• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
woensdag, 20 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Hoorn stopt met toepassing staalslakken en vervangt bestaande funderingen bij onderhoud

Door Redactie
6 juli 2025
in Hoorn, Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:2 minuten
A A
3
Hoorn stopt met toepassing staalslakken en vervangt bestaande funderingen bij onderhoud

In een voetpad aan de Westerdijk in de wijk Grote Waal is in het verleden staalstokken gebruikt. Beeld Google Streetview

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

HOORN – De gemeente Hoorn gebruikt sinds enige tijd geen bouwmaterialen meer waarin staalslakken zijn verwerkt. Dat geldt zowel voor eigen projecten als voor projecten van ontwikkelaars waarbij de gemeente de openbare ruimte in beheer neemt.

Aanleiding voor deze verduidelijking zijn recente mediaberichten over mogelijke risico’s van staalslakken in wegfunderingen en paden. Ook in Hoorn zijn op enkele locaties in het verleden staalslakken toegepast, onder meer in een voetpad aan de Westerdijk in de wijk Grote Waal en in funderingen van wegen in Zwaag en Blokker, zoals de Oostergouw, De Opgang en het Hoefblad.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Wat zijn staalslakken?

Staalslakken ontstaan als restproduct bij de productie van ruwijzer of staal. Ze bevatten onder andere zware metalen en calciumoxide, wat kan zorgen voor een hoge pH-waarde. Hoewel het gebruik van staalslakken onder strikte voorwaarden wettelijk nog is toegestaan, volgt de gemeente Hoorn het advies van de Omgevingsdienst Noord-Holland Noord en gebruikt het materiaal inmiddels niet meer.

Verwijderen bij onderhoud

Bij grootschalige onderhoudsprojecten waarbij het riool wordt vervangen, wordt de onderliggende fundering – inclusief staalslakken indien aanwezig – volledig verwijderd en afgevoerd naar een erkende verwerker. Wanneer alleen het asfalt wordt vervangen en weer asfalt terugkomt, kan de fundering blijven liggen, mits dit technisch verantwoord is.
De fundering ligt diep genoeg om geen direct contact met weggebruikers op te leveren en boven het grondwaterpeil, zodat uitloging nauwelijks optreedt. Voor specifieke situaties volgt de gemeente het advies van de Omgevingsdienst, die binnenkort met aanvullende richtlijnen komt.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Voetpad Westerdijk wordt vernieuwd

Het wandelpad onderaan de Westerdijk, dat in 2018 werd aangelegd met grind waarin staalslakken zijn verwerkt, wordt later dit jaar volledig vernieuwd. Bij de aanleg van de dijkopgangen naar het stadsstrand wordt het pad verwijderd en vervangen door een nieuwe verharding zonder staalslakken.

Tags: BlokkerGemeente HoornhoornODNHNZwaag
Deel251Tweet157VerstuurDeel44Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Reacties 3

  1. Angelique van den Hurk says:
    1 maand geleden

    Dan hoop ik dat ze de dijkopgang bij de nieuwe brug ter googte van het winkelcentrum ook fixen. Zelfs de zandzakken staan er nog van jaren geleden! Gemeente Hoorn

  2. Susanne Vlasman-Goudsmit says:
    1 maand geleden

    Bij de Lidl op Corantijn volgt nog onderzoek nou het zou mij niet verbazen te hoge concentratie geen visje of kikkertje daar meer in de sloot! Zit daar al 20 jaar en is echt muisstil nu! Maar Lidl heeft daarmee naar verluidt heel veel geld bespaard

  3. Larissa Böhm says:
    1 maand geleden

    Ik krijg een beetje “asbest flashbacks” van deze situatie.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    2922 lezers
    Deel 1169 Tweet 731
  • Terugblik; Veel mensen op de been met Lappendag Hoorn (video’s)

    489 lezers
    Deel 196 Tweet 122
  • Griezeldorp Zwaag komt tot leven: kinderen bouwen eerste middag met hulp van ouders aan hun spookhut (foto’s)

    427 lezers
    Deel 171 Tweet 107
  • Opgroeien met de jaarmarkt: Blokker viert 40 jaar levendige traditie

    197 lezers
    Deel 79 Tweet 49
  • Schietincident aan Nieuwe Noord in Hoorn; politie zoekt getuigen

    1150 lezers
    Deel 460 Tweet 288

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Esther Scheper-van Der Meer op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Harry Schouten op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Esther Scheper-van Der Meer op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Harry Schouten op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Stefan Kok op Droge zomers en stijgende vraag: hoe houden we ons water op peil?

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Enquête beschermd dorpsgezicht Broekerhaven

Hoornse binnenstad wordt openluchtgalerie tijdens ‘Kunst in de Etalage’

Participatieweek Hoogkarspel Zuid; van pizzaparty tot geschiedenislessen en gebiedscafé

Opgroeien met de jaarmarkt: Blokker viert 40 jaar levendige traditie

Stadhuis Enkhuizen 21 augustus tot 11.00 uur gesloten

Gemeentehuis Stede Broec donderdag tot 11.00 uur gesloten

Griezeldorp Zwaag komt tot leven: kinderen bouwen eerste middag met hulp van ouders aan hun spookhut (foto’s)

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer