MEDEMBLIK – Op zondag 6 april vertrekken de historische spoorwagons weer vanaf het station van Medemblik voor de jaarlijkse Stoomtramloop. Het evenement, georganiseerd door Stichting Medemblik Sport, combineert een nostalgische rit met de stoomtram met een hardloopwedstrijd door de karakteristieke dorpen Twisk en Opperdoes.
Deelnemers stappen om 12.00 uur op de stoomtram in Medemblik. De tram rijdt eerst naar Opperdoes, waar de achterste wagons worden afgekoppeld voor de start van de 5 km-loop. De overige wagons rijden door naar Twisk, waar de start van de 10 km plaatsvindt. Beide routes voeren door de dorpskernen en het schilderachtige buitengebied, met de finish tegenover het station in Medemblik. En de loop is populair. De 5 km en 10 km zijn inmiddels vol.
Gezellig en laagdrempelig
De Stoomtramloop biedt een laagdrempelige kans om deel te nemen aan een uniek hardloopevenement. Zowel ervaren lopers als beginners, inclusief kinderen vanaf 8 jaar, zijn welkom. Na afloop ontvangen alle deelnemers een gratis loopshirt, gesponsord door Ennatuurlijk Aardwarmte. Dankzij Cytiva Medemblik en het Oorlogsmuseum krijgt iedere loper na de wedstrijd een bon voor een consumptie bij de foodtruck op het plein voor station Medemblik. Ook voor supporters zijn er koffie, thee en snacks verkrijgbaar.
Betrokkenheid van Loopgroep Medemblik
De Stoomtramloop is verbonden met Loopgroep Medemblik, die trainingen verzorgt in recreatiegebied De Vooroever. De groep biedt een informele en gezellige sfeer voor zowel beginnende als ervaren lopers. Meer informatie is te vinden op www.loopgroepmedemblik.nl.