• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
vrijdag, 25 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Medemblik

Rekenkamercommissie Medemblik en Opmeer; ‘ veel uitdagingen in beleid rondom huisvesting arbeidsmigranten’

by Redactie
16 januari 2024
in Medemblik, Nieuws, Opmeer, Westfriesland Regio
Reading Time: 2 mins read
A A
0
Rekenkamercommissie Medemblik en Opmeer; ‘ veel uitdagingen in beleid rondom huisvesting arbeidsmigranten’

Beeld pexels.com

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

WOGNUM/OPMEER – De rekenkamercommissie van de gemeenten Medemblik en Opmeer heeft recentelijk haar bevindingen gepresenteerd na een grondig onderzoek naar de huisvesting van arbeidsmigranten in beide gemeenten. Het onderzoek, afgerond in december, onthult verschillen in beleid en aanpak tussen de twee gemeenten, evenals enkele uitdagingen waarmee zowel huisvesters als arbeidsmigranten worden geconfronteerd.

In tegenstelling tot eerdere onderzoeken die zich richtten op de benodigde hoeveelheid huisvesting, heeft de rekenkamercommissie specifiek gekeken naar het beleid van de gemeenten zelf en de ervaringen van huisvesters en arbeidsmigranten met dat beleid. Gesprekken werden niet alleen gevoerd met ambtenaren, maar ook met arbeidsmigranten zelf.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Beleidskaders en Communicatie

Het rapport wijst uit dat Medemblik over een actueel beleidskader beschikt, waarin duidelijk wordt aangegeven waar huisvesting van arbeidsmigranten mogelijk is. Opmeer daarentegen vertrouwt op een beleidskader dat dateert uit 2009, en heeft daarnaast kaders verspreid over andere beleidsnota’s en bestemmingsplannen, wat resulteert in een versnipperd beeld voor huisvesters.

Een opmerkelijke bevinding is dat beide gemeenten geen actief contact opnemen met arbeidsmigranten om hen te informeren over hun rechten en plichten. Arbeidsmigranten vermijden op hun beurt vaak contact met de gemeente uit angst voor meer controles en belastingen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Controles en Vergunningsprocessen

Het rapport wijst uit dat Medemblik specifieke controles uitvoert op illegale huisvesting en deze recentelijk heeft geïntensiveerd. Opmeer richt zich voornamelijk op vakantiepark De Perelaer, wat resulteert in minder zicht op illegale huisvesting elders. Bij legale huisvesting voldoet men over het algemeen aan de gestelde voorwaarden, maar bij illegale huisvesting ontbreekt het vaak aan hygiëne en brandveiligheid.

Medemblik schakelt meer externe partijen in voor advies over mogelijke huisvesting, wat de afhandeling van vergunningsaanvragen vertraagt. In Opmeer lijken de processen beter op elkaar afgestemd en gestroomlijnd.

Registratie van Arbeidsmigranten

“Een opvallende lacune is het gebrek aan zichtbare pogingen van beide gemeenten om de registratie van arbeidsmigranten te verbeteren, waardoor onduidelijk is hoeveel arbeidsmigranten per locatie verblijven,” staat te lezen in het rapport van de rekenkamer.

Aanbevelingen van de Commissie

De rekenkamercommissie doet enkele aanbevelingen aan beide gemeenten. Ze adviseert het benutten van de nieuwe Wet ‘goed verhuurderschap’ om illegale huisvesting aan te pakken en onwenselijke situaties te bestrijden. Ook wordt aanbevolen de registratie van arbeidsmigranten te stimuleren voor een nauwkeuriger overzicht van hun aantal en verblijfplaatsen. Medemblik wordt aangespoord om het vergunningenproces te verbeteren voor een snellere afhandeling, terwijl Opmeer wordt geadviseerd één duidelijk beleidskader vast te stellen en de administratie van huisvestingsvergunningen te automatiseren.

Tags: ArbeidsmigrantenGemeente MedemblikGemeente Opmeer
Share126Tweet79SendShare22Send
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Westfrisiaweg N307 bij Zwaag deels afgesloten; vrachtwagen rijdt verkeersborden stuk

    Westfrisiaweg N307 bij Zwaag deels afgesloten; vrachtwagen rijdt verkeersborden stuk

    4068 shares
    Share 1627 Tweet 1017
  • Auto op zijn kant bij kettingbotsing; afsluiting N307 bij Zwaag

    1744 shares
    Share 698 Tweet 436
  • Strandje Julianapark vraagt aandacht; ook na oplevering van het veel grotere stadsstrand in Hoorn

    6496 shares
    Share 2598 Tweet 1624
  • Bankhelpdeskfraude bij vrouw (84) in Hoorn; Man (op foto) koopt met pinpas voor €2400 bij elektronicazaak

    1634 shares
    Share 654 Tweet 409
  • Meer bezoekers naar binnenstad Hoorn: ’toerisme en winkelen in de lift’

    2125 shares
    Share 850 Tweet 531

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Nelly’s Café in Obdam stopt over 8 maanden; verkoop niet rond

Vertraging bij bouw woonunits op De Weijver door rechtszaak over aanbesteding

Auto op zijn kant bij kettingbotsing; afsluiting N307 bij Zwaag

Terugblik rondje Venhuizen; van dikke banden race tot 80km race voor de profs 

Westfrisiaweg N307 bij Zwaag deels afgesloten; vrachtwagen rijdt verkeersborden stuk

Koggenland regelt ecologisch onderzoek; ‘met een gerust hart isoleren’

Hoorn start onderzoek naar regenwaterafvoer; voorkomen overbelast systeem

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer