HOORN – Voor de tweede keer hebben alle vrouwelijke raadsleden en commissieleden van Hoorn een evenement georganiseerd ter ere van Internationale Vrouwendag. Het thema van dit jaar, Vrouw van de Toekomst, stond centraal tijdens een feestelijke bijeenkomst in wijkcentrum Grote Waal. Het evenement was bedoeld om vrouwelijke inwoners te inspireren en met elkaar in verbinding te brengen.
Gezellige middag met kunst en ontmoeting
De bijeenkomst werd georganiseerd door 11 vrouwelijke raadsleden en 5 vrouwelijke commissieleden, in samenwerking met Stichting Netwerk en kunstenaar Eva van der Klei. Het wijkcentrum werd omgetoverd tot een sfeervolle ruimte waar tientallen vrouwen elkaar ontmoetten en feest vierden. Stichting Netwerk verzorgde hapjes en onder leiding van Eva van der Klei werd gezamenlijk een kunstwerk gemaakt.
Raadslid Jessica Visser kijkt tevreden terug op het evenement: “Het was een gezellige middag. Het kunstwerk is een prachtig tastbaar eindproduct van deze waardevolle bijeenkomst.” Er wordt nog gezocht naar een geschikte plek waar het kunstwerk kan worden tentoongesteld.
Thema: Vrouw van de Toekomst
Het thema *Vrouw van de Toekomst* was een oproep aan vrouwen om barrières te doorbreken en kansen te creëren. De raadkrachtige vrouwen willen laten zien dat vrouwen zeker het verschil kunnen maken in de lokale politiek.
Raadslid Sabine Bruijne benadrukt het belang van betrokkenheid: “Het voelt goed om met vrouwen te spreken die we (nog) niet zo vaak zien in het stadhuis. Hopelijk hebben we een zaadje geplant en weten vrouwelijke inwoners de weg naar de politiek beter te vinden.”
Onderzoek naar politieke betrokkenheid
Tijdens het evenement werd een korte vragenlijst voorgelegd aan de aanwezige vrouwen. De raadkrachtige vrouwen willen hiermee meer inzicht krijgen in hoe vrouwen politiek actiever kunnen worden. Raadslid Lisa Klinkenberg, die onderzoeker is, zal de resultaten analyseren.
“We willen onder andere graag weten wat vrouwen kan helpen de weg naar de lokale politiek te vinden. Dit onderzoek moet daar meer duidelijkheid over geven,” zegt Klinkenberg. De uitkomsten van het onderzoek zullen worden gebruikt om naast Internationale Vrouwendag ook op andere momenten in het jaar beter in contact te komen met vrouwelijke inwoners.