• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
maandag, 23 juni 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Betrekken bij Groen Fonds opent vanaf 6 januari 2025 voor groene initiatieven 

by Redactie
6 januari 2025
in Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 2 mins read
A A
0
Betrekken bij Groen Fonds opent vanaf 6 januari 2025 voor groene initiatieven 

Beeld aangeleverd

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

REGIO – In 2025 stelt de provincie Noord-Holland opnieuw een bedrag beschikbaar voor groene projecten. Er is een fonds van 45.000 euro beschikbaar. Groene vrijwilligers en andere natuurliefhebbers kunnen met zorgvuldig uitgedachte projectvoorstellen komen.

Projecten die de soortenrijkdom in onze provincie versterken én zoveel mogelijk doelgroepen betrekken, komen voor een financiële bijdrage uit het Betrekken bij Groen Fonds in aanmerking. Vanaf 6 januari tot 6 februari (5 februari 23.59 uur) 2025 kan elke vrijwilligersgroep met een goed groen idee een aanvraag indienen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Waar moet je aanvraag aan voldoen?

Zorg dat je aanvraag zich richt op bevordering van biodiversiteit, bescherming van een plant- of diersoort of participatie: mensen actief betrekken bij onze natuurlijke leefomgeving. Maar ook activiteiten die jouw groep vooruit helpen om het werk goed te organiseren, kunnen voor een bijdrage in aanmerking komen. Denk aan het veilig en effectief werken door aanschaf van materialen, een wervingscampagne of publieksevenement. Je vrijwilligerswerk richt zich op: soortenbeheer, monitoring, natuurbeheer, groen- en landschapsbeheer, natuureducatie of natuurinrichting. Meer informatie over de voorwaarden en aanmelding staat op de website van Landschap Noord-Holland: www.landschapnoordholland.nl/bbgfonds

Gedeputeerde Rosan Kocken (Natuur & Landschap): “Vrijwilligers doen ontzettend veel voor de Noord-Hollandse natuur. Ze vertellen onze inwoners over het belang van al ons groen en zorgen daardoor voor bewustzijn. Verder spelen de vrijwilligers een belangrijke rol bij het verzamelen van data en informatie over dieren en planten én ze steken hun handen uit de mouwen om natuur aan te leggen of te herstellen. Ik bezocht inmiddels verschillende vrijwilligersgroepen en ik ben diep onder de indruk door hun bijdrage. Ik hoop in 2025 weer veel mooie projecten te kunnen ondersteunen.”

Inspirerende voorbeelden uit 2024

In 2024 konden IVN Zuid-Kennemerland  en de Vogelwerkgroep Amsterdam warmtebeeld camera’s aanschaffen voor vleermuisonderzoek en het publiek interesseren voor vleermuizen. Ze zijn met honderden bezoekers en schoolkinderen naar buiten geweest om het verborgen nachtleven van deze mooie beestjes zichtbaar te maken. Natuur Je Beste Buur kon dankzij de bijdrage het allereerste nachtvlinder informatiepaneel van Nederland (en misschien wel van de wereld) plaatsen. Ook zijn er zes schoolpleinen opgeknapt, waarvan twee bij een muziekschool en voorzien van inheemse beplanting, waardoor de kinderen vanaf nu spelen in een natuurlijke omgeving. Ze vormen stapstenen voor allerlei insecten en vogels in Noord-Holland.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Ook educatieve (heem) tuinen en openbare tuinen in Monnickendam, Vijfhuizen en de abdijtuin in Egmond hebben een meer biodiverse inrichting gekregen. Bij een aantal boeren is ook gewerkt aan meer kruidenrijkdom, bijvoorbeeld op Texel met een enthousiaste groep vlindermonitorders en bij Heerenboeren Heemstede. Het Fonds laat zien dat vrijwilligers vol ideeën zitten om de biodiversiteit een impuls te geven en om de Noord-Hollanders te betrekken bij hun groene leefomgeving.

Dien je aanvraag in voor 6 februari 2025!

Bedenk een goed plan en dien je aanvraag in. De jury bestaat uit medewerkers van de Terreinbeherende Organisaties in Noord-Holland, zij voeren het programma ‘Betrekken bij Groen’ uit. Dit zijn: Amsterdamse Bos, Goois Natuurreservaat, IVN Noord-Holland, Landschap Noord-Holland, Natuur en Milieufederatie, Natuurmonumenten, PWN, Recreatie Noord-Holland, Staatsbosbeheer en Waternet.

Foto: vrijwilligers aan de slag voor meer biodiversiteit – Landschap Noord-Holland Yorinde Diepstraten

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT
(tekst gaat door onder deze advertenties)
Share12Tweet7SendShare2Send
Advertenties van onze sponsoren
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

    Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

    20159 shares
    Share 8064 Tweet 5040
  • IRONMAN Westfriesland trekt ruim 2.400 atleten naar Hoorn; Deen wint bij de heren, Marlene de Boer bij de vrouwen (uitslag)

    2792 shares
    Share 1117 Tweet 698
  • Verkeersmaatregelen in Hoorn en programma IRONMAN Westfriesland

    6204 shares
    Share 2482 Tweet 1551
  • IRONMAN Westfriesland; 70.3 en 5150 fietsparcours en uitleg Start – Wisselzone – Finish (video)

    1858 shares
    Share 743 Tweet 465
  • Tropische editie IRONMAN Westfriesland: hitteprotocol geactiveerd

    6903 shares
    Share 2761 Tweet 1726

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Brand in schuur aan Oost-Mijzen in Avenhorn; brandweer red alle schapen tijdig uit stal

Foto’s IRONMAN Westfriesland 2025; Fietsparcours Schellinkhout Deel 2

Foto’s IRONMAN Westfriesland 2025; Fietsparcours Schellinkhout Deel 1

Weer speelde dit keer mee bij IRONMAN Westfriesland; “geslaagde editie zonder grote incidenten”

IRONMAN Westfriesland gehele start 70.3, 5150 en deel finish (video)

IRONMAN Westfriesland trekt ruim 2.400 atleten naar Hoorn; Deen wint bij de heren, Marlene de Boer bij de vrouwen (uitslag)

Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer