• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zondag, 17 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Medemblik

Steiger van Recreatieschap naar Stoommachinemuseum; ‘effect is drie keer positief’

Door Redactie
4 november 2022
in Medemblik, Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:2 minuten
A A
0
Steiger van Recreatieschap naar Stoommachinemuseum; ‘effect is drie keer positief’

Foto aangeleverd

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

BOVENKARSPEL – Recreatieschap Westfriesland heeft een steiger uit de zwaaikom overgedragen aan het Stoommachinemuseum in Medemblik. Het effect is volgens het recreatieschap drie keer positief: het Stoommachinemuseum kan op meer bezoekers mikken, de steiger krijgt een tweede leven en het Recreatieschap mist reparatiekosten.

De steiger ligt inmiddels al een tijdje achter het Stoommachinemuseum. De verhuizing van de omvangrijke steiger was een voorbeeld van stuurmanskunst: de route ging door de sluis en de smalle slootjes en was een flinke klus.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Het Stoommachinemuseum is er blij mee. Rondvaarten starten er regelmatig of doen het museum aan en vaarrecreanten op het binnenwater komen langs voor een bezoekje. De verbeterde toegankelijkheid vanaf het binnenwater voorziet dan ook in de behoefte van het Stoommachinemuseum om meer bezoekers te kunnen ontvangen.

Steiger krijgt tweede leven

In 2011 is de Vooroever bij Medemblik door Recreatie Westfriesland uitgebreid. Tegenover het Stoommachinemuseum werd een vaargeul in het IJsselmeer aangelegd met zwaaikom en drie steigers. De vaargeul en steigers dienden om extra bezoekers naar het Stoommachinemuseum te trekken en zo het museum een impuls te geven. In de praktijk blijkt dit echter niet het geval en gebruiken cruise- en charterschepen de steigers op een oneigenlijke manier door te overnachten in het natuurgebied.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Een van de steigers in de zwaaikom, bedoeld voor de aanleg van plezier(zeil)jachtjes, liep door aanleg van grotere boten als cruise- en charterschepen regelmatig schade op aan de bevestigings- en scharnierpunten. Dit leidde tot hoge reparatiekosten. De steiger zelf is nog in goede staat.

Eigen steiger

Het bestuur van het Recreatieschap reageerde positief op het idee om het Stoommachinemuseum een deel van de steiger te geven. Het zorgt ervoor dat er geen (hoge) kosten meer worden gemaakt voor reparatie, beheer en onderhoud.

Ook gemeente Medemblik, (mede)financier van het project en Stadshavens Medemblik reageerden positief op het voorstel. Stadshavens verwacht een positief effect omdat illegaal overnachten buiten de havens deels wordt verminderd.

Tags: medemblikNederlands StoommachinemuseumRecreatieschap Westfriesland
Deel16Tweet10VerstuurDeel3Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Stadsstrand perfect plekje voor vuurwerkshow kermis Hoorn (foto’s en video’s)

    Stadsstrand perfect plekje voor vuurwerkshow kermis Hoorn (foto’s en video’s)

    2975 lezers
    Deel 1190 Tweet 744
  • Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons

    11690 lezers
    Deel 4676 Tweet 2923
  • Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    441 lezers
    Deel 176 Tweet 110
  • Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn

    908 lezers
    Deel 363 Tweet 227
  • Knuffels, kleurexplosies en kermisbeats: Kermis Hoorn bruist van energie (foto’s)

    1602 lezers
    Deel 641 Tweet 401

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Nanna Delang op Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn
  • Nelly Bakker op Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons
  • Thijs Out op Eerste editie Eenhoorncup tijdens Hoornse kermis
  • Caroline Bosman op Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn
  • Sascha Geertman op Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

Zilver voor Jordy Mol (Nibbixwoud) bij synchroonspringen op World Games in China; ‘nooit durven dromen’

Automobilist (46) rijdt door na aanrijding met voetganger en wordt vervolgens aangehouden in Middenmeer

Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn

Eerste editie Eenhoorncup tijdens Hoornse kermis

Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons

Hemmeromloop 2025 met nieuw parcours en frisse uitstraling

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer