• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
woensdag, 14 mei 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Drechterland

Controles bewoning in huizen en bedrijfsunits in Drechterland

Door Redactie
14 februari 2022
in Drechterland, Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:2 minuten
A A
0
Controles bewoning in huizen en bedrijfsunits in Drechterland
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

HOOGKARSPEL – In de gemeente Drechterland zijn controles uitgevoerd naar huisvestingsituaties, woonomstandigheden, illegale bewoning en brandveiligheid. De controles werden uitgevoerd door de politie en gemeente gezamenlijk. Het ging daarbij om woonhuizen, bedrijfswoningen en bedrijfsunits die niet geschikt zijn voor bewoning.

Gecontroleerd werd zowel binnen de bebouwde bekom als in het buitengebied, in woonwijken en op bedrijventerreinen. De controles werden uitgevoerd naar aanleiding van meldingen van bezorgde mensen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Onwettig

Tijdens de controles werden ongewenste en onwettige situaties aangetroffen. Denk daarbij aan uitbuiting door extreem hoge huur, woningsplitsing zonder vergunning, illegale bewoning en situaties waar de brandveiligheid niet in orde was. De eerste actie die volgt op constatering van een misstand, is een aanschrijving van de eigenaar van het pand of de woning – zodat de situatie hersteld kan worden. Daarna volgen hercontroles.

Illegaal

Er is onder meer een vermoeden van uitbuiting gecontroleerd. Dit vermoeden is bevestigd. Er werd bewoning geconstateerd door arbeidsmigranten die met zes personen in de woning verbleven en € 108,- per week moesten betalen voor een kamer, exclusief gas, licht en water. Daarbij was er geen sprake van een huurcontract en de kosten moesten contant, zonder bonnetje, betaald worden.

Ook is er gecontroleerd in woningen waar vermoedens bestonden van huisvesting van arbeidsmigranten in strijd met het bestemmingsplan. Tijdens deze controles werd ook gelet op de brandveiligheid (brandmelders) en de woonomstandigheden. Hierbij werd onder andere in een bedrijfspand illegale huisvesting voor arbeidsmigranten aangetroffen en werd bij één arbeidsmigrant een valse identiteitskaart aangetroffen. Ook is geconstateerd dat de rookmelders op dit adres niet volgens de geldende norm waren aangesloten.

Controles

De controles zijn uitgevoerd op initiatief van de gemeente Drechterland in onder andere de Bloemenbuurt in Hoogkarspel en de Buurt in Venhuizen. Het zijn integrale controles omdat er gezamenlijk werd ingezet vanuit diverse afdelingen en toezichthouders van de gemeente en door de politie. Deze controles worden regelmatig uitgevoerd. Waar bij de controle misstanden aangetroffen zijn, worden de eigenaren van de panden aangeschreven om deze snel te herstellen. Ook worden hercontroles ingepland om te checken of dit gebeurt. Als er dan nog steeds sprake is van zaken die niet kloppen, dan kan er verder gekeken worden naar zwaardere bestuurlijke maatregelen. Zoals het opleggen van een plicht tot herstelactie (last onder dwangsom) of sluiting van de woning of bedrijfsunit.

Meld (vermoeden van) misdaad

Als er signalen van misstanden zijn, overlast klachten of vermoedens van illegale activiteiten, kan dat direct gemeld worden bij de gemeente via email naar: ondermijning@sed-wf.nl. Ook kan bij vermoeden van misdaad een anonieme melding gedaan worden bij: meldmisdaadanoniem.nl of bel 0800-7000.

Tags: ControleGemeente Drechterland
Deel230Tweet144VerstuurDeel40Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Advertentie

Populair afgelopen 24 uur

  • A7 bij Hoorn deels afgesloten vanwege werkzaamheden afrit Avenhorn en Hoorn

    A7 bij Hoorn deels afgesloten vanwege werkzaamheden afrit Avenhorn en Hoorn

    1657 lezers
    Deel 663 Tweet 414
  • Vijf musea in Medemblik bundelen krachten met gezamenlijke Familycard

    815 lezers
    Deel 326 Tweet 204
  • Drie voertuigen betrokken bij aanrijding op Provincialeweg in Hoorn

    1435 lezers
    Deel 574 Tweet 359
  • Kettingbotsing met vier auto’s op Provincialeweg in Hoorn; tijdelijke afsluiting

    3259 lezers
    Deel 1304 Tweet 815
  • Camperbusje in brand op carpoolplaats Wognum

    1029 lezers
    Deel 412 Tweet 257

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

A7 bij Hoorn deels afgesloten vanwege werkzaamheden afrit Avenhorn en Hoorn

Ruim 600 kinderen doen mee aan vijftigste fietsexamen in Hoorn

Oorlogsmuseum Medemblik verwelkomt 100.000e bezoeker sinds opening

Opruimactie op Markerwaarddijk op zondag 18 mei; extra handen zijn welkom

Column Gerben H. Bakker: Platte knoop

Voorronde NK Knikkeren in Opmeer; jong én oud kan zich aanmelden

Geslaagde peuterinstuif in Hem

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer