• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
donderdag, 15 mei 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Koggenland

Gemeente overweegt zelf realiseren zonneweide Jaagweg; ‘Als Koggenland financieel van profiteren’

Door Redactie
3 mei 2021
in Koggenland, Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:2 minuten
A A
0
Gemeente overweegt zelf realiseren zonneweide Jaagweg; ‘Als Koggenland financieel van profiteren’

Foto aangeleverd

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

DE GOORN – Op 10 mei vraagt het college de gemeenteraad een positieve grondhouding aan te nemen ten aanzien van het zelf ontwikkelen van de zonneweide Jaagweg. Dit voorstel komt voort uit een aangenomen motie van de raad in 2019 om de mogelijkheden voor een eigen energiebedrijf te onderzoeken en het voornemen van de provincie om de zonneweide te realiseren. Met een positieve grondhouding van de gemeenteraad, kan het college de nodige stappen zetten. Zoals in gesprek gaan met de provincie als eigenaar van de grond.

De gemeente vervult dan een ondernemende rol waarbij toegewerkt wordt naar het in eigen beheer ontwikkelen van een zonneweide op de locatie Jaagweg. Op basis van een tweetal businesscases, zijn de financiële opbrengsten in beeld gebracht. Beide businesscases zijn onder aan de streep positief. Het college geeft de voorkeur aan de optie met veel ruimte voor landschappelijke inpassing, met een oppervlakte van maximaal 40 hectare netto, circa 66 hectare bruto.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Een unieke kans

Wethouder Rosalien van Dolder: “Het is een unieke kans om, als de zonneweide er komt, die dan zelf te ontwikkelen en er als gemeente financieel van te profiteren. Opgesomd profiteert de gemeente bij het in eigen beheer realiseren van een zonneweide financieel en maatschappelijk, want de gemeente heeft dan volledig zeggenschap over de vorm en mogelijkheden van de participatie en de inzet van de winst.” Het belangrijkste voordeel voor de gemeente is dat de opbrengsten en de mogelijke financiële deelneming van omwonenden of andere partijen, geheel in eigen beheer plaatsvindt. Wethouder Van Dolder vult aan: “In dit geval kan de gemeente ook zelf bepalen hoe groot de zonneweide moet worden en wat er met het overig land gebeurt. Zodat dit volledig aansluit bij ons toetsingskader zonne-energie en onze inwoners optimaal profiteren.”

Energieneutraal in 2050

De gemeente Koggenland is niet de eerste die dit overweegt. Ook andere overheden hebben zelf zonneweides ontwikkeld, zoals de gemeente Twenterand. Het ontwikkelen van de zonneweide Jaagweg betekent een belangrijke bijdrage aan de opgave om in 2050 energieneutraal te worden en CO2 uitstoot terug te dringen. De gemeente Koggenland zet in beide businesscases een grote stap richting dat doel. Het gaat in de businesscase om het opwekken van het equivalent van 16.000 tot 25.000 huishoudens, de gemeente telt ongeveer 12.000 huishoudens.

Gemeenteraad besluit

Het college presenteert op basis van de te zetten stappen en uit te voeren onderzoek een uitgewerkt voorstel aan de gemeenteraad. Op basis hiervan kan de gemeenteraad een geïnformeerde beslissing nemen over het wel of niet innemen van een ondernemende positie in de zonneweide Jaagweg. Dit betekent dan ook dat de gemeenteraad op een later moment de mogelijkheid krijgt om te besluiten over de uitvoering.

Tags: KoggenlandZonneweide
Deel47Tweet30VerstuurDeel8Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Advertentie

Populair afgelopen 24 uur

  • A7 bij Hoorn deels afgesloten vanwege werkzaamheden afrit Avenhorn en Hoorn

    A7 bij Hoorn deels afgesloten vanwege werkzaamheden afrit Avenhorn en Hoorn

    5312 lezers
    Deel 2125 Tweet 1328
  • Simon de Wit neemt afscheid van zijn winkel en gaat met pensioen

    291 lezers
    Deel 116 Tweet 73
  • Hollandia blijft in Julianapark; c-veld gedraaid, restand ruimte terug naar gemeente

    459 lezers
    Deel 184 Tweet 115
  • Hinderlijke lucht zorgt voor nachtelijke onrust in De Goorn

    137 lezers
    Deel 55 Tweet 34
  • Wouter Wagenaar finalist Ondernemerstalentprijs; ‘Altijd al ondernemer geweest, zelfs vanuit mijn schoolkluisje’

    114 lezers
    Deel 46 Tweet 29

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

HVC en Opmeer danken ambassadeurs voor hun inzet

Provincie nodigt inwoners uit voor gesprek over toekomst Noord-Holland

Simon de Wit neemt afscheid van zijn winkel en gaat met pensioen

Hinderlijke lucht zorgt voor nachtelijke onrust in De Goorn

Wouter Wagenaar finalist Ondernemerstalentprijs; ‘Altijd al ondernemer geweest, zelfs vanuit mijn schoolkluisje’

Provincie ondersteunt energiehub op De Veken

Finalisten bekend voor eerste Ondernemerstalentprijs Westfries Ondernemersgala

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer