HOORN – Op initiatief van de familie van Dani zal op vrijdag 11 november een stille tocht worden gehouden. De 14-jarige Dani uit Westwoud overleed na een steekwond nabij zijn school in Hoorn. Dit verschrikkelijke voorval heeft niet alleen bij de nabestaanden en direct betrokkenen, maar ook bij vele anderen een grote impact. De stille tocht zal om 17.00 uur starten vanaf het uitvaartcentrum aan de Johannes Poststraat 26 te Hoorn.
Voor de stille tocht is er om 16:00 uur in het uitvaartcentrum de gelegenheid om Dani te herdenken. De familie van Dani zal hierbij aanwezig zijn. Vanwege de verwachte opkomst is het verzoek om de familie niet te condoleren, maar een enkele bloem, zonder verpakking, mee te nemen. De mogelijkheid bestaat ook om een herinnering aan Dani achter te laten in het online condoleanceregister. Dit stelt de familie erg op prijs.
Stille tocht
Rond 17:00 uur zal vanuit het uitvaartcentrum worden gestart met de stille tocht. De nabestaanden worden als eerste uitgenodigd. Daarna kan iedereen die dat wil aansluiten. De tocht eindigt bij de ingang van het Tabor College, Oscar Romero, waar het tragedie heeft plaatsgevonden. De tocht zal hier in stilte eindigen. De organistoren van de stille tocht vragen om zover mogelijk lopend of per fiets naar het uitvaartcentrum te komen.
Sint Maarten
De gemeente Hoorn heeft een aanvulling gedeeld over de combinatie van Sint Maarten en de stille tocht die deels overlappen. “11 november is ook de dag dat kinderen met een lampion langs de deuren gaan en een liedje zingen voor iets lekkers. De betekenis van Sint Maarten past bij deze herdenking, licht brengen in donkere dagen en zorgen voor elkaar, Sint Martinus gaf immers op een koude winterdag een deel van zijn mantel aan een arme man tegen de kou. Ondanks het feit dat deze traditie passend is bij deze herdenking kunnen wij ons voorstellen dat gezinnen langs de route ervoor kiezen pas met de kinderen langs de deuren te gaan na 18.00 uur, wanneer de stille tocht eindigt.”
Route
De route van de stille tocht. Uitvaartcentrum Johannes Poststraat nr. 26, Pater Bleystraat, Hogerbeetstraat, Vredehofstraat, Viaduct onder Provincialeweg, Via Risdammerhout rechts naar Zwaagmergouw, Oversteken rotonde nieuwe steen/gemeentehuis, Nieuwe steen, Barnsteen, Einde bij het Tabor College, Oscar Romero, waar Dani op school zat.