• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
woensdag, 13 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Hoorn

VRNHN: ‘Beheersbare jaarwisseling in Noord-Holland Noord’

Door Redactie
1 januari 2024
in Hoorn, Koggenland, Medemblik, Nieuws, Stede Broec
Leestijd:3 minuten
A A
0
VRNHN: ‘Beheersbare jaarwisseling in Noord-Holland Noord’
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

REGIO – De jaarwisseling 2023-2024 is in Veiligheidsregio Noord-Holland Noord beheersbaar verlopen. Dit meldt de veiligheidsregio NHN maandag.

Wel was het op sommige plekken onrustig volgens de veiligheidsregio door buitenbrandjes in afvalbakken en containers, branden in bijgebouwen bij woningen, een gaslek, een aantal vuurwerkslachtoffers en vuurwerkoverlast. “We kregen geen meldingen van geweld tegen onze brandweermensen en ons ambulancepersoneel op straat,”’aldus de woordvoerder van de VRNHN.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Cijfers vergelijkbaar

De brandweer is 74 keer ingezet in onze regio. Dat is net iets minder dan tijdens de vorige jaarwisseling. De meeste meldingen kwamen tussen 00:00 en 02:00 uur binnen bij de meldkamer. Negen incidenten kwamen als vuurwerk gerelateerd binnen bij de meldkamer. De ambulances werden ingezet voor 186 incidenten. Dat is net iets meer dan de voorgaande jaarwisseling.

Vuurwerkoverlast, meerdere branden in bijgebouwen en een gaslek

  • Op zondagmiddag zorgde een groep van 30 tot 40 jongeren voor overlast met vuurwerk bij de Bavoschool aan de Middengouw in Ursem. De politie heeft ingegrepen. Ook kwam de brandweer om controles in het schoolgebouw uit te voeren.
  • Om 19:13 uur werd de brandweer gealarmeerd voor brand in een bijgebouw  aan de Kleingouw in Andijk. Vermoedelijk vatte een heg om de woning vlam door vuurwerk, waarna het vuur oversloeg naar de schuur.
  • Net iets na middernacht werd de brandweer ingezet voor een brand op het rieten dak van een bijgebouw aan de Burgemeester Ritmeesterweg in Den Helder. Naast het blussen van het dak zette de brandweer in op het voorkomen van overslag van de brand naar het hoofdgebouw dat ook een rieten dak had. Dat is gelukt.
  • Rond 1:45 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een scheepsbrand aan de Robert Stolzhof in Hoorn. Het schip bleek in een achtertuin te liggen. De boot stond volledig in brand. Rook trok over de achterliggende wijk Kersenboogerd.
  • Om bijna half twee ’s nachts kreeg de brandweer een alarmering voor een gaslek in een appartementencomplex op de Annie M.G. Schmidtweg in Grootebroek. Vanwege explosiegevaar werden meer dan twintig woningen ontruimd. Een aantal bewoners is opgevangen in het dorpshuis van Grootebroek. Nadat het lek was gedicht, kon een deel van de bewoners weer terug naar huis. Het is onduidelijk hoe het gaslek heeft kunnen ontstaan.

Meerdere vuurwerkslachtoffers

In onze regio vielen ‘s avonds meerdere vuurwerkslachtoffers. Om kwart voor acht  kwam bij de 112-meldkamer de hulpvraag binnen voor een vuurwerkslachtoffer in Julianadorp. De persoon had een vuurpijl tegen het hoofd gekregen. Om iets voor achten kwam de melding binnen voor een vuurwerkslachtoffer in Heerhugowaard die ernstig gewond geraakt was aan een hand. Rond 21:30 uur raakten nog eens drie mensen gewond door vuurwerk in Julianadorp.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Wateroverlast Visserseiland Hoorn 

De jaarwisseling begon zondagochtend vroeg met wateroverlast. Door het hoge water in het Markermeer in combinatie met de stuwende wind is er sprake van wateroverlast bij Visserseiland en jachthaven De Grashaven in Hoorn. Samen met het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier plaatste de brandweer uit voorzorg zandzakken bij voordeuren en garageboxen om het water tegen te houden.

VRNHN: “Samen met de politie hebben we tussen 6:00 en 6:30 uur de bewoners van het gebied geïnformeerd, zodat zij op dat moment hun auto en eventuele spullen uit garageboxen en kelders nog konden verplaatsen.”

Rond 17:30 uur werden opnieuw 600 zandzakken neergelegd in verband met wateroverlast.

Tags: GrootebroekhoornUrsem
Deel96Tweet60VerstuurDeel17Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Op deze uren is fietsen in voetgangersgebied Westerstraat in Enkhuizen toegestaan

    Op deze uren is fietsen in voetgangersgebied Westerstraat in Enkhuizen toegestaan

    422 lezers
    Deel 169 Tweet 106
  • Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

    518 lezers
    Deel 207 Tweet 130
  • Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof

    388 lezers
    Deel 155 Tweet 97
  • Brandweer Zwaag zorgt voor waterpret bij De Tweemaster in Risdam Zuid

    160 lezers
    Deel 64 Tweet 40
  • Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip

    154 lezers
    Deel 62 Tweet 39

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Frits IJkel op Nieuwe focusflitsers controleren op smartphonegebruik in Noord-Holland
  • Marlous Pippel op Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark
  • Dennis Visser op Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark
  • Yvonne Bulterman op Nieuwe focusflitsers controleren op smartphonegebruik in Noord-Holland
  • Elly Beemsterboer de Vries op Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip

Op deze uren is fietsen in voetgangersgebied Westerstraat in Enkhuizen toegestaan

Zondag Waterweek Opmeer; een dag vol waterpret en activiteiten

Welke straatnamen en nieuwe naam voor Centrum West Venhuizen? Nieuwe wijk met 250 woningen

Brandweer Zwaag zorgt voor waterpret bij De Tweemaster in Risdam Zuid

Brandweer Opmeer organiseert waterfestijn op De Weijver

Meisje gewond bij aanrijding in Oostwoud, automobilist rijdt door

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer