• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
woensdag, 20 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Aantal arbeidsmigranten in Westfriesland blijft toenemen volgens nieuwe monitor provincie

Door Redactie
3 juni 2025
in Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:2 minuten
A A
17
Aantal arbeidsmigranten in Westfriesland blijft toenemen volgens nieuwe monitor provincie

Beeld pexels.com

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

HOORN – Het aantal arbeidsmigranten in Westfriesland groeit gestaag en zal de komende jaren verder toenemen. Dat blijkt uit de geactualiseerde Monitor arbeidsmigranten provincie Noord-Holland die begin januari 2025 is uitgebracht door onderzoeksbureau Decisio in opdracht van de provincie. Het rapport geeft inzicht in de ontwikkeling, kenmerken en verwachte groei van arbeidsmigranten in de regio tot 2030.

Arbeidsmigranten

In 2022 werkten in Westfriesland 10.030 arbeidsmigranten, waarvan 71 procent korter dan een jaar in de regio verbleef. De grootste groep komt uit Polen (70%), gevolgd door een toename van Bulgaarse en Roemeense arbeidsmigranten. Veruit de meeste arbeidsmigranten zijn werkzaam in de landbouw- en visserijsector of werken via een uitzendbureau.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

De gemeenten Medemblik en Koggenland zijn de belangrijkste werkgevers van arbeidsmigranten in de regio, goed voor circa 60 procent van de werkgelegenheid onder deze groep. In totaal stonden in 2022 5.425 arbeidsmigranten geregistreerd in de Basisregistratie Personen (BRP), een gemiddelde jaarlijkse groei van 8,6% sinds 2010.

20.500 arbeidsmigranten

Volgens de prognoses van Decisio zal het aantal arbeidsmigranten in Westfriesland tot 2030 blijven stijgen tot een bandbreedte van 12.000 tot 20.500 personen. Dit betekent een verwachte groei tussen de 2 en 9 procent per jaar. De zomerperiode kent daarbij een opvallend scherpe seizoenspiek, meer uitgesproken dan in de rest van Noord-Holland of Nederland.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

In de gemeente Hoorn wonen van alle Westfriese gemeenten de meeste arbeidsmigranten: 1.785 personen in 2022, wat neerkomt op 33 procent van het regionale totaal. Ondanks een toename in 2021, hebben Hoorn en Stede Broec het niveau van voor de coronacrisis in 2019 nog niet volledig bereikt.

Behoefte aan short-stay huisvesting

De kortdurende verblijven van arbeidsmigranten in Westfriesland benadrukken de noodzaak van meer short-stay huisvesting. De actualisatie van deze cijfers is volgens het college van Hoorn belangrijk voor het ontwikkelen van toekomstig beleid, het verbeteren van registratie en het beoordelen van nieuwe huisvestingsinitiatieven voor buitenlandse werknemers.

Tags: Arbeidsmigranten
Deel68Tweet42VerstuurDeel12Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Reacties 17

  1. Bas Flens says:
    3 maanden geleden

    Bizar, waar gaan ze alles huisvesten ?

  2. Jar Cage says:
    3 maanden geleden

    De blikken Schutters bier ook

  3. Larissa Böhm says:
    3 maanden geleden

    Tja, iemand moet ’t doen en wij hebben hier mensen tekort. We kunnen niet zonder ze. Ze doen vaak ook nog eens het zware werk of rotklusjes die de meeste Nederlanders niet willen of kunnen doen.

    Vaak zitten ze onder erbarmelijke omstandigheden met z’n allen opgehokt tot ze weer terug gaan. Soms zitten er twee stapelbedjes tegen elkaar aan in kamertjes van 2 bij 3 meter en af en toe slapen ze zelfs in ‘shifts’ omdat er niet genoeg slaapplekken zijn. Arjen Lubach heeft er een keer een item over gemaakt, voor wie nieuwsgierig is valt dit vast wel te vinden op youtube of videoland.

    Het huisvesten is dus zeker een probleem waar ze al jaren lang tegenaan lopen.
    Omdat we zelf ook dringend woningen nodig hebben zie ik dat niet snel veranderen. Gelukkig voor hun is het in de meeste gevallen tijdelijk.

    (Een goede vraag trouwens, Bas Flens! Ik denk dat iedereen dezelfde vraag heeft inclusief de arbeiders zelf. Waar laat je ze allemaal…)

    Ik wou nog even toevoegen dat er vast ook bedrijven zijn die wél geschikte slaapplaatsen voor ze regelen. Leest u dit en bent u er zo eentje; Top!

  4. Petertje Duinmayer says:
    3 maanden geleden

    Ze slapen in teinen en de haven in boten

  5. Deborah Ligthart says:
    3 maanden geleden

    We hebben te korten. Meer vacatures dan mensen. En niet alle arbiedsimmigranten over een kam scheren. Want er zitten best goeie bij die echt willen.

  6. RoWi Zwis says:
    3 maanden geleden

    Als ze al die bijstands figuren is gaan aanpakken zou al een begin zijn om het af te remmen
    Ken er wel een paar

  7. Isabella de Jong says:
    3 maanden geleden

    Er is geen tekort aan arbeidskrachten, er is een overschot aan uitkeringstrekkers!

  8. Michaël Lustenhouwer says:
    3 maanden geleden

    Nederlanders komen straks niet meer aan het werk

  9. Michaël Lustenhouwer says:
    3 maanden geleden

    Deborah Ligthart veel vrijwilligerscweer

  10. Michaël Lustenhouwer says:
    3 maanden geleden

    Larissa Böhm in de jaren van 1978 kwamen de Turken en Marokkanen binnen , deze gingen werken achter de vuilniswagen of in de kwekerijen in Aalsmeer. De meeste zijn gebleven. Het is niet voor het eerst dat dit gebeurd.

  11. Deborah Ligthart says:
    3 maanden geleden

    Michaël Lustenhouwer zijn ook nodig

  12. Timk Kmn says:
    3 maanden geleden

    Isabella de Jongprecies dat, en die groep gaat nog groter worden

  13. Michaël Lustenhouwer says:
    3 maanden geleden

    Deborah Ligthart worden niet betaald, ik ben het ook.

  14. Huub Appel says:
    3 maanden geleden

    Larissa Böhm je loopt al zeker 16 jaar achter met je bericht. De huisvesting is bij wet al veel beter geregeld en er word streng op gecontroleerd. En het verhaal dat ze zwaar en rot werk doen heb je leuk gekopieerd ergens uit een artikel over vroegere gastarbeiders. En tot slot arjan lubach geloofwaardig normen maakt jou tot uitermate dom

  15. Coby van der Klok-Blonk says:
    3 maanden geleden

    Michaël Lustenhouwer, voor het werk wat de arbeidsmigranten doen komt de gemiddelde Nederlander z’n bed niet voor uit. Voor tomaten plukken, bloemkool oogsten, asperges steken, fruit oogsten…. en al het andere zware seizoensgebonden werk, zonder arbeidersmigranten geen groente/fruit van Nexerlandse bodem.

  16. Marleen Waverijn says:
    3 maanden geleden

    Michaël Lustenhouwer dan moet jij dat werk gaan doen

  17. Michaël Lustenhouwer says:
    3 maanden geleden

    Marleen Waverijn ik heb ook in de kassen van Aalsmeer gewerkt , maar ben met pensioen nu

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    2732 lezers
    Deel 1093 Tweet 683
  • Griezeldorp Zwaag komt tot leven: kinderen bouwen eerste middag met hulp van ouders aan hun spookhut (foto’s)

    362 lezers
    Deel 145 Tweet 91
  • Terugblik; Veel mensen op de been met Lappendag Hoorn (video’s)

    315 lezers
    Deel 126 Tweet 79
  • Schietincident aan Nieuwe Noord in Hoorn; politie zoekt getuigen

    1110 lezers
    Deel 444 Tweet 278
  • Knuffels, kleurexplosies en kermisbeats: Kermis Hoorn bruist van energie (foto’s)

    1836 lezers
    Deel 734 Tweet 459

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Esther Scheper-van Der Meer op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Harry Schouten op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Esther Scheper-van Der Meer op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Harry Schouten op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Stefan Kok op Droge zomers en stijgende vraag: hoe houden we ons water op peil?

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Griezeldorp Zwaag komt tot leven: kinderen bouwen eerste middag met hulp van ouders aan hun spookhut (foto’s)

Spreekuren Schuldhulpverlening gaan niet door

Terugblik; Veel mensen op de been met Lappendag Hoorn (video’s)

Laat je verrassen: Hoorn opent het culturele seizoen met feest en verbeelding

Droge zomers en stijgende vraag: hoe houden we ons water op peil?

NK Skeeleren op 22 en 23 augustus in Medemblik; veel lokaal talent aan de start

Zomeravondconcert Claire Janezic

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer