• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
woensdag, 20 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Peter Ursem: Wat gaat moeizamer: prikken of bouwen?

Door Redactie
25 maart 2021
in Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:3 minuten
A A
0
Column Peter Ursem: Wat gaat moeizamer: prikken of bouwen?
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

24 maart 2021 – Column Peter Ursem: Wat gaat moeizamer: prikken of bouwen?

Woningen bouwen behoort in Nederland tot één van de moeilijkst op te lossen problemen. Ik denk dat het zelfs ingewikkelder is dan het organiseren van een landelijk vaccinatieprogramma. Ook hier in Westfriesland is het een zaak van veel zuchten, wanhopen en op momenten met gelegenheden om je volstrekt begrijpelijk te uiten in lange reeksen vloekwoorden.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Laat me aan de hand van een paar krantenberichten van de afgelopen dagen uitleggen hoe dat nu komt dat het hier allemaal zo stroef gaat en te weinig lijkt op te schieten. Na mijn stukje kun je er ongetwijfeld zelf nog een paar meer herinneren van iets meer dagen terug. In Enkhuizen heeft de wethouder die over ruimte, woningen en vergunningen ging de brui eraan gegeven. Hij was het zat geen bliksem op te kunnen schieten met vruchtbare plannen, omdat de raad zich fanatiek eerst met andere zaken bezig wilde houden. Wethouder weg betekent een soort rem op toch al niet zo vlot lopende projecten.

Er zijn ambtenaren vertrokken en hoe moet je formeel dan verder?

In Spierdijk een hoop gedoe over woningen die door de projectontwikkelaar op andere manier worden aangeboden dan CPO Spierland meende afgesproken te hebben. (CPO is Collectief Particulier Opdrachtgeverschap). Het plan om woningen te bouwen bij Buurt in Venhuizen heeft vertraging opgelopen, doordat de ambtenaren de vele aanvragen van bouwvergunningen niet aan kan. Er zijn ambtenaren vertrokken en hoe moet je formeel dan verder? Je kunt moeilijk gaan bouwen voordat ambtenaren een stempeltje van goedkeuring onder een bouwplan hebben gezet.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

In Hoorn zijn twee woningbouwprojecten, waarvan enkele politieke partijtjes vinden dat het huiswerk en overleg met bewoners opnieuw gemaakt moeten worden. De Vrijheid is zo’n bouwproject dat door in de buurt wonenden drastisch beknot dient te worden. En ook bij een ander bouwplan, de Rozenbuurt, moeten om redenen die fracties die graag hun oren willen laten hangen naar bewoners  in de omgeving, uitstekend kunnen uitleggen.

We hebben in Westfriesland geen stikstofbeperkingen nodig om bouwplannen te vertragen of te torpederen.

We hebben in Westfriesland geen stikstofbeperkingen nodig om bouwplannen te vertragen of te torpederen. Alsof woningnood niet bestaat is een aantal politici best bereid om hun bestuurlijke macht aan te wenden om zichzelf of groepen potentiële kiezers te plezieren. Daar kun je als simpele burger gewoon aan meedoen! Misschien best leuk om eens te ervaren.

Misschien handig om te weten met welke argumenten je met enig kans van slagen bouwprojecten in jouw woonomgeving (en dat mag best een paar kilometers zijn) tegen te gaan of te traineren. Politici kennen ze al en maken er druk gebruik van en actiegroepen hebben de argumenten ook al op papier staan. Belangrijk is te noemen dat de verkeersdrukte enorm zullen toenemen. Schroom niet om de schoolgaande jeugd uit jouw eigen buurt te noemen. Schat dat niet te laag in. Handige tip: noem ook de kinderen en bewoners die in de nieuwbouw zullen komen wonen. Ook zij krijgen te maken met de toegenomen onveilige verkeerssituatie. Noem ook het parkeren. Met een beetje geluk kun je beklemtonen dat je vreest dat de nieuwe bewoners hun voertuigen alleen maar voor jouw deur kwijt kunnen. Ook hier kun je je van je meelevende kant laten zien door het vreselijk te vinden dat de nieuwe bewoners het moet doen met te weinig parkeerruimte of dat hun parkeerruimte slechts kan worden verkregen door wegblijven van enig groen en speelruimte voor de kinderen.

Vergeet vooral de bouwhoogte niet! De bouwprojecten mag je bestempelen als afgrijselijk lelijke grote betonkolossen, waar je met goed fatsoen niemand in mag proppen en het verstoort ook de schoonheid van jouw buurtje. Gebruik termen als woonkazernes en noem daar een voormalig oostblokland bij. Het is ook meegenomen, wanneer je door de nieuwbouw een kerkje verderop niet meer kunt zien. Vermijd altijd de mogelijkheid dat men van jou kan denken dat je iets hebt tegen dat volk wat in het goedkopere segment komt te wonen. Probeer een paar bouwlagen weg te praten en  de groep sociale woonruimtezoekers is meteen een stuk minder.

Wanneer je zelf lekker en comfortabel woont moet je ook zeker vermelden dat er veel betere plekken zijn een heel andere kant uit, waar men die nieuwbouw veel beter kan plegen. Vergeet niet te zoeken naar fracties in een gemeenteraad die ontvankelijk zijn voor jouw bezwaren. Ze zijn er voor en zij zullen je direct begrijpen wanneer je bij elk overleg over nieuwbouw in jouw omgeving dat je je niet gehoord voelt.

Mocht jij of een dierbaar familielid nu zelf wanhopig op betaalbare woonruimte zitten te wachten, dan kun je het best de politiek laten weten dat het best allemaal sneller mag. De politici die dit eveneens willen bestaan gelukkig ook.

Tags: bouwColumnPeter Ursem
Deel79Tweet50VerstuurDeel14Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    2716 lezers
    Deel 1086 Tweet 679
  • Griezeldorp Zwaag komt tot leven: kinderen bouwen eerste middag met hulp van ouders aan hun spookhut (foto’s)

    359 lezers
    Deel 144 Tweet 90
  • Terugblik; Veel mensen op de been met Lappendag Hoorn (video’s)

    312 lezers
    Deel 125 Tweet 78
  • Schietincident aan Nieuwe Noord in Hoorn; politie zoekt getuigen

    1108 lezers
    Deel 443 Tweet 277
  • Knuffels, kleurexplosies en kermisbeats: Kermis Hoorn bruist van energie (foto’s)

    1832 lezers
    Deel 733 Tweet 458

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Esther Scheper-van Der Meer op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Harry Schouten op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Esther Scheper-van Der Meer op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Harry Schouten op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Stefan Kok op Droge zomers en stijgende vraag: hoe houden we ons water op peil?

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Griezeldorp Zwaag komt tot leven: kinderen bouwen eerste middag met hulp van ouders aan hun spookhut (foto’s)

Spreekuren Schuldhulpverlening gaan niet door

Terugblik; Veel mensen op de been met Lappendag Hoorn (video’s)

Laat je verrassen: Hoorn opent het culturele seizoen met feest en verbeelding

Droge zomers en stijgende vraag: hoe houden we ons water op peil?

NK Skeeleren op 22 en 23 augustus in Medemblik; veel lokaal talent aan de start

Zomeravondconcert Claire Janezic

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer