• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
dinsdag, 13 mei 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Medemblik

Inloophuis Medemblik: ‘nieuwe vrijwilligers vinden in Corona tijd een probleem’

Door Redactie
19 augustus 2021
in Medemblik, Nieuws
Leestijd:2 minuten
A A
0
Inloophuis Medemblik: ‘nieuwe vrijwilligers vinden in Corona tijd een probleem’

Archieffoto / Foto aangeleverd

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

MEDEMBLIK – Corona heeft niet alleen invloed gehad op de commerciële bedrijven, waar veel mensen besloten hebben om te switchen naar een andere baan of zelfs een ander beroep. Corona heeft er ook toe geleid dat mensen eens goed zijn nadenken over ‘ Wat wil ik de rest van mijn leven’. Zo zien we b.v. horecamedewerkers en stewardessen besluiten om in de zorg te gaan werken. En zo zijn er wel meer voorbeelden. Als mensen ontdekken dat hun nieuwe keuze meer rust geeft en soms meer geld. Dan is de keuze niet zo moeilijk.

Dit geldt ook voor het inloophuis Medemblik, door de tijdelijke sluiting en Corona beperkingen ontdekte mensen dat het ook wel prettig was om even geen verplichting te hebben, ‘vrijwillig betekent immers niet altijd vrijblijvend’. En terwijl er altijd een verloop is van vrijwilligers (gastvrouw of -heer), was dit de laatste 2 jaar opvallend. Door ziekte (terugkeer van), door het vinden van een vaste baan, zelfstandige worden, oppas op de kleinkinderen, of door persoonlijke omstandigheden. En niet onbelangrijk: angst voor Corona. Voor inloophuis Medemblik vormt dit een nieuwe uitdaging voor de toekomst. Waar zijn de vrijwilligers!

(tekst gaat door onder deze advertenties)

1:1 gesprekken

Daarnaast ziet het inloophuis de aanvragen voor 1:1 gesprekken toenemen. Dit voelt voor veel mensen ook veilig aan. Ook vanuit diverse ziekenhuizen en zorginstellingen worden patiënten rechtstreeks doorverwezen voor deze  1:1 begeleiding. Het verwerken van een ernstige ziekte doet veel met mensen en juist hier kan het inloophuis een goede ondersteuning betekenen. Met name ‘ hoe ga je er mee om’ en niet in de laatste plaats, ‘hoe zet je onmacht om naar kracht’ en ‘wat kun je zelf doen om je ziekte een plek te geven in je leven, maar niet de boventoon’. Je bent namelijk je ziekte niet. Het inloophuis biedt dan perspectief en geeft een haalbare weg.

Nieuwe vrijwilligers

Tijd dus om nieuwe vrijwilligers op te leiden, maar dan moeten ze zich wel eerst aanmelden. Iets wat in het verleden altijd weer nieuwe gemotiveerde mensen opleverde. Maar na diverse oproepen is het opvallend stil en is het aanbod minimaal. Ongetwijfeld speelt ook hier 1.5. afstand en Corona risico een rol. Veel vrijwilligers zijn al wat ouder en kwetsbaarder en diverse vrijwilligers zijn ex-patiënt en durven het risico niet aan. Toch zijn er voldoende mogelijkheden om dit veilig te doen. Het inloophuis volgt de regels van de RIVM.

“Het werken in een inloophuis kan ook veel voor de vrijwillig zelf betekenen. Toegegeven, vrijwilligers moeten beschikken over de nodige vaardigheden en bereid zijn, om een opleiding te volgen. Maar ze krijgen er ook veel voor terug. We hopen van harte dat onder de lezers mensen zitten die ondanks corona, zich willen inzetten voor hun medemens”.

Juist om het deze nieuwe vrijwilligers gemakkelijk te maken, nodigt het inloophuis ze geheel vrijblijvend 1:1 uit. Waarna ze altijd nog kunnen besluiten om vrijwilliger te worden. De minimale inzet is 4 uur per week (dagdeel). Het inloophuis zoekt ook nog vrijwilligers voor klussen en schoonmaakwerk, hier is uiteraard geen opleiding verplicht.

Voor een afspraak met Tom en Tonia, coördinators, stuur een bericht naar info@inloophuismedemblik.nl. dan maken ze snel een afspraak. Voor meer informatie over gastvrouw of -heer, vacature, zie onze website onder vrijwilligers: http://www.inloophuismedemblik.nl

 

Tags: Inloophuis MedemblikmedemblikVrijwilligers
Deel10Tweet6VerstuurDeel2Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Advertentie

Populair afgelopen 24 uur

  • Drie voertuigen betrokken bij aanrijding op Provincialeweg in Hoorn

    Drie voertuigen betrokken bij aanrijding op Provincialeweg in Hoorn

    1314 lezers
    Deel 526 Tweet 329
  • Vijf musea in Medemblik bundelen krachten met gezamenlijke Familycard

    600 lezers
    Deel 240 Tweet 150
  • Camperbusje in brand op carpoolplaats Wognum

    1002 lezers
    Deel 401 Tweet 251
  • Kettingbotsing met vier auto’s op Provincialeweg in Hoorn; tijdelijke afsluiting

    3202 lezers
    Deel 1281 Tweet 801
  • Voorjaarsmarkt en straattheater op 17 mei in centrum Enkhuizen

    80 lezers
    Deel 32 Tweet 20

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Doe mee aan de voorronde NK Knikkeren in Opmeer!

Geslaagde peuterinstuif in Hem

Beëdiging en installatie Bram van Diepstraten als burgemeester van Drechterland

Drie voertuigen betrokken bij aanrijding op Provincialeweg in Hoorn

Startersloket: training ondernemen en belastingen

Startersloket: training ondernemen en belastingen

Naturalisatieceremonie

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer