• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zondag, 6 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Drechterland

Lintjesregen 2025: vier koninklijke onderscheidingen in Drechterland

by Redactie
25 april 2025
in Drechterland, Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 5 mins read
A A
0
Lintjesregen 2025: vier koninklijke onderscheidingen in Drechterland
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

DRECHTERLAND – Vandaag werden vier inwoners van de gemeente Drechterland verrast met een Koninklijke onderscheiding voor hun verdiensten voor onze gemeente. Het was, traditiegetrouw, een grote verassing voor de nieuw-gedecoreerden.

In De Roode Leeuw in Venhuizen ontvingen zij van burgemeester Pieter Dijkman de versierselen die horen bij de onderscheiding als Lid in de Orde van Oranje Nassau. Hieronder de gedecoreerden met een korte beschrijving zoals gedeeld door de gemeente Drechterland.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Ruud Hoogeboom

Ruud woont in Hoogkarspel en is een muzikaal man, hij is dan ook jarenlang dirigent geweest bij diverse koren.

Sinds 1991 is Ruud betrokken bij de rooms-katholieke parochie Sint Martinus in Westwoud. Hij is daar dirigent en organist en begeleidt de samenzang in de kerken van de Mattheüsparochie te Hoorn, Westwoud, Oosterblokker en Zwaag. Daarnaast begeleidt hij het gelegenheidskoor bij avondwaken en uitvaarten. Vanaf 1996 tot 2004 is hij initiator en penningmeester geweest van de Stichting Behoud Nationaal Monument Ypma Orgel Martinuskerk Westwoud. Hij leidde de restauratie van het orgel van de Sint Martinuskerk.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

In 2003 werd Ruud dirigent van het herenkoor in de Cuneraparochie. In hetzelfde jaar begon hij als penningmeester van de orgelconcertcommissie van de Sint Martinuskerk in Westwoud.

Ruud is medeoprichter en penningmeester van de Stichting Historisch Hoogkarspel Westwoud sinds 2005. Deze stichting brengt de lokale geschiedenis van de kerkdorpen Binnenwijzend, Hoogkarspel en Westwoud in kaart. Ruud is de voorzitter van drie werkgroepen, hoofdredacteur van het jaarboek en medeauteur van jaarboekartikelen en themaboeken die op bijzondere wijze bijdragen aan de lokale cultuur en geschiedenis.

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT

Ook is Ruud van 2005 tot 2009 en vanaf 2016 hoofdredacteur van het blad van de Katholieke Dirigenten- en Organisten Vereniging. Daarnaast schreef hij een boek over Sint Caecilia. En tot slot is Ruud vanaf 2023 dirigent en organist van het Cunerakoor Nibbixwoud van de Sint Cunerakerk.

Astrid Kaag-Pols

Astrid woont in Venhuizen en zet zich al sinds 1984, al meer dan 40 jaar, in als vrijwilligster voor onze gemeente. Ze begon in dat jaar als vrijwilligster bij Wilgaerden, nu Calidus, locatie De Bosman in Venhuizen. Astrid is daar voorleesvrijwilligster en betrokken bij allerlei activiteiten. Zo brengt ze flyers rond als er een festiviteit is, haalt prijzen op de voor de loterij, helpt ze bij de jaarlijkse fancy-fair en Dickens festival en begeleidt ze de bewoners tijdens uitjes. Ook zet ze zich in vanuit “Vrijwilligers Warm Afscheid”, voor cliënten die zich in de palliatieve of terminale fase van het leven bevinden

Van 1999 tot 2023 was Astrid mantelzorger. En van 2011 tot 2016 was ze vrijwilligster op de Tussenschoolse Opvang van de Jozefschool in Venhuizen. Ook is ze collectant voor de Hartstichting geweest en is ze collectant voor Kinderhulp.

Nel van Santen-Klaij

Nel woont in Oosterblokker en is al jarenlang een actieve vrijwilligster. Ze begon ooit als vrijwilligster op de school van haar kinderen en bij huttendorp.
In 1996 begon ze als vrijwilligster voor de Nationale Vereniging de Zonnebloem, afdeling Westerblokker. Daar was ze van 2000 tot 2012 voorzitter en vanaf 2015 bestuurslid. Nel organiseert voor de Zonnebloem uitjes voor mensen met een lichamelijk beperking en ze ging 25 keer mee als begeleider bij de vakantieweken.

Nel is vanaf 1990 vrijwilligster bij de carnavalsvereniging de Blockeniers in Blokker. Daar denkt ze mee en helpt ze mee bij de uitvoering van de activiteiten. Nel staat altijd klaar voor de vereniging.

En vanaf 2014 is Nel actief als vrijwilligster bij de Historische Vereniging Blokker. Ze verricht hand en-spandiensten en ze zorgt voor de catering bij de activiteiten.

Theo Koenis

Theo woont in Hoogkarspel en zet zich al jarenlang in als vrijwilliger in onze gemeente. Hij was van 1981 tot 1986 bestuurslid van de voetbalvereniging SC Spirit ’30 in Hoogkarspel. En vanaf 1985 tot 2002 was Theo penningmeester van de IJsclub Hoogkarspel. Hij organiseerde de jaarlijkse wielerronde, was lid van de bouwcommissie en betrokken bij de bouw van het nieuwe clubgebouw. Hij is in 2002 benoemd tot erelid.

Vanaf 1999 tot 2015 was Theo voorzitter, secretaris en penningmeester van de Stichting Vrienden van Het Noorderlandhuis, een woonzorgcentrum in Hoogkarspel.

In 2008 begon Theo als penningmeester bij de Stichting Vrienden van Lindendael & De Hoge Hop. In datzelfde jaar werd hij ook penningmeester bij KansPlus Ledengroep Noord-Holland Noord. KansPlus is een belangennetwerk dat zich inzet voor een goed leven voor mensen met een verstandelijke beperking.

Vanaf 2012 is Theo penningmeester Stichting Wonen in Oosterweed. Hij is medeorganisator van diverse fondsenwervende activiteiten en lid van de snoeiploeg.

In 2014 begon Theo als voorzitter van de Seniorenbond Hoogkarspel, onderdeel van KBO Noord-Holland. Daarnaast verzorgt hij de ledenadministratie, is hij contactpersoon, stelt hij het jaarprogramma samen, coördineert hij de bezorging van het maandelijkse magazine en schrijft hij een wekelijkse rubriek in het Dorpsblad.

En vanaf 2014 is hij lid van de adviescommissie Financiën van KBO Noord-Holland. En Theo is ook nog sinds 2023 penningmeester van de Parochie H. Laurentius in Hoogkarspel.

Bron tekst en foto: Gemeente Drechterland

Tags: Gemeente DrechterlandHoogkarspelLintjesregenOosterblokkerVenhuizen
Share22Tweet14SendShare4Send
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Enkhuizen vraagt ondernemers hun toilet zichtbaar te maken in HogeNoord App

    Enkhuizen vraagt ondernemers hun toilet zichtbaar te maken in HogeNoord App

    129 shares
    Share 52 Tweet 32
  • Weekend 4-6 juli Bello Festival; Loc 607 te gast op Roode Steen in Hoorn (video)

    300 shares
    Share 120 Tweet 75
  • 80-jarige vrouw in Hoorn beroofd na babbeltruc; foto verdachte gedeeld door de politie

    584 shares
    Share 234 Tweet 146
  • Kleine brand op balkon Astronautenweg in Hoorn snel geblust (update)

    352 shares
    Share 141 Tweet 88
  • Vermiste man (79) uit Andijk weer terecht (update)

    1457 shares
    Share 583 Tweet 364

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Kleine brand op balkon Astronautenweg in Hoorn snel geblust (update)

Extra aanvraagronde LTA-subsidie in gemeente Medemblik

Column Peter Ursem: Democratische participatie

Enkhuizen vraagt ondernemers hun toilet zichtbaar te maken in HogeNoord App

Gemeente sluit speeltuin in Medemblik; staalslakken gebruik in paden

‘Realisatie opvang Oekraïers wél mogelijk’ in gebouwdeel C van voormalig stadhuis (update)

Interactieve theatervoorstelling in Hoorn; over groepsdruk en grenzen

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer