• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
donderdag, 31 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Zomer Sale 2025Zomer Sale 2025
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Drechterland

Colleges dragen nieuw waarnemend bestuur stichting Present voor

by Redactie
11 oktober 2022
in Drechterland, Enkhuizen, Medemblik, Nieuws, Stede Broec, Westfriesland Regio
Reading Time: 2 mins read
A A
0
Colleges dragen nieuw waarnemend bestuur stichting Present voor
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

REGIO – De colleges van Stede Broec, Enkhuizen, Drechterland en Medemblik dragen de heer B. de Jong en de heer N.H.W. Bonenkamp voor als waarnemend lid van de raad van toezicht (RvT) van Stichting Openbaar Onderwijs Present. Daarnaast dragen zij de heer H. Kelderman voor als interim-college van bestuur (CvB). Na instemming van de raden zullen de kandidaten per 1 november 2022 aan de slag gaan voor de stichting.

Het openbaar basisonderwijs in de vier gemeenten is ondergebracht bij de stichting Openbaar Onderwijs Present. Onder deze stichting vallen 8 scholen, verdeeld over 12 locaties. De stichting heeft een bestuursmodel met een (éénhoofdig) college van bestuur (CvB) en een raad van toezicht (RvT) met maximaal vijf personen. De gemeenten hebben de wettelijke plicht te voorzien in openbaar onderwijs en zijn de bevoegdheid als extern toezichthouder.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Verantwoordelijkheid benoeming

Eind augustus besloot de RvT af te treden waardoor de gemeenten verantwoordelijk werden een waarnemend RvT te benoemen. Dit waarnemend RvT zou regulier een  CvB aanstellen. Begin september legde echter ook het CvB ad interim zijn functie neer. Hierdoor kwam de stichting in een bijzondere positie; door het vertrek van de CvB werd de stichting stuurloos. In normale omstandigheden benoemt de RvT het CvB. De onderwijsinspectie heeft echter aangegeven dat door het ontbreken van een RvT de gemeenten ook de verplichting hebben te voorzien in een nieuw CvB voor de stichting.

De schooldirecties, staf en gemeenschappelijke medezeggenschapsraad (GMR) zijn hierover door de colleges geïnformeerd. De colleges hebben samengewerkt met de GMR bij zowel de profiel samenstelling als bij de selectie van de kandidaten. De wervingscommissie bestond uit 2 wethouders en 2 leden van de GMR. Op grond van de CV, ingediende motivaties en gesprekken met de kandidaten is de commissie tot unanieme voordrachten gekomen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Interim toezicht en bestuur

Het interim CvB wordt benoemd voor de periode van 1 november 2022 tot 1 augustus 2023. De waarnemende leden van de RvT worden benoemd vanaf 1 november 2022. Zij beëindigen hun dienstverband bij de benoeming van de nieuw aangestelde RvT-leden. Hierdoor is er voldoende tijd om de stichting in rustiger vaarwater te brengen zodat ze weer in staat is zelfstandig haar rol en taken als aanbieder van openbaar primair onderwijs te vervullen.

Wethouder Martien Krijger (Stede Broec) namens de vier gemeenten: “We hebben er vertrouwen in dat we met deze benoemingen het fundament leggen voor een stabiele toekomst van stichting Present. Vanwege de bijzondere situatie, zullen wij de komende maanden wel een vinger aan de pols houden wat betreft de ontwikkelingen binnen present.”

Tags: DrechterlandenkhuizenmedemblikPresentstede broec
Share20Tweet13SendShare4Send
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Hoorn maakt zich op voor Kermisweek; programma Kermis Hoorn 2025

    Hoorn maakt zich op voor Kermisweek; programma Kermis Hoorn 2025

    387 shares
    Share 155 Tweet 97
  • Gratis mini optreden 3JS bij officiële opening Kermis Hoorn 2025

    314 shares
    Share 126 Tweet 79
  • Felicitaties voor Oranjevereniging Juliana Enkhuizen

    347 shares
    Share 139 Tweet 87
  • Brandweer en KNRM in actie voor rook aan boord van boot bij Enkhuizen

    98 shares
    Share 39 Tweet 25
  • Westfrieslands Festival 2025 op nieuwe locatie in Onderdijk

    139 shares
    Share 56 Tweet 35

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Maandag 4 augustus A.C. de Graafweg deels afgesloten voor Landbouwshow Opmeer

Voor vragen over uw monument 

Informatiemagazine gemeente Drechterland bij u op de mat

‘Samenwonen op proef’ met behoud van uitkering 

‘Samenwonen op proef’ met behoud van uitkering 

Brandweer en KNRM in actie voor rook aan boord van boot bij Enkhuizen

Hoorn maakt zich op voor Kermisweek; programma Kermis Hoorn 2025

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer