondconcert Twan Bearda

Expositie ‘Dieren hebben een ziel’ is ode aan beroemde in Enkhuizen geboren schilder Paulus Potter

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer