• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
woensdag, 20 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Medemblik

Column Peter Ursem: Kappen nou!

Door Redactie
1 juli 2021
in Medemblik, Nieuws, Opmeer, Westfriesland Regio
Leestijd:3 minuten
A A
0
Column Peter Ursem: Kappen nou!

Foto Alex Gitzels/Westfriesland Media

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

1 juli 2021 – Column Peter Ursem: Kappen nou!

Bomen zijn onze zuurstofbron. Bomen bieden in bossen verblijfsplezier. Bomen bieden andere levensvormen voeding en schuilplaatsen. Bomen verfraaien het landschap. Bomen leveren bouw- en brandhout. Bomen staan soms in de weg. Het is altijd wat met bomen. De meeste bomen staan goed waar ze staan en daar zijn we in meerderheid blij mee. Het weghalen van bomen mag in Nederland alleen wanneer daar een aanvaardbaar doel mee wordt bereikt. Je mag dat alleen met een ‘omgevingsvergunning voor het vellen van houtopstand’. Zeer nuttig in een land dat nou niet bepaald bekend staat als zeer bosrijk, ondanks de verwijzing ernaar in plaatsnamen met -loo, -woud of -bos.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Het is niet vreemd wanneer men zeer hecht aan bomen die soms generaties lang het landschap bepaalden. Vandalisme tegen bomen, zoals in Hoorn jegens een oude bijzondere appelboom, leidt steevast tot diepgevoelde verontwaardiging. Een heuse actiegroep ontstond toen in Hoorn duidelijk werd dat bomen aan de Westerdijk zouden worden weggehaald. Edoch, verontwaardiging ontstaat ook wanneer een buurman blijft weigeren zijn overlast veroorzakende boom in zijn tuin weg te laten halen.

Grote verbazing en met de vraag waar dat nou voor nodig is, kregen mijn vrouw en ik toen we in het afgelopen weekend zagen dat bij de Hulk tussen Hoorn en Scharwoude een stuk bosschage ruwweg transparant was gemaakt. Later mochten we lezen dat de politie in dat stuk op zoek is naar een mogelijk begraven slachtoffer van een moord. En ik beken dat ik nu ergens in mijn achterhoofd de vraag wegdruk: Nou, èn?

(tekst gaat door onder deze advertenties)

En toch gebeurt dat ondanks toezeggingen niet.

Door de gemeenten Opmeer en Medemblik loopt de A.C. de Graafweg. Een niet al te brede weg die dwars door openlandschap slingert met rustieke bomen erlangs. De weg zal tot veler opluchting worden aangepakt en iets verbreed. De vrees van wellicht net zoveel mensen was dat de bomen dan moeten wijken, maar stevig lobbyen bij gemeenten en provincie leek die vrees teniet te hebben gedaan. En toch gebeurt dat ondanks toezeggingen niet. Maar liefst 568 bomen worden daar binnenkort weggehaald. Niet zozeer omdat ze nog steeds te dicht op de weg zullen staan, maar omdat er langs de weg oude leidingen worden weggehaald en nieuwe gelegd. De vele boomwortels zullen dat werk onmogelijk maken. Overigens noemt men ook het argument van dodelijke obstakels voor hen die met slok en/of pillen op overmoedig topsnelheden wil halen.

Toch blijft er wel degelijk een grond voor boosheid rond het besluit.

Ik kan me de verontwaardiging van de boomliefhebbers wel indenken. Zeker nadat de strijd gestreden en het pleit beslecht tevreden en gerustgesteld wegwerkzaamheden tegemoet gezien werd. De argumenten rond de te voeren werkzaamheden zouden mij wel overtuigen, maar ik woon niet in die omgeving. Toch blijft er wel degelijk een grond voor boosheid rond het besluit. Wanneer ik het artikel in de krant lees, mis ik een zeer belangrijk deel in deze kwestie. De belofte om nieuwe bomen aan te planten, zodra het werk geklaard is.

In Hoorn zullen de weggehaalde bomen aan de Westerdijk worden gecompenseerd door het neerzetten van nog meer bomen in die omgeving. Niet al te monumentale bomen uiteraard, maar bij de aanplant van de eerdere bomen was er ook sprake van nog weinig beschutting biedende iele exemplaren.

Ik zal er maar van uitgaan dat de provinciale overheid ook nieuwe aanplant langs de A.C. de Graafweg in het vooruitzicht heeft en dat dan ook spoedig deelt met de Westfriezen. Anders wil ik me graag aansluiten bij een actiegroep die dat inzicht bij de provincie wil inplanten. Anders gewoon kappen met kaalslag!

Tags: AC de GraafwegColumnKappenOpmeerPeter Ursem
Deel40Tweet25VerstuurDeel7Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    2705 lezers
    Deel 1082 Tweet 676
  • Griezeldorp Zwaag komt tot leven: kinderen bouwen eerste middag met hulp van ouders aan hun spookhut (foto’s)

    353 lezers
    Deel 141 Tweet 88
  • Terugblik; Veel mensen op de been met Lappendag Hoorn (video’s)

    302 lezers
    Deel 121 Tweet 76
  • Schietincident aan Nieuwe Noord in Hoorn; politie zoekt getuigen

    1104 lezers
    Deel 442 Tweet 276
  • Knuffels, kleurexplosies en kermisbeats: Kermis Hoorn bruist van energie (foto’s)

    1832 lezers
    Deel 733 Tweet 458

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Esther Scheper-van Der Meer op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Harry Schouten op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Stefan Kok op Droge zomers en stijgende vraag: hoe houden we ons water op peil?
  • Esther Scheper-van Der Meer op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Elly Mey op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Griezeldorp Zwaag komt tot leven: kinderen bouwen eerste middag met hulp van ouders aan hun spookhut (foto’s)

Spreekuren Schuldhulpverlening gaan niet door

Terugblik; Veel mensen op de been met Lappendag Hoorn (video’s)

Laat je verrassen: Hoorn opent het culturele seizoen met feest en verbeelding

Droge zomers en stijgende vraag: hoe houden we ons water op peil?

NK Skeeleren op 22 en 23 augustus in Medemblik; veel lokaal talent aan de start

Zomeravondconcert Claire Janezic

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer