• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
maandag, 23 juni 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Koggenland

Vragen over veiligheid coronavaccinatie

by Redactie
21 januari 2021
in Koggenland, lokaal, Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Vragen over veiligheid coronavaccinatie
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

REGIO – Is het coronavaccin veilig? Zijn er bijwerkingen? Kan ik na de vaccinatie alsnog corona krijgen? Lees hier de antwoorden op veel gestelde vragen over de veiligheid en betrouwbaarheid van het coronavirus.

Voor coronavaccins gelden dezelfde strenge eisen als voor andere vaccins. Het vaccin moet veilig en betrouwbaar zijn en goed werken. Daar oordeelt het Europees Geneesmiddelen Agentschap (EMA) over samen met het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Ook nadat vaccins zijn goedgekeurd, worden ze in de gaten gehouden. Er komt een Europees bewakingssysteem om de veiligheid van vaccins in de gaten te houden.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Bijwerkingen

De coronavaccins zijn getest op tienduizenden mensen. Sommige mensen hebben een paar dagen last van spierpijn of koorts. Dat gebeurt vaker bij vaccinaties. Het kan ook zijn dat er onbekende bijwerkingen optreden bij het coronavaccin. Maar die kans is heel klein.

Een veel gestelde vraag is: hoe kan het dat de ontwikkeling van de coronavaccins zo snel gaat? Dat heeft een paar redenen: Wereldwijd werken meerdere bedrijven aan verschillende coronavaccins. Tegelijkertijd delen zij hun kennis. Ook wordt er tijd bespaard doordat veel onderzoeken gelijktijdig plaatsvinden. En niet na elkaar. Tot slot kan de ontwikkeling worden versneld doordat onafhankelijke medicijnautoriteiten extra mensen inzetten. Ook beoordelen zij tussentijdse resultaten.

95% bescherming

Als iemand gevaccineerd is, is de kans groot dat hij niet (of minder) ziek wordt na besmetting met corona. Uit de eerste onderzoeken blijkt dat het vaccin van BioNTech/Pfizer de kans op COVID-19 met 95% verlaagt. Dit vaccin is op 21 december goedgekeurd voor Nederland door het Europees Geneesmiddelen Agentschap (EMA). Andere coronavaccins zeggen tot 90% bescherming te bieden.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Er zijn twee vaccinaties met een tussenpoos van 21 dagen nodig voor een goede bescherming tegen corona. Tussen de eerste en tweede vaccinatie is de afweer nog niet voldoende en kunnen mensen nog corona krijgen. Het blijft daarom altijd belangrijk om je te laten testen wanneer je klachten krijgt die passen bij corona. En om de maatregelen en adviezen op te volgen.

Ook na de tweede vaccinatie is besmetting niet volledig uitgesloten. Zeven dagen na de tweede vaccinatie is ruim 90% van de mensen beschermd tegen corona. Ook mensen die twee keer gevaccineerd zijn, kunnen dus nog corona krijgen. Maar de kans is wel klein en het ziekteverloop is dan meestal minder ernstig. Het blijft daarom altijd belangrijk om je te laten testen wanneer je klachten krijgt die passen bij corona.

Nieuwe mutatie

Werkt het vaccin ook als er een nieuwe mutatie van het coronavirus komt? Ja, dan werkt het vaccin nog steeds. Het is normaal dat het virus verandert. Dit betekent niet meteen dat het vaccin niet meer werkzaam is, omdat het om kleine veranderingen gaat in het virus. Op dit moment zijn er geen aanwijzingen dat de vaccinatie niet beschermt tegen de nieuwe mutaties van het coronavirus, zoals de nieuwe Britse variant. Wereldwijd houden landen goed in de gaten of de vaccinatie ook beschermt tegen nieuwe virusmutaties.

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT

Meer vragen

Kijk voor meer vragen en antwoorden op www.rijksoverheid.nl/corona.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Bron tekst en foto: Gemeente Koggenland

Tags: Gemeente Koggenland
Share54Tweet34SendShare9Send
Advertenties van onze sponsoren
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

    Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

    20118 shares
    Share 8047 Tweet 5030
  • Verkeersmaatregelen in Hoorn en programma IRONMAN Westfriesland

    6190 shares
    Share 2476 Tweet 1548
  • IRONMAN Westfriesland trekt ruim 2.400 atleten naar Hoorn; Deen wint bij de heren, Marlene de Boer bij de vrouwen (uitslag)

    2356 shares
    Share 942 Tweet 589
  • IRONMAN Westfriesland; 70.3 en 5150 fietsparcours en uitleg Start – Wisselzone – Finish (video)

    1849 shares
    Share 740 Tweet 462
  • Tropische editie IRONMAN Westfriesland: hitteprotocol geactiveerd

    6900 shares
    Share 2760 Tweet 1725

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Brand in schuur aan Oost-Mijzen in Avenhorn; brandweer red alle schapen tijdig uit stal

Foto’s IRONMAN Westfriesland 2025; Fietsparcours Schellinkhout Deel 2

Foto’s IRONMAN Westfriesland 2025; Fietsparcours Schellinkhout Deel 1

Weer speelde dit keer mee bij IRONMAN Westfriesland; “geslaagde editie zonder grote incidenten”

IRONMAN Westfriesland gehele start 70.3, 5150 en deel finish (video)

IRONMAN Westfriesland trekt ruim 2.400 atleten naar Hoorn; Deen wint bij de heren, Marlene de Boer bij de vrouwen (uitslag)

Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer