• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zondag, 22 juni 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Peter Ursem: Een van harte gegund goed jaar

by Redactie
7 januari 2021
in Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Column Peter Ursem: Een van harte gegund goed jaar

Foto Alex Gitzels/Westfriesland Media

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

6 januari 2021 – Column Peter Ursem: Een van harte gegund goed jaar

Een nieuw jaar en een nieuw begin! Het begin van het einde van de teistering van het covid-19 virus. Ook hier in onze regio zal men de doosjes met ampullen gaan aanslepen om in een nauwkeurig en weloverwogen volgorde potentiële slachtoffers te vrijwaren van een vervelende aanslag op hun gezondheid. Klinkt dit een beetje cynisch of overdreven positief? Natuurlijk! Allebei! Terwijl we worden voorgehouden dat we in Nederland niet zomaar in het wilde weg gaan spuiten, terwijl ze dat in de snelle buitenlanden om ons heen allemaal wel doen, blijken er toch barstjes, gaatjes en spleten te zitten in de strategie, die wij naar eigen zeggen zo goed weten te organiseren.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

De eerst spuit is vandaag gezet en trots lieten bijna alle toegestroomde media de grote hal zien waar alle supergeorganiseerde priksessies zullen worden gehouden. Een nagenoeg lege hal kregen we te zien na de eerste prik. Onze organiserende minister ging gewillig en uitgebreid aan de slag met het laten maken van  anderhalve meterfoto’s met allerlei mensen die ook hebben meegewerkt aan de show. Zou het niet mooier zijn geweest wanneer de stoeltjes voor de wachtenden op een prik direct bezet zouden zijn en aan de nieuwsgierige media gevraagd zijn hun cameraspullen weer in te pakken en een voortvarende gang van zaken op veilige afstand of helemaal maar niet te volgen?

We krijgen ook in Westfriesland priksessies

We krijgen ook in Westfriesland priksessies. Natuurlijk snapt een meerderheid van de bevolking dat niet in alle gehuchten en grietenijen priktenten kunnen worden neergezet. Het zou wel mooi zijn dat voor de ruim 200.000 inwoners van dit gebied iets effectiefs kan worden geregeld. Dat regelen van zorg, prikken en testen schijnt naar zeggen goed geregeld te zijn of worden. Maar waar meerdere grotere organisaties betrokken zijn bij dit soort organiseren, vrees ik altijd het ergste. In Frankrijk laat men zien hoe vertragend bureaucratie kan werken. Ik zie het op kleine schaal ook binnen de bestuurlijke activiteiten van de stad. Niks kan snel even worden aangepakt, want het moet altijd eerst even langs de geijkte paden.

Maar de opgetogen stralende ogen van de zorgmedewerkster uit Veghel, Sanna Elkadiri, illustreerden de nieuwe hoop en daar hou ik me ook graag aan vast. Mijn vrouw en ik zullen volgens de dienstregeling in maart aan de beurt kunnen zijn. Welk vaccin dan voor ons klaar staat zal ons niks uitmaken. Kouwe drukte of lauwe drukte, als het maar drukte wordt en geen Franse toestand. We hebben het een beetje uitgerekend. Wanneer we half maart worden geprikt en drie weken later weer, dan zijn we zes weken na half maart in mei van dit jaar in staat onze dochter en zoon weer een echte knuffel te geven. Niet alle opgespaarde zoenen op dat moment uitdelen, want dat zou de wenkbrauwen doen fronzen, maar wel een levensechte voelbare knuffel. Dan heeft het veertien maanden geduurd dat het niet mogelijk was.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Zij mogen niet geloven wat zij willen, het zal mij worst zijn.

Nog steeds is er een grote groep vaccinatieschuwe mensen, een groep mensen met een negatieve vaccinatiefascinatie. Ik hoop voor hen dat het virus bij hen uit de buurt zal blijven. Wanneer zij tot na de zomer virusvrij blijven dan zullen ze wellicht niet eens op de gedachte komen dat zij dat deels ook te danken hebben aan hen die de prikken dankbaar in ontvangst namen. Wie van hen dan nog steeds beweert dat corona grote onzin was zal ik beschouwen als iemand met wie ik niets meer hoef te bespreken. Ook niet wanneer psychologen mij zullen uitleggen dat hun ongeloof het gevolg is van een trauma na de mededeling dat Sinterklaas niet bestaat. Zij mogen niet geloven wat zij willen, het zal mij worst zijn. Zij mogen van mij blijven zoeken naar de vakjes voor de 10 in een sudokupuzzel. Ik maak ze niets wijzer. Zij mogen van mij met foto’s van ufo’s rond gaan, ik zal ze niet bekijken. Ik vind foto’s van ons eigen serviesgoed al niet eens echt interessant.

Aan het virus en de waanzin rond het virus zal dit jaar een einde komen. Zeker wanneer het aan mij ligt en zeker, wanneer al die instanties en bedrijven die zich met de priksessie gaan bezig houden de boel niet gaan ophouden. Het gaat uiteindelijk een mooi jaar worden! Een jaar dat ik iedereen van harte gun!

 

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT

 

 

(tekst gaat door onder deze advertenties)

 

Tags: ColumnPeter Ursem
Share35Tweet22SendShare6Send
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

    Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

    11606 shares
    Share 4642 Tweet 2902
  • Verkeersmaatregelen in Hoorn en programma IRONMAN Westfriesland

    3467 shares
    Share 1387 Tweet 867
  • Tropische editie IRONMAN Westfriesland: hitteprotocol geactiveerd

    5887 shares
    Share 2355 Tweet 1472
  • IRONMAN Westfriesland klaar voor warme editie: ‘We zijn tot in de puntjes voorbereid’

    1166 shares
    Share 466 Tweet 292
  • Verkeersmaatregelen rondom IRONMAN 70.3 Westfriesland 22 juni 2025

    2026 shares
    Share 810 Tweet 507

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

College steunt voorgenomen sluiting basisschool De Langereis in Ursem; ’te weinig leerlingen voor behoud’

Vacature burgemeester Opmeer trekt 15 kandidaten

IRONMAN Westfriesland: 70.3 and 5150 Bike Courses and Explanation of Start – Transition – Finish (Video)

Duurzaam Streekbad officieel heropend: zon, water en een flinke dosis energie!

IRONMAN Westfriesland ready for hot edition: ‘We are fully prepared down to the last detail’

Westfriese gemeenten bundelen krachten tegen ondermijning; nieuw team voor meer controles

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer