• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
donderdag, 15 mei 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Peter Ursem: Angst is gratis

Door Redactie
26 september 2024
in Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:3 minuten
A A
0
Column Peter Ursem: Angst is gratis
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

25 september 2024 – Column Peter Ursem: Angst is gratis

Ik vraag me wel eens af hoe echt emoties zijn, wanneer er gebeurtenissen plaatsvinden die je niet zelf hebt meegemaakt, die zich weliswaar dichtbij je huis hebben afgespeeld bij mensen die je helemaal niet zou herkennen in de supermarkt of elders, terwijl ze gewoon bij jou in de straat wonen of dat er zich elders zaken afspelen waarvoor je enige moeite moet doen om te achterhalen wie, wat, waar, wanneer en waarom dat gebeurde.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Natuurlijk is het een schone zaak wanneer mensen zelfs op duizenden kilometers afstand van een ramp hun empathische gevoelens omzetten in acties om hulp te organiseren voor de verre slachtoffers. Collectes hebben in ons land veelal enorme bedragen opgeleverd en we hoeven ons ten opzichte van veel andere landen daarover niet te generen. Het heeft ook iets moois dat mensen te bewegen zijn zich ongerust en bezorgd te maken over leed van anderen. BN’ers en leden van het Koninklijk Huis bijvoorbeeld kunnen steevast rekenen op een vracht aan sympathieke uitingen van medeleven, wanneer bijvoorbeeld een enge ziekte hen bedreigt. Empathie verbroedert.

Je kunt echter ook emotionele uitbarstingen waarnemen over zaken die niet hebben plaatsgevonden en waarvan het absoluut niet zeker is dat die zullen plaatsvinden. Angsten, wreveligheden, boosheid of zelfs redeloze woede kunnen worden geconstateerd terwijl er niks aan de hand is. De mens zit zo in elkaar dat gevoelens zonder eigen waarneming kunnen opgewekt. Angst is zo’n emotie, die tegenwoordig in Nederland professioneel wordt aangewakkerd. Ik bedoel nu niet het wie-is-er-bang-voor-de-boze-wolfangstgevoel, maar wel angst voor de komst van asielzoekers.

Die angst speelt ook in Westfriesland, nu Koggenland en Hoorn besluiten samen te werken aan de opvang van het quotum asielzoekers waarvoor plaats gevonden moet worden. Op een stuk grond in het grensgebied van beide gemeenten, eigenlijk een heel onhartelijk eind van de bewoonde wereld af, kan iets worden gebouwd waardoor die opvang mogelijk wordt. Nauwelijks is het voornemen door de gezamenlijke colleges bekend gemaakt, of de angstverspreidingstroepen trekken erop uit en trachten via elk denkbaar medium de bewoners van beide gemeenten te mobiliseren tegen dat voornemen.

Gelukkig is er een prachtige reden aan te voeren om het plan af te schieten.

Nu weet men bij de angstaanjagers (heet zoiets eigenlijk niet gewoon terrorist?) dat het niet netjes is om het plan af te schieten om racistische of islamofobische redenen. Gelukkig is er een prachtige reden aan te voeren om het plan af te schieten. Een argument dat de linkse elite toch zeker ook moet aanspreken, namelijk: het opofferen van een kostbaar en uniek stuk groen voor huizenbouw. Nog slinkser is het argument dat men ervan uitgaat dat daar uiteindelijk een reguliere woonwijk verrijst op zeer vruchtbare groene grond. ‘Groene aarde kan maar één keer worden opgeofferd aan beton’ is een van die goed uitgedachte kreten.

Dan is de Hoornse politieke partij Hart van Hoorn een stuk duidelijker over de werkelijke reden om ervan af te zien. Zij spreken de vrees uit dat dit ten koste gaat van de veiligheid, leefbaarheid en het welzijn van de buurtbewoners. Asielzoekers zijn te koppelen aan de verhoging van de criminaliteit. Kan het nog duidelijker? Jawel, maar dan moet je vooral de social media bekijken. Daar wordt zonder enige rem vol op het drumstel van de criminaliteit en de zedelijke onveiligheid voor kinderen en vrouwen geramd. Eenieder die daartegen andere argumenten aandraagt krijgt direct te horen dat die persoon niet deugt, een blinde stakker is of een lid van de linkse elite die de hele wereld onleefbaar wil maken met idiote klimaatmaatregelen en ik zag ook eens dat er een relatie werd gelegd met sympathie voor verschillende genderidentiteiten.

Wie zich pas angst wil laten aanjagen na een serieus aangedragen argument, is geneigd om de geuite kreten te controleren op feitelijkheden. Het stukje grond dat is aangewezen ligt naast het terrein waar alleen MacDonalds, een tankstation, een groot parkeerterrein en een autowasserij aan te treffen zijn. Angstgevoelige bewoners vind je pas een eind aan de andere kant van de A7. Ik besef dat dit een niet bruikbaar argument is. De zich steeds verder bekwamende Westfriese politici weten zich gesteund door een groeiende groep angstigen, die zich steeds meer thuis voelen in de bubbel van angstigen. Mag je dat een echt Westfriese eigenschap noemen?

Tags: ColumnPeter Ursem
Deel30Tweet19VerstuurDeel5Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Advertentie

Populair afgelopen 24 uur

  • A7 bij Hoorn deels afgesloten vanwege werkzaamheden afrit Avenhorn en Hoorn

    A7 bij Hoorn deels afgesloten vanwege werkzaamheden afrit Avenhorn en Hoorn

    5369 lezers
    Deel 2148 Tweet 1342
  • Simon de Wit neemt afscheid van zijn winkel en gaat met pensioen

    310 lezers
    Deel 124 Tweet 78
  • Hollandia blijft in Julianapark; c-veld gedraaid, restand ruimte terug naar gemeente

    463 lezers
    Deel 185 Tweet 116
  • Hinderlijke lucht zorgt voor nachtelijke onrust in De Goorn

    141 lezers
    Deel 56 Tweet 35
  • Wouter Wagenaar finalist Ondernemerstalentprijs; ‘Altijd al ondernemer geweest, zelfs vanuit mijn schoolkluisje’

    136 lezers
    Deel 54 Tweet 34

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Buurtbemiddeling voor een prettige en leefbare buurt!

HVC en Opmeer danken ambassadeurs voor hun inzet

Provincie nodigt inwoners uit voor gesprek over toekomst Noord-Holland

Simon de Wit neemt afscheid van zijn winkel en gaat met pensioen

Hinderlijke lucht zorgt voor nachtelijke onrust in De Goorn

Wouter Wagenaar finalist Ondernemerstalentprijs; ‘Altijd al ondernemer geweest, zelfs vanuit mijn schoolkluisje’

Provincie ondersteunt energiehub op De Veken

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer