• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
maandag, 2 juni 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Peter Ursem: Westfriesland ligt in Europa

by Redactie
7 juni 2024
in Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Column Peter Ursem:  Westfriesland ligt in Europa
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

5,juni 2024 – Column Peter Ursem:  Westfriesland ligt in Europa

Wat hebben wij in Westfriesland nou helemaal met  Europa te maken? Dat is voor mij natuurlijk ook de vraag. Als burger van de Staat der Nederlander ben ik natuurlijk ook burger van de EU, maar dat is een besef dat nog niet helemaal is ingevuld. Ben je boer in Westfriesland, zou het kunnen zijn dat je beseft dat een groot deel van de Europese subsidiepot naar jouw branche gaat. Dat de Europese boer naar Brussel opstoomt met alle tractormodellen die er mogen rondrijden gebeurt vreemd genoeg niet om de Europese plannetjesbedenkers daar hartelijk voor te bedanken.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Europa is belangrijk, ook voor iedereen die geen boer is. Wij hebben in Nederland, dankzij veel afspraken en dealtjes met andere Europese landen, een redelijk mooie economie opgebouwd en daarvan profiteer ik, als gepensioneerde ook. Ik ben blij dat Nederland in de mondiale pikordestrijd er niet alleen voor staat. De oeroude kreet: ‘samen staan we sterk’ heeft in de afgelopen decennia haar waarde bewezen.

Of ik kritiek heb op wat er in de Europese Unie allemaal wordt bekokstoofd? Ja, natuurlijk wel! Er kan nog een hoop worden verbeterd aan de manier van besluitvorming, aan het indammen van eigen belangenbehartiging van diverse Europese landen, aan het idiote heen en weer reizen tussen Straatsburg en Brussel van diverse instanties en aan ongetwijfeld nog veel meer, wanneer ik me zou verdiepen in de manier waarop we in ons werelddeel samenwerken. Wanneer je over twee eeuwen het resultaat van de Europese samenwerking zult beschouwen, dan zou je dit deel van de Europese geschiedenis de periode van opbouw een kinderziektes noemen.

Wanneer je de plaats ziet die Europa op dit moment in de wereld inneemt, dan zul je kunnen ervaren dat er grootmachten zijn met een grotere invloed op de samenleving op deze planeet dan wij graag zouden zien. Er zijn grootmachten die van alles uit de kast trekken om de matige invloed van Europa op het mondiale vlak zo klein mogelijk tehouden. Het is ronduit absurd dat vanuit de Europese landen zelf ook krachten bezig zijn om die invloed zo klein mogelijk te houden of te verkleinen. Het onderlinge vertrouwen van de lidstaten van de EU wordt met groot vakmanschap onderuit geschoffeld. Op dit moment zijn in veel landen de anti-Europapartijen groeiende en de wens om de sloophamer te gebruiken om het nog veel te wankele gebouw nog verder instabiel te krijgen wordt steeds harder gebruld.

Natuurlijk zijn er zaken die beter aangepakt kunnen worden in Europees verband. Je kunt niet ontkennen dat bijvoorbeeld de migratiestromen ook knelpunten veroorzaken. Het is ook duidelijk dat met succes gepoogd wordt dit probleem tot enorme proporties op te blazen. Het lijkt vele malen makkelijker te zijn om de negatieve kanten van de Europese samenwerking te verkopen dan de positieve zaken. Verwacht van mij geen opsomming van alle problemen die nog op een goede oplossing wachten. Er is een hele lijst. Er is ook een hele lijst van positieve zaken die al zijn verwezenlijkt. Ik ga beide lijsten niet helemaal uitspellen. Ik ben daartoe eerlijk gezegd nauwelijks in staat. Ik kan je er hooguit een handjevol van voorschotelen en daar hoort de gemeenschappelijke defensie tegen militaire dreiging door een machtsbeluste dictator wat verderop naar het oosten niet eens bij.

Ik weet dat er lijsten met kandidaten zijn van mensen die hopen in Brussel aan de slag te kunnen om zoveel mogelijk Europese wensen te vervullen. We kunnen op ze stemmen. Wij hebben de vrijheid om te stemmen op kandidaten die Europa willen uithollen of juist willen uitbouwen. We mogen ervoor kiezen of we bij de volgende verkiezingen meer te klagen hebben of dat we weer een stapje verder zijn. Over een jaar of wat zijn onze grote problemen nog niet opgelost. Problemen blijf je houden. Bij elke verkiezing stemmen we hoopvol op mensen die zich keihard willen inzetten om ze te verkleinen. Of we stemmen op lokale, provinciale, landelijke of Europese kandidaten, er zullen zich altijd weer nieuwe problemen gaan voordoen. Dat heet leven.

Ook in Westfriesland is er leven geweest voordat er verkiezingen bestonden. Gelukkig is dat sinds er verkiezingen bestaan een flink stuk verbeterd. Er is vooral gekozen voor kandidaten die verbeteringen, vooruitgang wilden. Verkiezingen zijn daarvoor bedoeld.

 

Tags: ColumnPeter Ursem
Share190Tweet119SendShare33Send
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Advertentie

Populair afgelopen 24 uur

  • Explosie bij appartementencomplex Sint Eloystraat in Hoorn

    Explosie bij appartementencomplex Sint Eloystraat in Hoorn

    1009 shares
    Share 404 Tweet 252
  • Botsing tussen scooter en fietsers op Streekweg: twee gewonden naar ziekenhuis

    616 shares
    Share 246 Tweet 154
  • Brand in schuur aan Paaldijk in Zwaag; flinke schade aan naastgelegen schuren

    540 shares
    Share 216 Tweet 135
  • Werkzaamheden N307 bij Zwaagdijk-West; 6 juni overdag en 10 juni avond en nacht afsluiting

    672 shares
    Share 269 Tweet 168
  • Boerderijen openen deuren op Tweede Pinksterdag: ook familie Groot in Wognum doet mee

    175 shares
    Share 70 Tweet 44

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Schutz Mannenmode wint landelijke titel tijdens Modewinkel Awards

Brand in schuur aan Paaldijk in Zwaag; flinke schade aan naastgelegen schuren

Explosie bij appartementencomplex Sint Eloystraat in Hoorn

Boerderijen openen deuren op Tweede Pinksterdag: ook familie Groot in Wognum doet mee

Botsing tussen scooter en fietsers op Streekweg: twee gewonden naar ziekenhuis

Nieuw dorpshuis voor Abbekerk stap dichterbij: college en bestuur kiezen voor geoptimaliseerd scenario

Werkzaamheden N307 bij Zwaagdijk-West; 6 juni overdag en 10 juni avond en nacht afsluiting

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer