• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
maandag, 18 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Column Peter Ursem: Hartelijk Westfriesland 2

Door Redactie
16 oktober 2024
in Hoorn, Koggenland, Nieuws, Opmeer, Westfriesland Regio
Leestijd:3 minuten
A A
0
Column Peter Ursem: Hartelijk Westfriesland 2
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

16 oktober 2024 – Column Peter Ursem: Hartelijk Westfriesland 2

Ik heb het gevoel steeds sterker in mijn schoenen te staan wanneer ik verklaar een Westfries te zijn. Ik krijg eigenlijk nooit een antwoord van mensen, aan wie ik mijn substatus van Nederlanderschap verklaar, dat wijst op een soort van neerkijken. Een Westfries is voor mensen binnen en ook iets buiten mijn persoonlijke bubbel niet een uit de klei getrokken boerenkinkel met louter platvloerse interesses en met een wat-de-boer-niet-kent-vreet-ie-niethouding. Ik ga niet meteen overdrijven door te zeggen dat er dan met een bewonderende blik gekeken wordt. Ik ben niet van de fact free beweringen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Op dinsdagavond ging het overgrote deel van de Hoornse gemeenteraad akkoord met het voorstel om samen met Koggenland 550 asielzoekers op te vangen. Een flink deel van het toegestroomde Hoornse publiek was wel tegen opvang grenzend aan een woonwijk, maar leek zich niet te keren tegen opvang bij de Leekerlanden. Natuurlijk zijn er bij dit soort gelegenheden ook heel wat mensen die het liefst helemaal geen opvang willen laten organiseren, maar dat was niet de houding van het overgrote deel van de raadsleden.

dat was niet de houding van het overgrote deel van de raadsleden

Ik werd eerder die dag behoorlijk blij van het bericht in de regionale krant dat in Opmeer een nieuwe plek opgetuigd gaat worden om Oekraïeners en asielzoekers uit de rest van de onveilige wereld een thuis te bieden. Het kost een paar centen, maar ik las niet over zuinig reagerende politieke fracties die met dat geld liever het eigen volk iets extra’s zou willen geven. Ik ben natuurlijk niet zo naïef om te denken dat er in deze Westfriese gemeente niemand zou zijn die de angst voor zich misdragende asielzoekers graag zou willen opblazen tot afschrikwekkende proporties. Dat is ook eigen volk, evenals het volk dat straks veel genoegen zal beleven in mooie contacten met de tijdelijke bewoners van de gemeente.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Dat tijdelijke van de opvanglocaties is iets waarvan ik nog steeds denk dat het mij moeilijk uit te leggen is. Ik begrijp wel goed dat op een aantal plaatsen het neerzetten van wat voor soort bebouwing dan ook niet wenselijk is. Een hutje op de heide zou je, wanneer het zelfs al voorkomt op schilderijtjes van reeds lang geleden overleden schilders van pittoreske landschapjes, niet direct willen vervangen tot een complex van gebouwen waar enkele honderden mensen worden opgevangen. Wanneer het een bedrijfsgebouw zou moeten zijn, waar durfinvesteerders een hoop rente voor hun investeringen zouden kunnen ophalen, ligt dat natuurlijk weer heel anders, maar dat schijnt ook een heel andere discussie te zijn.

Dat tijdelijke van de opvanglocaties is iets waarvan ik nog steeds denk dat het mij moeilijk uit te leggen is

Dat de opvang, die eventueel in de Leekerlanden zal worden ingericht, tijdelijk dient te zijn, begrijp ik zeker wanneer in onze regio stukjes groen land als sneeuw voor de zon verdwijnen. Ik zal niet zo oud worden dat ik zal beleven dat overal waar vroeger bloemkool groeide een aanzienlijke groep woningzoekenden een permanente woning kunnen betrekken. Wanneer in 1924 een Westfriese wethouder van een van de vele dorpen heilig zou hebben beloofd dat zijn gemeente nimmer nooit niet zal opgaan in de gemeente Opmeer, zou zo’n heilige belofte van toen in 2024 slechts gezien worden als een leuk historisch feitje.

Ik kan natuurlijk iets zeggen over beloftes die de zeven samengestelde gemeenten van Westfriesland onlangs hebben gedaan en over de houdbaarheid daarvan. Ik vermoed dat menige bestuurder zal menen dat een belofte waarover stevig is nagedacht zeker een behoorlijke houdbaarheidstermijn moet meekrijgen, maar iedereen weet ook dat onze maatschappij over enige decennia stevige invloeden heeft ondergaan. Ik ben geboren in eind veertiger jaren en ik ben blij dat een hoop opvattingen over hoe de wereld er uit hoort te zien niet dezelfde zijn gebleven. Wat mij betreft blijven enkele waarden wel stevig overeind en niet onderhandelbaar. Daar hoort een hartelijke ontvangst van mensen die veiligheid zoeken ook bij. Wat mooi zou het zijn dat ieder die ontdekt dat ik een Westfries bent meteen zou denken: was ik er ook maar een.

Tags: ColumnOpvanglocatiePeter Ursem
Deel33Tweet21VerstuurDeel6Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    1212 lezers
    Deel 485 Tweet 303
  • Stadsstrand perfect plekje voor vuurwerkshow kermis Hoorn (foto’s en video’s)

    3265 lezers
    Deel 1306 Tweet 816
  • Schietincident aan Nieuwe Noord in Hoorn; politie zoekt getuigen

    340 lezers
    Deel 136 Tweet 85
  • Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)

    901 lezers
    Deel 360 Tweet 225
  • Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons

    11767 lezers
    Deel 4707 Tweet 2942

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Jeroen Bot op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Angela Boeddha op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Pascal de Jager op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • OnsWestfriesland op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Theo Beemsterboer op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

NK Skeeleren op 22 en 23 augustus in Medemblik; veel lokaal talent aan de start

Zomeravondconcert Claire Janezic

Schietincident aan Nieuwe Noord in Hoorn; politie zoekt getuigen

Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

Zilver voor Jordy Mol (Nibbixwoud) bij synchroonspringen op World Games in China; ‘nooit durven dromen’

Automobilist (46) rijdt door na aanrijding met voetganger en wordt vervolgens aangehouden in Middenmeer

Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer