HOORN – De herinrichting van de Westerdijk in Hoorn gaat komende week van start. Dat schrijft wethouder René Assendelft in een brief aan de Hoornse gemeenteraad. Hiermee kan ook gewerkt worden aan het feestelijke programma van de officiële opening van het stadsstrand die nu gepland staat voor 15 mei.
De werkzaamheden op de Westerdijk waren eerder uitgesteld, maar de gemeente heeft inmiddels een overeenkomst gesloten met een nieuwe aannemer. De raadsbrief vermeld niks over de eerder ook uitgestelde werkzaamheden aan de rotonde op de Oostergouw nabij de Oude Veiling en Rozenbuurt.
Streefdatum vóór opening stadsstrand
De gemeente doet er alles aan om de werkzaamheden voor de officiële opening van het Hoornse stadsstrand op donderdag 15 mei 2025 af te ronden. Dat geldt ook voor het gebied rond de wandelbrug, zodat deze op dezelfde dag kan worden opengesteld. Toch wordt het evenement op 15 mei hoe dan ook gevierd, aldus de wethouder: “Ook als het door bijvoorbeeld slecht weer nét niet lukt om de asfalteringswerkzaamheden op tijd af te ronden, gaat de opening van de verkeersbrug en het stadsstrand sowieso door.”
Werkzaamheden met spoed hervat
Na het afhaken van de oorspronkelijke aannemer is de gemeente in korte tijd tot een overeenkomst gekomen met een andere partij. Deze zal de komende week beginnen met het werk op en rond de Westerdijk, het gebied tussen de stad en het nieuwe stadsstrand.
Volgens de wethouder is het streven om de herinrichting, inclusief de verkeersbrug en wandelbrug, uiterlijk voor 15 mei af te ronden: “Het liefst openen we beide bruggen tegelijk met een nieuw ingerichte Westerdijk.”