• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
maandag, 18 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Peter Ursem: Blij gestemd?

Door Redactie
16 maart 2023
in Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:3 minuten
A A
0
Column Peter Ursem: Blij gestemd?
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

15 maart 2023 – Column Peter Ursem: Blij gestemd?

Ik heb gestemd vandaag. Een belangrijke actie, hoewel ik besef dat de invloed van mijn stem heel erg klein is. Niet zo klein dat ik net zo goed niet had kunnen stemmen. Bovendien zag ik bij het naderen van het stembureau een flinke rij wachtenden staan. Dat stemde mij blij. Een grotere opkomst betekent een groter gewicht van de uitslag voor de mensen die gekozen zijn.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Ik heb gestemd op een partij, niet op een persoon ergens op de lijsten. Natuurlijk zette ik een rode punt bij een naam op beide lijsten. Beide namen zeiden mij echter niets en je moet me niet vragen wie daar op die plek staan. Ik ken ze niet en ik heb ze ook niet gegoogeld. Voor zowel de Provinciale Staten als voor het Hoogheemraadschap koos ik de bovenste naam op de lijst. Ik heb slechts een vaag beeld van wat zij voor mij voor elkaar willen brengen.

We hadden een stikstofverkiezing of we dat wilden of niet.

De partij die mijn stem kreeg, krijgt al een flink aantal jaren mijn stem, want die partij staat al jaren voor waarden waar ik ook voor sta. Ook ik heb in de afgelopen twee decennia af en toe de wenkbrauwen gefronst, maar dat leidde nog niet tot het nemen van afscheid. De partij keert langzaam maar zeker terug naar de standpunten waarmee ze is opgericht in de tijd dat we nog wisten dat je belangrijke voorzieningen maar beter niet alleen maar laat regelen door mensen die daar zelfs een meer dan rijk belegde boterham in zien.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Ik ging ter stembus met voor, achter, links en rechts van me zwevende kiezers. Voor hen gold dat ze in de afgelopen weken overtuigd moesten worden voor standpunten waar ze veelal nog niet bij stil stonden. We hadden een stikstofverkiezing of we dat wilden of niet. Stikstofreductie is van levensbelang voor de natuurgebieden en ik vermoed voor nog veel meer. Stikstof maakt meer kapot dan natuurgebieden en toekomstverwachtingen van boeren. De boeren zijn niet blij dat ze worden nagewezen als een van de grootste producenten van het rotspul, maar ze zijn het wel. Vliegtuigen, auto’s en industrie zijn ook flinke leveranciers van de dramatroep, maar vanuit die veroorzakersgroepen zie je weinig verkeer belemmerende acties. Pas wanneer automobilisten op de snelwegen niet harder mogen rijden van vijftig, zullen ze graag aansluiten bij de tractorfiles. Vliegreizigers sluiten nog steeds alleen aan in de rijen voor de incheckbalies.

Het is makkelijker om de schuld van het tekort aan woningen te leggen bij de asielzoekers.

Huizenbouw levert ook stikstof op, minder dan 1% lees ik ergens, maar het doet ze wel de das om. Die kiezers van vandaag moesten kiezen of we wel of niet iets doen aan stikstofreductie. Het aantal wachtenden op de nieuwe woningen die dit jaar gebouwd moeten worden valt in het niet bij het aantal stemmers op boerenpartijen en klimaatschade ontkenners. Het is makkelijker om de schuld van het tekort aan woningen te leggen bij de asielzoekers. Partijen die in die richting kiezers zoeken zijn vandaag spekkopers.

Dit jaar zijn er veel proteststemmers. Wat de protestpartijen in de komende jaren gaan doen om onze provincie vooruit te helpen weet ik nog niet goed. Het gaat ze meer om tegenhouden dan om vooruit te helpen.

Gelukkig weet ik waar mijn stem naar toegaat, ook voor de komende keren. Wanneer mijn partij weer de fout in dreigt te gaan, zal ik mijn andere stem inzetten en waarschijnlijk telt die wat sterker mee. Na vannacht zal ik weten of ik zelf blij gestemd mag zijn.

Tags: ColumnPeter Ursem
Deel15Tweet10VerstuurDeel3Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Populair afgelopen 24 uur

  • Stadsstrand perfect plekje voor vuurwerkshow kermis Hoorn (foto’s en video’s)

    Stadsstrand perfect plekje voor vuurwerkshow kermis Hoorn (foto’s en video’s)

    3101 lezers
    Deel 1240 Tweet 775
  • Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    625 lezers
    Deel 250 Tweet 156
  • Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons

    11709 lezers
    Deel 4684 Tweet 2927
  • Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn

    925 lezers
    Deel 370 Tweet 231
  • Knuffels, kleurexplosies en kermisbeats: Kermis Hoorn bruist van energie (foto’s)

    1625 lezers
    Deel 650 Tweet 406

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Jeroen Bot op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Angela Boeddha op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Pascal de Jager op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • OnsWestfriesland op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Theo Beemsterboer op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

Zilver voor Jordy Mol (Nibbixwoud) bij synchroonspringen op World Games in China; ‘nooit durven dromen’

Automobilist (46) rijdt door na aanrijding met voetganger en wordt vervolgens aangehouden in Middenmeer

Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn

Eerste editie Eenhoorncup tijdens Hoornse kermis

Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons

Hemmeromloop 2025 met nieuw parcours en frisse uitstraling

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer