Aanwijzingsbesluit tot het instellen van cameratoezicht op grond van artikel 151c Gemeentewet
Gelet op het bepaalde in artikel 151c van de Gemeentewet en artikel 2:77 van de APV Drechterland 2019,
- •
- •
- •
- •
- •
- •
- •
- •
Wanneer de openbare ruimte in de directe omgeving van het perceel Zuiderdijk 19 in Venhuizen permanent op camerabeeld wordt vastgelegd dit mogelijke veroorzakers van verstoringen van de openbare orde naar alle waarschijnlijkheid zal afschrikken en verdere verstoringen in de vorm van brandstichting of anderszins zal weten te voorkomen;
- •
Andere doelen van het instellen van cameratoezicht het verhogen van het veiligheidsgevoel van bewoners in en om de locatie waar de brandstichtingen hebben plaatsgevonden, het reduceren van gevoelens van angst en onveiligheid in dat gebied en daarmee het verbeteren van de leefbaarheid binnen het gebied voor de bewoners, zijn;
- •
- •
Het belang van het handhaven van de openbare orde en het terugbrengen van de rust in het gebied waarbinnen het toezicht plaatsvindt, gegeven de hier genoemde omstandigheden en recente gebeurtenissen aldaar, en mede gelet op het gevaar dat deze incidenten voor goederen en personen met zich (kunnen) meebrengen, zwaarder weegt dan het belang van een individuele burger om niet op camera te worden vastgelegd;
- •
- •
- •
- •
De camera’s op de volgende plaatsen staan opgesteld: camera A staat opgesteld op de openbare weg ter hoogte van Zuiderdijk 20 en is gericht op de openbare weg bij de adressen Zuiderdijk 18 en 19; camera B staat opgesteld op de openbare weg ter hoogte van Zuiderdijk 17 en is gericht op de openbare weg bij de adressen Zuiderdijk 18 en 19;
- •
- •
- •
- •
- •
- •
Bent u het niet eens met dit besluit?
Als u het niet eens bent met dit besluit of vragen heeft, belt u dan eerst de behandelend ambtenaar. In veel gevallen kan een formeel bezwaarschrift achterwege blijven omdat er extra uitleg kan worden gegeven of een besluit kan worden herzien indien blijkt dat er toch iets niet juist is. Bent u het daarna nog niet eens met de beslissing dan kunt u alsnog een bezwaarschift indienen.
Uw bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester. In uw bezwaarschrift schrijft u waarom u het niet eens bent met het besluit. Uw bezwaarschrift moet binnen zes weken na de verzenddatum van dit besluit bij ons binnen zijn.
In uw bezwaarschrift schrijft u in ieder geval:
- •
- •
- •
- •
- •
Stuur uw bezwaarschrift naar de burgemeester van de gemeente Drechterland, Postbus 20, 1610 AA Bovenkarspel of dien online uw bezwaarschrift in via de website van de gemeente Drechterland. Indien u inlogt met uw elektronische handtekening (DigiD) op de website kan een handtekening op uw bezwaarschrift achterwege blijven.
Het besluit blijft van kracht, ook als daartegen bezwaar is gemaakt. Wilt u dat het besluit wordt geschorst of dat de rechter een voorlopige voorziening treft, dan kunt u daartoe een verzoek doen aan de rechtbank Noord-Holland, Postbus 1621, 2003 BR, Haarlem. Dit verzoek kunt u alleen doen als u ook bezwaar heeft gemaakt. Aan de rechtbank moet u een griffierecht betalen. Voor de hoogte van het griffierecht verwijzen wij u naar www.rechtspraak.nl.