• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zaterdag, 5 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Het wijkteam van Opmeer stelt zich voor; jeugdconsulente Hannah

by Redactie
4 juli 2024
in Nieuws, Opmeer
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Het wijkteam van Opmeer stelt zich voor; jeugdconsulente Hannah
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

OPMEER – Hannah Braas werkt voor het Wijkteam van Opmeer als jeugdconsulente met een specialisme in creatieve therapie. Alle vragen met betrekking tot jeugdhulp passeren bij Hannah de revue. Van driftbuien bij kinderen tot agressie binnen het gezin. Maar de kracht voor resultaat zit hem volgens Hannah binnen het hele gezin. “Het mooiste is om kinderen hun rust en zelfacceptatie terug te geven en de ouders in hun kracht te zetten.”

Als jeugdconsulente pakt Hannah alle (hulp)vragen op als het gaat om de jeugd. Van laagdrempelige vragen over kinderen die moeite hebben op school tot hulp bieden bij agressie binnen het gezin. Wat Hannah belangrijk vindt is om een kind én de ouders weer in hun kracht te zetten, het liefste preventief. “Als je er nu voor zorgt dat deze opgroeiende generatie sterk en weerbaar is en voldoende ondersteuning krijgt, dan voorkom je problematiek in de toekomst.”

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Creatieve therapie

Hannah is jeugdconsulente met een specialisme in creatieve therapie. Dit houdt in dat Hannah spelenderwijs werkvormen aanbiedt waardoor het denken, voelen en handelen van een kind wordt aangesproken. Een kind kan hierbij dus zonder te praten of woorden te hoeven geven, met zijn problemen aan de slag. Hierbij valt te denken aan werken met stiften, verf, klei of eten. “Alles mag en kan”, vertelt Hannah. In een sessie met Hannah is spiegelen ook vaak de essentie. “Ik maak kinderen middels de therapie ervan bewust dat hun kracht in ze zit en hoe ze dat weer terug kunnen krijgen en uiten.”

Jeugdconsulent Hannah: “Kinderen bewust maken van hun eigen krachten en kwaliteiten, is het mooiste van mijn werk.”

Het is uitzonderlijk voor een gemeente om deze zorg zo specialistisch aan te bieden in huis. “Wij doen dit om de zorg aan te bieden zonder wachttijden. Daarom werk ik zo graag bij de gemeente Opmeer in deze functie; omdat we er al op deze manier vroeg bij kunnen zijn.”

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Hele gezin werkt mee

Als een gezin samen of ouders voor hun kind aankloppen bij het wijkteam, merkt Hannah op dat het nooit aan één persoon ligt of alleen aan het kind. “Ik vind het zo mooi om te zien als een kind is gegroeid in zijn of haar gedrag. Als er rust te zien is en zelfacceptatie. Als het kind zelf kan zeggen dat hij of zij minder last heeft van de problemen waar hij mee binnen is gekomen”, vertelt ze. “Het is daarnaast erg fijn als je ziet dat het hele gezin hard heeft gewerkt om stappen te zetten. Een probleem heeft altijd effect op het hele gezin. Verlichting bij iedereen is het mooiste om te zien.”

Daarom is ook de wens van Hannah dat iedereen gezamenlijk optrekt in het proces. “Het kan nooit zijn ‘mijn kind is het probleem, los het op’. Zo werkt het niet. Daarom is het fijn als iedereen in het gezin ervoor openstaat om samen een traject aan te gaan.”

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT

De tip van jeugdconsulente Hannah

Het laatste wat Hannah wil is dat mensen angst voelen of schaamte om contact op te nemen met de gemeente en het wijkteam. “Soms kan het alleen al helpen om even jouw verhaal te kunnen doen. Dan kijken we daarna wel verder of en wat we voor je kunnen betekenen. Je hoeft niet naar het gemeentehuis te komen.” Voel je ook niet bezwaard als je voor je gevoel enkel laagdrempelige zorg nodig hebt die in jouw ogen ‘niet erg genoeg is’. Als je vastloopt als tiener of ouder, zijn wij er voor je.

Contact met het wijkteam

Ervaart u problemen binnen het gezin? Stuur dan een mail naar het Wijkteam Opmeer via wijkteam@opmeer.nl of bel met 0226-363333. En misschien krijgt u Hannah dan wel aan de lijn. Als het maken van een afspraak te groot voelt, kunt u ook altijd langskomen tijdens het inloopspreekuur om daar laagdrempelig te kletsen. Het inloopspreekuur is op dinsdagochtend van 11.00 – 12.00 uur in het gemeentehuis en op donderdagochtend van 11.00 – 12.00 uur in Wijksteunpunt De Lindehof in Hoogwoud. 

Bron tekst en foto: Gemeente Opmeer

Tags: Gemeente Opmeer
Share7Tweet5SendShare1Send
Advertenties van onze sponsoren
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Kleine brand op balkon Astronautenweg in Hoorn snel geblust (update)

    Kleine brand op balkon Astronautenweg in Hoorn snel geblust (update)

    322 shares
    Share 129 Tweet 81
  • 80-jarige vrouw in Hoorn beroofd na babbeltruc; foto verdachte gedeeld door de politie

    537 shares
    Share 215 Tweet 134
  • Enkhuizen vraagt ondernemers hun toilet zichtbaar te maken in HogeNoord App

    75 shares
    Share 30 Tweet 19
  • Vermiste man (79) uit Andijk weer terecht (update)

    1434 shares
    Share 574 Tweet 359
  • ‘Realisatie opvang Oekraïers wél mogelijk’ in gebouwdeel C van voormalig stadhuis (update)

    571 shares
    Share 228 Tweet 143

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Kleine brand op balkon Astronautenweg in Hoorn snel geblust (update)

Extra aanvraagronde LTA-subsidie in gemeente Medemblik

Column Peter Ursem: Democratische participatie

Enkhuizen vraagt ondernemers hun toilet zichtbaar te maken in HogeNoord App

Gemeente sluit speeltuin in Medemblik; staalslakken gebruik in paden

‘Realisatie opvang Oekraïers wél mogelijk’ in gebouwdeel C van voormalig stadhuis (update)

Interactieve theatervoorstelling in Hoorn; over groepsdruk en grenzen

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer