• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
maandag, 23 juni 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Enkhuizen

Waterdoepark Expeditie Waterwerken in het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen weer open

by Redactie
2 mei 2022
in Enkhuizen, Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 2 mins read
A A
0
Waterdoepark Expeditie Waterwerken in het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen weer open

Kinderambassadeurs Fleur en Pascale op weg naar de waterkanonnen op eiland Pampus, foto Studio Merike

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

ENKHUIZEN – Vanaf heden is waterdoepark Expeditie Waterwerken in het Zuiderzeemuseum weer open. In de afgelopen maanden zijn de eilanden Schokland, Wieringen en Pampus vervangen voor eilanden met meer activiteiten, waardoor de expeditie leuker is dan ooit en tegelijkertijd nóg leerzamer!

Ervaar op Wieringen hoe het is om basaltblokken in een dijk te plaatsen, net zoals dijkwerkers dat vroeger deden. Met een trekvlot ontdek je op Schokland waarom evacueren noodzakelijk was en op Pampus verdedig je vanuit twee geschutskoepels het eiland met twee nieuwe stoere (water)kanonnen. Deze vernieuwingen zijn mede mogelijk gemaakt door de samenwerking met Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier (HHNK).

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Expeditie Waterwerken

In Expeditie Waterwerken ontdek je op een actieve en speelse manier de waarde, kracht en betekenis van water; vroeger, nu én in de toekomst. In samenwerking met HHNK is het waterdoepark de afgelopen jaren inhoudelijk steviger op de kaart gezet en steeds verder uitgebreid met onder andere de waterwerkplaats van Cornelis Lely, waar je als echte waterwerker aan de slag gaat en het droge voetendoolhof, waar je overstromingskennis wordt getest. Je kunt met een van de roeibootjes ook naar de vernieuwde eilanden varen.

Luc Kohsiek, Dijkgraaf HHNK: “De afgelopen jaren heeft het Zuiderzeemuseum in samenwerking met HHNK met Expeditie Waterwerken een unieke belevenis voor bezoekers neergezet die op toegankelijke wijze toont voor welke uitdagingen wij met water staan. Daarnaast willen wij bezoekers aan het denken zetten. Gezien de klimaatveranderingen is de boodschap van dit waterdoepark ontzettend belangrijk.” Stephan Warnik, algemeen directeur van het Zuiderzeemuseum: “HHNK heeft de technische waterkennis en wij de museale deskundigheid. Deze krachten hebben we gebundeld met als resultaat een geweldige expeditie waar plezier en inhoud samen gaan.”

Kinderambassadeurs

Voor de publieksopening is het vernieuwde Expeditie Waterwerken gekeurd door TÜV Nederland en uitgebreid getest door Darian Tetterode Ravestein, jeugdbestuurder van HHNK en de kinderambassadeurs van het museum. De dertien kinderambassadeurs komen een jaar lang elke drie weken bijeen en denken mee over de programmering. Door de ogen van kinderen ziet de wereld er anders uit en wordt de blik van het museum verrijkt. Kinderambassadeur Fleur Baars over Expeditie Waterwerken: “Met een bootje zijn wij langs de vernieuwde eilanden gevaren, het coolste vond ik de waterkannonen. Ik had nog nooit van Schokland gehoord, maar nu weet ik dat mensen hier vroeger weg moesten vanwege het water en dat dit ook nu nog steeds kan gebeuren.”

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Waterwerkers van de toekomst!

Expeditie Waterwerken start in de waterwerkplaats waar je de expeditiekaart ontvangt die je leidt langs de diverse testonderdelen op het land en op het water. Tijdens de expeditie verzamel je stukjes van een geheime code. Heb jij zeebenen? Steek de brug maar eens over om dat te bewijzen! Waar leg jij je laatste zandzak? Test je overstromingskennis in het Droge Voetendoolhof. Ga naar het eiland Schokland en maak de hoogwater puzzel en vergeet vooral niet aan de stormklok te luiden als het water te veel stijgt op Marken. Heb jij de code gekraakt? Dan hebben de medewerkers van de waterwerkplaats een leuke verrassing voor je!

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT
(tekst gaat door onder deze advertenties)
Tags: enkhuizenZuiderzeemuseum
Share35Tweet22SendShare6Send
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

    Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

    20131 shares
    Share 8052 Tweet 5033
  • Verkeersmaatregelen in Hoorn en programma IRONMAN Westfriesland

    6197 shares
    Share 2479 Tweet 1549
  • IRONMAN Westfriesland trekt ruim 2.400 atleten naar Hoorn; Deen wint bij de heren, Marlene de Boer bij de vrouwen (uitslag)

    2541 shares
    Share 1016 Tweet 635
  • IRONMAN Westfriesland; 70.3 en 5150 fietsparcours en uitleg Start – Wisselzone – Finish (video)

    1855 shares
    Share 742 Tweet 464
  • Tropische editie IRONMAN Westfriesland: hitteprotocol geactiveerd

    6903 shares
    Share 2761 Tweet 1726

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Brand in schuur aan Oost-Mijzen in Avenhorn; brandweer red alle schapen tijdig uit stal

Foto’s IRONMAN Westfriesland 2025; Fietsparcours Schellinkhout Deel 2

Foto’s IRONMAN Westfriesland 2025; Fietsparcours Schellinkhout Deel 1

Weer speelde dit keer mee bij IRONMAN Westfriesland; “geslaagde editie zonder grote incidenten”

IRONMAN Westfriesland gehele start 70.3, 5150 en deel finish (video)

IRONMAN Westfriesland trekt ruim 2.400 atleten naar Hoorn; Deen wint bij de heren, Marlene de Boer bij de vrouwen (uitslag)

Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer