• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
dinsdag, 12 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home 112NHN

Automobilist veroordeeld tot celstraf voor dodelijk ongeval in Berkhout

Door Redactie
18 juni 2024
in 112NHN, Koggenland, Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:2 minuten
A A
15
Automobilist veroordeeld tot celstraf voor dodelijk ongeval in Berkhout

Archieffoto

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

ALKMAAR – De rechtbank Noord-Holland heeft dinsdag een automobilist veroordeeld tot een celstraf van 10 maanden, waarvan 3 maanden voorwaardelijk, voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval in Berkhout. De man mag daarnaast twee jaar lang geen auto besturen.

Het ongeval vond plaats in de nacht van 10 oktober 2020. De bestuurder reed met hoge snelheid door Berkhout, waarbij hij een chicane nam op een nat wegdek in het donker. Vlak voor de frontale botsing met een boom reed de verdachte tussen de 66 en 87 kilometer per uur, terwijl de toegestane maximumsnelheid op die locatie 50 kilometer per uur is. Bij dit ongeval overleed de 22-jarige Anouk, die als passagier in de auto zat, vijf dagen later aan haar verwondingen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Oordeel van de Rechtbank

De rechtbank oordeelde dat het zeer onvoorzichtige rijgedrag van de verdachte direct heeft geleid tot het ongeval. Door in het donker en op een nat wegdek met onverantwoord hoge snelheid te rijden, bracht de bestuurder de verkeersveiligheid ernstig in gevaar en nam hij zijn verantwoordelijkheid als verkeersdeelnemer niet serieus. Dit rijgedrag resulteerde in de dood van zijn passagier.

De rechtbank rekende het de verdachte zwaar aan dat hij reed zonder geldig rijbewijs en zonder verzekering, en dat hij dit gedrag ook na het dodelijke ongeval voortzette. Daarnaast speelde mee dat de verdachte eerder is veroordeeld voor overtredingen van de Wegenverkeerswet.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Uitspraak vonnis

Omdat het ongeluk in oktober 2020 plaatsvond, heeft de rechtbank rekening gehouden met het feit dat de redelijke termijn van twee jaar voor het uitspreken van een vonnis met 1,5 jaar is overschreden. Daarom wordt een deel van de gevangenisstraf voorwaardelijk opgelegd, met een proeftijd van twee jaar.

Via NH Nieuws meer achtergrond informatie over het ongeluk met reacties van haar vader en vriendin op het ongeluk eerder bij de handeling in de rechtbank.

Tags: aanrijdingBerkhout
Deel242Tweet151VerstuurDeel42Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken

Reacties 15

  1. Jar Cage Kooij says:
    1 jaar geleden

    Een lachwekkende straf wederom 🤬 bijna 4 jaar hebben de nabestaanden op deze teleurstellende uitspraak moeten wachten.

  2. Nikita Brusche-Hendriksen says:
    1 jaar geleden

    Hoe dan? Dit is toch een trap na voor haar nabestaande??

  3. Ria van Geem says:
    1 jaar geleden

    Mijn zoon is in 1995 door een Pool dood gereden de dader kreeg drie maanden mijn zoon was net 17 geworden hij reed op de de fiets en op weg naar de keuring voor militaire dienst ,dat was de laatste lichting die toen in dienst moesten ,de officier van justitie zei dat het zielig was voor die Pool want hij was naar Nederland gekomen om een auto te kopen en nu had hij niks meer en daarom wou ze niet in hoger beroep de andere Polen die in de auto zaten hebben hulp gehaald hij werd aan gereden in de verkaveling bij Berkhout

  4. Jar Cage Kooij says:
    1 jaar geleden

    Ria van Geem nog steeds vinden ze privé situaties van daders belangrijker, dan de nabestaanden.

  5. Ria van Geem says:
    1 jaar geleden

    Jar Cage Kooij dat klopt ik ben vooral kwaad dat ze zei dat het zielig voor die Pool was ik ben ook gelijk naar haar uitspraak weg gelopen

  6. Jar Cage Kooij says:
    1 jaar geleden

    Ria van Geem ik ben van zijn leeftijd en was inderdaad 1 van de laatste lichtingen augustus 1995 dienstplicht vam Heutz.
    Bespottelijk zulke uitspraken, de rechters hebben bloed aan hun handen

  7. Ria van Geem says:
    1 jaar geleden

    Jar Cage Kooij mijn kleinkinderen hebben Bobby nooit gezien maar ze kennen hem allemaal van de weet je nog wel verhalen en iemand is pas echt dood als er nooit meer over hem of haar wordt gepraat en dat geeft troost

  8. Jar Cage Kooij says:
    1 jaar geleden

    Ria van Geem precies, gelukkig leeft hij voort in de mooie herinneringen

  9. Cynt Hia says:
    1 jaar geleden

    Nikita Brusche-Hendriksen vind echt triest dit

  10. Maaike Vaars says:
    1 jaar geleden

    Wtf 10 maanden??? Hoe dan 😳🤬 heeft gvd een leven om zeep gebracht. Jonge meid die nog beginnen moest met leven!!! Echt bizar dit en ondragelijk voor de nabestaande pfffff

  11. Nikita Brusche-Hendriksen says:
    1 jaar geleden

    Echt

  12. Klaas Mazereeuw says:
    1 jaar geleden

    Echt een belachelijke straf……zonder rijbewijs en verzekering……en dan nog 4 jaar wachten op de straf….wat een rechters zijn er in deze bananenrepubliek

  13. Syllie Weeda-Van Der Ven says:
    1 jaar geleden

    Schaamteloos justitie!!! 10 maanden een lachertje….en de ouders moeten dit accepteren…..hoe dan …..zwaar onder invloed…..en kan nu gewoon verder met z’n leventje…..die arme meid in de bloei van dr leven en werkte met kindjes…mn kleinkind was gek op dr…..en zij op de kindjes….rust zacht lieveling❤️❤️

  14. Patricia Nijman says:
    1 jaar geleden

    Dit soort uitspraken en lachwekkende straffen houd e wegpiraat niet van straat…
    Door dit soort straffen werk je het alleen maar meer in de hand want een mensenleven is maaaaar 10 maandjes straf waard…
    Meneer heeft meerdere overtredingen begaan en vaker lak aan de regels gehad en bleef z’n gevaarlijke rij gedrag voortzetten..?!

    Zo een hoor je gewoon vast te zetten voor een tig aantal jaren, educatief mee te nemen naar ziekenhuizen vol verkeers slachtoffers en moet zichzelf eens verplicht laten onderzoeken of hij wel helemaal goed in z’n bovenkamer is….

    Man man man…. Zo gaan we dus om met de slachtoffers, we maken van de dader een slachtoffer en Ohja we vergeten de dode eventjes in dit verhaal

  15. Nell Y Marco says:
    1 jaar geleden

    Je stapt zelf in die auto . Belachelijke rechtzaak .

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

    Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

    218 lezers
    Deel 87 Tweet 55
  • Vanaf 18 augustus werkzaamheden aan fietspad Provincialeweg en De Strip

    182 lezers
    Deel 73 Tweet 46
  • Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof

    176 lezers
    Deel 70 Tweet 44
  • Meisje gewond bij aanrijding in Oostwoud, automobilist rijdt door

    163 lezers
    Deel 65 Tweet 41
  • Plukdag in De Garden Enkhuizen: bloemen, kunst en natuur op zaterdag 16 augustus

    1134 lezers
    Deel 454 Tweet 284

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Yvonne Bulterman op Nieuwe focusflitsers controleren op smartphonegebruik in Noord-Holland
  • Elly Beemsterboer de Vries op Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof
  • OnsWestfriesland op Auto belandt in sloot naast parkeerplaats in Zwaag
  • Melisa Kr op Nieuwe focusflitsers controleren op smartphonegebruik in Noord-Holland
  • Michaël Lustenhouwer op Vrachtwagen zet verkeer in centrum Hoorn tijdelijk vast

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Meisje gewond bij aanrijding in Oostwoud, automobilist rijdt door

Vanaf 18 augustus werkzaamheden aan fietspad Provincialeweg en De Strip

Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof

Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

Tentoonstelling ‘Van graftrommel tot QR-code’ in Pakhuis Oud Hoorn

Zomerpop in Hoogwoud krijgt carnavalesk tintje met De Deurdarsers

Hendricks Karavaan brengt cultureel festival naar Huis Bonck in Hoorn; ‘erfgoed leeft, bruist en verbindt’

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer