PURMEREND – AVENHORN – Boven de snelweg A7 tussen Avenhorn en Purmerend zijn recent nieuwe camera’s geplaatst. De installatie vond plaats in de nachtelijke uren door een extern bedrijf. Voor het werk werd de rijbaan richting Purmerend tijdelijk volledig afgesloten.
Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat zijn de camera’s niet bedoeld voor verkeerstellingen. Ze zijn opgehangen in opdracht van het Openbaar Ministerie, afdeling Parket Centrale Verwerking.
Test met nieuw type trajectcontrole
Woordvoerder Marloes van Kessel van het Openbaar Ministerie bevestigt dat het gaat om een test met een nieuw type trajectcontrolesysteem. De huidige camera’s boven rijkswegen zijn aan het einde van hun levensduur en zullen op termijn worden vervangen. Omdat er op bestaande trajectcontrolelocaties al actieve systemen hangen, is het noodzakelijk om de nieuwe apparatuur op een andere locatie te testen.
Toekomst
De woordvoerder benadrukt dat de geplaatste camera’s wel actief zijn, maar dat er op dit moment geen boetes worden uitgedeeld. Of de nieuwe apparatuur in de toekomst zal worden opgenomen in het werkende systeem van het Openbaar Ministerie, is nog niet besloten. Mocht dat gebeuren, dan volgt daarover nog communicatie vanuit het OM.
Foto’s: RVP Media
Trajectcontrole
Bente Dekker Joey van Dijk Milan Kleindieck
Ton Van Der Linden , Marit van der Linden
Danielle Takken
Marianka Vas Alex de Leeuw Alex van Haaster