• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zondag, 13 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Medemblik

Column Peter Ursem: Bij slechte communicatie raken politici uit de gratie

by Redactie
3 mei 2023
in Medemblik, Nieuws, Uncategorized, Westfriesland Regio
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Column Peter Ursem: Bij slechte communicatie raken politici uit de gratie
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

3 mei 2023 – Column Peter Ursem: Bij slechte communicatie raken politici uit de gratie

Duidelijke communicatie tussen organisaties en burgers is belangrijk. Onduidelijke communicatie kan verschillende oorzaken hebben. Het kan zijn dat een organisatie vastzit in eigen jargon en meent dat iedereen wel begrijpt wat bedoeld wordt. Het kan zijn dat degene die verantwoordelijk is voor de communicatie in een bedrijf daar niet of onvoldoende voor geschoold is. In een klein bedrijf of organisatie kan zoiets zomaar het geval zijn. Het kan ondanks de beste bedoelingen evengoed niet duidelijk genoeg zijn voor degene die met die organisatie of dat bedrijf te maken krijgt.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Het kan ook ontstaan wanneer er wat minder mooie bedoelingen achter slechte communicatie schuilen. Vooral wanneer grote financiële belangen meespelen is het belangrijk dat communicatie in adequate professionele is. Grote en heel grote bedrijven kunnen minder mooie bedoelingen hebben wanneer men wat meer zelf wil overhouden aan transacties. Binnen de legale ruimte kan nog heel wat worden gerommeld. Het begrip ‘kleine lettertjes’ bestaat nog altijd en nog altijd kan men gedupeerd worden doordat die lettertjes je de das om doen.

Het begrip ‘kleine lettertjes’ bestaat nog altijd

Wanneer het onduidelijke communiceren wordt gepleegd door overheden, dan moet men dat aanpakken. Lagere overheden, gemeenten bijvoorbeeld, mogen nooit communicatie met burgers laten versloffen. Zeker in deze tijd niet. En zeker niet wanneer het zich afspeelt rond betalingsverplichtingen van de burger naar de gemeente of organisaties toe waarmee de gemeente prestatiecontracten afsluit. De gemeente moet allereerst zelf goed door hebben hoe afspraken met externe organisaties uitpakken voor de gemeentenaren en daarnaast duidelijk zijn naar hun burgerij over wat die afspraken voor hun behelzen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

In Medemblik is het op dit moment niet voor iedere bewoner duidelijk hoe precies nu de afspraken tussen hun gemeente en de afvalophaalorganisatie HVC zit. Is het nu voordeliger of juist duurder geworden om de kliko’s te laten ledigen? Betreft door gemeente genoemde tevredenheid over het ophalen de mooie effecten voor het milieu of de gevolgen voor de inhoud van de portemonnee? Over dat laatste bestaat onduidelijkheid en wat lofwaardig is het dan dat raadsleden daar meteen bovenop duiken, opdat duidelijkheid wordt geschapen en eventuele rare zaken kunnen worden aangepakt.

Dat had de gemeente wel eens even duidelijker mogen communiceren

Ik lees in de regionale krant dat de kritische burger Paul Tameling aanvankelijk viel over de nieuwe tarieven van afval ophalen, omdat hij geen financieel voordeel kon ontdekken die hij naar aanleiding van lovende geluiden vanuit de gemeente verwachtte. Tom Beuker van fractie MORGEN! en Piet Mosch van GemeenteBelangen Medemblik spraken met Tameling die uiteindelijk door kreeg hoe de vork in de steel paste. Dat had de gemeente wel eens even duidelijker mogen communiceren, was diens conclusie.

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT

Ik ga er maar even vanuit dat Paul Tameling niet de enige Medemblikker is die geen scherp beeld had van de gevolgen van de afspraken tussen Medemblik en HVC. In de krant zie ik echter een reactie van Piet Mosch zelfs dikgedrukt herhaald. Hij vindt communicatie niet zijn taak. ,,Wij vormen als gemeenteraad het beleid en zijn niet van de afdeling voorlichting.” En daar schrok ik een beetje van. Natuurlijk zijn raadsleden niet verkozen om de communicatieafdeling van het gemeentehuis te versterken. Ze zijn wel dankzij het verkiezingsresultaat van hun fractie in de raad gekomen om de belangen van de goegemeente te behartigen. Goede communicatie tussen gemeente en gemeentenaren is van essentieel belang. Het ontbreken van die goede communicatie is juist een zaak voor Piet Mosch en al zijn collega-raadsleden.

Een veel te groot deel van onze samenleving is gevoelig geworden voor berichten over een onbetrouwbare overheid. Helaas zijn in niet alleen in zeer grijs verleden voorbeelden opgedoken die het wantrouwen terecht hebben aangewakkerd. Daar kunnen alle momenten dat een betrouwbare overheid met succes de belangen van burgers behartigde niet tegenop. Een lokale politicus moet juist een antenne krijgen om mogelijke redenen tot wantrouwen te kunnen oppikken om er vervolgens wat mee te doen. Bij een matig communicerende eigen overheid moeten als een automatische reflex de achterste benen in het geweer komen en zeer kort daarop het gezonde politieke verstand. In veel gemeenten lukken acties vanuit de gemeenteraad om dit soort zaken goed te regelen prima. En natuurlijk mogen ook raadsleden eerst een paar seconden nadenken eer ze er iets uitflappen. Ik wens dat alle Medemblikkers van harte toe!

Tags: ColumnGemeente MedemblikPeter Ursem
Share37Tweet23SendShare7Send
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Politie zoekt mogelijk slachtoffer van aanranding in trein Enkhuizen naar Hoorn

    Politie zoekt mogelijk slachtoffer van aanranding in trein Enkhuizen naar Hoorn

    690 shares
    Share 276 Tweet 173
  • Brand in hooibrand aan Lageweg in Hoorn; N506 afgesloten (update)

    760 shares
    Share 304 Tweet 190
  • Meerdere dixi’s in brand gestoken in Zwaag

    272 shares
    Share 109 Tweet 68
  • Man (68) mishandelt agent bij controle op fietsverlichting in Medemblik

    94 shares
    Share 38 Tweet 24
  • Prutrace De Weere 2025: Foto’s van de (kids)prutrace en video

    75 shares
    Share 30 Tweet 19

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Prutrace De Weere 2025: Prutrace start en eerste sloten (foto’s)

Prutrace De Weere 2025: Foto’s van de (kids)prutrace en video

Prutrace De Weere 2025: Kids Prutrace (foto’s)

Meerdere dixi’s in brand gestoken in Zwaag

Man (68) mishandelt agent bij controle op fietsverlichting in Medemblik

Brand in hooibrand aan Lageweg in Hoorn; N506 afgesloten (update)

Explosie bij woning aan de Watersnip in Hoorn; brievenbus uit deur geblazen

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer