• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
dinsdag, 19 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Peter Ursem: Parkeerperikelen

Door Redactie
3 februari 2023
in Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:3 minuten
A A
0
Column Peter Ursem: Parkeerperikelen
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

2 februari 2023 – Column Peter Ursem: Parkeerperikelen

Ik heb wel eens een flashback uit de vijftiger jaren.  Toen speelden we op straat en onze ouders gaven niet eens de waarschuwing toch maar voorzichtig te zijn voor het verkeer. Er was weinig verkeer en al het gemotoriseerde verkeer zagen we van links of rechts bijtijds aankomen, zodat we enkele seconden op de stoep konden wachten tot het voorbij was. Vlak voor ons huis was de bushalte van de NACO en daar kwamen slechts twee bussen per uur van langs. In de hele straat waren er maar twee gezinnen met een auto.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Nu zouden kinderen in die straat niet of nauwelijks kunnen spelen. Het heilige blik heeft bezit genomen van elke stoeprand en wat niet geparkeerd staat sjeest heen en weer door de straat. De jongere kinderen zie je daar uitsluitend in het onmiddellijke bijzijn van hun ouders. De wereld is veranderd en wie zich daar nu pas zorgen over maakt is daar een paar decennia te laat mee. In ons Westfriesland is elke gemeente met enige regelmaat met  parkeerbeleid bezig geweest en toch lijkt het erop dat het nog niet eerder op de agenda stond.

In Enkhuizen worstelt het stadsbestuur met de parkeerproblematiek. Jaag je het koperspubliek de stad uit wanneer je hen het parkeren op de stoep voor de winkel waar zij even willen zijn verbiedt of daar een prijskaartje aan hangt? In Hoorn is dat ook een onderwerp waarover het laatste woord nog niet is gezegd. Voor de één is autoluw een vloekwoord en voor de ander de hemel op aarde. Vooralsnog is het een gebed zonder end. Er worden in discussies met een overtuigende klank percentages genoemd over verkoopverliezen voor de neringdoenden in het stadscentrum of van het tegendeel.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Enkhuizen heeft op korte termijn meer parkeerplaatsen nodig. Er moeten er zo’n 1400 bij komen om de nodige frustraties bij autobezitters te verminderen. Vriend en vijand, zo lees ik in ons dagblad, zien in dat betaald parkeren niet meer tegen te houden is. Jaag je zo niet bezoekers weg? Ik probeer het probleem te zien tussen twee uitersten die we in ons land tegen komen. Vergelijk het parkeren in Amsterdam met het parkeren in bijvoorbeeld Opperdoes. Wij moeten met flinke regelmaat in Amsterdam zijn en wij weten dat het parkeren daar niet altijd even gemakkelijk is en bovendien schreeuwend duur. Elk voordeel dat je bij de aankoop van het een en ander zou kunnen verkrijgen kun je zonder enige twijfel wegstrepen tegen de prijs van het parkeren. Toch zijn we daar vaker dan in Opperdoes. Wij hebben eigenlijk niks te zoeken in dat dorp en dus zullen Opperdoezers nooit last hebben van ons geparkeerde blik. Ook de Opperdoezer middenstander zal zich niet beklagen over het feit dat ik nooit hun winkelpand betreed.

Parkeren aan de rand van de stad klinkt als een mooie oplossing en kan dit ook zijn wanneer je ervan uitgaat dat de bezoekers aan de stad dit blijven doen ondanks een aantal te zetten voetstappen. Wie dagelijks de stappenteller raadpleegt om na te gaan of er voldoende aandacht is geweest voor calorieverbranding zal de afstand tussen parkeerplaat en binnenstad geen beletsel vinden. Voor beweegvrezenden of -mijders zal een dreigend loopje kunnen leiden tot overwegingen om naar winkelcentra in buitenwijken te gaan of zelfs naar andere gemeenten waar de parkeerplaats op kruipafstand van de te bezoeken winkel ligt.

Gemeenten met een bezoekwaardige binnenstad zullen graag zien dat aantrekkelijke binnenstadstraatjes vooral begaanbaar zijn voor bezoekers met kuiergedrag. Natuurlijk zullen winkels de aantrekkelijkheid van een binnenstad ook kunnen versterken, maar ik denk dat het dan vooral zal gaan om zaken die je niet zo gauw zult tegenkomen in de buitenwijkse winkelcentra. Daarentegen zijn er ook zaken met een veel grotere behoefte aan winkelruimte dan in een binnenstad kan worden gerealiseerd. Ik denk hierbij aan bouwmarkten of superstores zoals Mediamarkt. Is een historische binnenstad, zoals Enkhuizen bezit, aantrekkelijker wanneer er zich geen autoverkeer door heen laveert? Nou en of!

Wie weet wordt in de komende jaren duidelijk dat het gemak van online kopen een hoop ongemak oplevert en dat de gang naar echte winkels weer vanzelfsprekender is. Dan kan het wellicht vaker voorkomen dat een loopje vanaf een parkeerterrein niet meer wordt gezien als een straf, maar als een klein uitstapje. En in Opperdoes zullen we echt wel eens met plezier komen, juist omdat we er niks anders te zoeken hebben dan onbetaalbare weldadige rust.

Tags: ColumnPeter Ursem
Deel30Tweet19VerstuurDeel5Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    1948 lezers
    Deel 779 Tweet 487
  • Schietincident aan Nieuwe Noord in Hoorn; politie zoekt getuigen

    829 lezers
    Deel 332 Tweet 207
  • Stadsstrand perfect plekje voor vuurwerkshow kermis Hoorn (foto’s en video’s)

    3318 lezers
    Deel 1327 Tweet 830
  • Knuffels, kleurexplosies en kermisbeats: Kermis Hoorn bruist van energie (foto’s)

    1744 lezers
    Deel 698 Tweet 436
  • Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons

    11815 lezers
    Deel 4726 Tweet 2954

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Collin Degenhart op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Marjolein Bloothoofd-van Den Berg op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Jeroen Bot op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Angela Boeddha op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Pascal de Jager op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

NK Skeeleren op 22 en 23 augustus in Medemblik; veel lokaal talent aan de start

Zomeravondconcert Claire Janezic

Schietincident aan Nieuwe Noord in Hoorn; politie zoekt getuigen

Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

Zilver voor Jordy Mol (Nibbixwoud) bij synchroonspringen op World Games in China; ‘nooit durven dromen’

Automobilist (46) rijdt door na aanrijding met voetganger en wordt vervolgens aangehouden in Middenmeer

Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer