• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zaterdag, 21 juni 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Peter Ursem: Van de orde

by Redactie
3 april 2025
in Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Column Peter Ursem: Van de orde
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

2 april 2025 – Column Peter Ursem: Van de orde

Eucalypta Faber heeft te vroeg gevlamd. Er moeten eerst nog andere noodzaklelijke stappen worden gezet, voordat zij met de ontkenning van maatschappelijke relevantie van vrijwilligers kon schitteren. Vooralsnog heeft zij uiteraard de goedkeuring van Leider Wilders, die haar zelfs hiervoor zou willen voordragen voor een lintje. Zij en misschien ook Leider Wilders vergeten even dat de Nederlander die zij zo graag willen bedienen nog niet de meerderheid van alle 150 Kamerzetels mogelijk heeft gemaakt. Wat Spierbal Trump nu vermag, daar zijn de gouwleiders van de PVV nog niet aan toe. Spierbal Trump meent dat hij dit soort dingetjes nu al kan regelen en dat soort dingen doet hij dan ook met dikke viltstift met onuitwasbare inkt.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Zover zijn we in ons Nederland dus nog niet

Misschien had een kort overleg met Europese geestverwanten ook een handige zet kunnen zijn. Is Victor Orbán al zover dat hij lieden die zijn politiek niet steunen onderscheidingen kan ontzeggen? Grote vriend Vladimir doet het al een tijdje wel. Hij kan zelfs al een paar flinke stappen verder zetten. Hij is het stadium van eerbetoon wegens onbaatzuchtige inzet voor de gemeenschap ontzeggen allang voorbij. Van hem kunnen we leren dat dit soort onbaatzuchtigheid kan leiden tot opname in strafkampen of te ver uit vensters van hoge gebouwen laten leunen. Zover zijn we in ons Nederland dus nog niet. Onthoud dat Eucalypta, want het zou ineens kunnen gebeuren dat te vroegtijdig schitteren kan leiden tot enorm zetelverlies. En wie doet er dan nog de Nederlander een genoegen?

We leven nog immer in een land waar belangeloze inzet af en toe wordt gewaardeerd met een mooie onderscheiding. We hoeven, wanneer we stiekem op koningsdag ook eens gefêteerd willen worden, niet onszelf eerst af te vragen of de belangeloze inzet wel de juiste inzetbehoeftigen betreft, of we niet beter alleen eigen volk dienstbaar moeten zijn. Er zijn genoeg mooie prijzenswaardige dingen te doen die niet met zaken te maken hebben die haaks staan op de doelstellingen van een leidende politicus met een beperkt Nederlanderbeeld. We zijn nog heel ver af van het moment dat veel lintjesdragers hun lintje moeten inleveren vanwege on-Nederlands gedrag, zoals omschreven in de geschriften van de Leider der Nederlanders.

Het is bijna hartverwarmend zoals veel politici in de Tweede Kamer in een debat tekeer gaan

Het is bijna hartverwarmend zoals veel politici in de Tweede Kamer in een debat tekeer gaan tegen de vrouw die bikkelhard blijft geloven dat haar niets te verwijten valt. Als ze lang genoeg het politieke werk doet, ook op de krankzinnige manier waarop ze dat doet, dan krijgt ze ook een lintje. Een lintje van een hogere orde dan de lintjes die nu wel bij de vrijwilligers, die zich uitgesloofd hebben een menswaardige opvang te verlenen aan asielzoekers, zal worden opgespeld. Dat zal een opprikken zijn zonder politieke achtergrondgerotzooi, maar ik vraag me af met hoeveel genoegen de officiële opspelder dit zal doen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Eucalypta heeft laten zien hoe onbarmhartig de politieke stroming, die zij van harte uitdraagt, is. Ik hoop van harte dat veel kiezers met enige afschuw kijken naar het politieke gedrocht dat zij in ’s lands regering hebben gestemd. Wie nog altijd twijfelt aan wat het grote doel is van haar partij moet even eerlijk kijken naar wat de regeringsleiders in Europa en de rest van de wereld met een zelfde extreemrechtse politieke opvatting voor elkaar brachten.

Ieder die vanuit de gewone menslievende motieven kan verhinderen dat dit ook in ons land kan gebeuren zou ik zelf uit de grond van mijn hart willen onderscheiden in de Orde van de Liefhebbende Nederlander.

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT
(tekst gaat door onder deze advertenties)
Tags: ColumnPeter Ursem
Share18Tweet12SendShare3Send
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Tropische editie IRONMAN Westfriesland: hitteprotocol geactiveerd

    Tropische editie IRONMAN Westfriesland: hitteprotocol geactiveerd

    4928 shares
    Share 1971 Tweet 1232
  • Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

    9462 shares
    Share 3785 Tweet 2366
  • Verkeersmaatregelen in Hoorn en programma IRONMAN Westfriesland

    1785 shares
    Share 714 Tweet 446
  • IRONMAN Westfriesland klaar voor warme editie: ‘We zijn tot in de puntjes voorbereid’

    988 shares
    Share 395 Tweet 247
  • Kids of Iron op zaterdag 21 juni afgelast vanwege verwachte hitte

    1644 shares
    Share 658 Tweet 411

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

College steunt voorgenomen sluiting basisschool De Langereis in Ursem; ’te weinig leerlingen voor behoud’

Vacature burgemeester Opmeer trekt 15 kandidaten

IRONMAN Westfriesland: 70.3 and 5150 Bike Courses and Explanation of Start – Transition – Finish (Video)

Duurzaam Streekbad officieel heropend: zon, water en een flinke dosis energie!

IRONMAN Westfriesland ready for hot edition: ‘We are fully prepared down to the last detail’

Westfriese gemeenten bundelen krachten tegen ondermijning; nieuw team voor meer controles

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer