• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
vrijdag, 9 mei 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Bekendmakingen

gmb-2025-145330 : Stede Broec – Bekendmakingen

Door Bekendmakingen
4 april 2025
in Bekendmakingen, Stede Broec
Leestijd:17 minuten
A A
0
gmb-2025-145330 : Stede Broec – Bekendmakingen
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen


Besluitenlijst raadsvergadering 27 februari 2025

In zijn openbare vergadering op donderdag 27 februari 2025 heeft de gemeenteraad van Stede Broec de volgende besluiten genomen:

(tekst gaat door onder deze advertenties)

 

  • 1.


    Opening

    De voorzitter heet de aanwezigen welkom. De raad is niet voltallig, we zijn met 18 leden.

     

  • 2.


    Volgorde hoofdelijk stemming

    Mocht er vanavond hoofdelijke stemming nodig zijn, starten we bij nr. 12 dhr. Raven.

     

  • 3.


    Vaststelling van de agenda

    De agenda wordt ongewijzigd vastgesteld.

     

  • 4.


    Toelating raadslid

    In de door het tijdelijk ontslag van mevr. Bakker-Rood ontstane vacature heeft het centraal stembureau dhr. Scholtens benoemd.

    De overlegde geloofsbrieven zijn onderzocht door een geloofsbrievencommissie onder voorzitterschap van dhr. Nooter. De commissie ziet geen beletsel voor het toelaten van dhr. Scholtens tot de raad.

     


    De raad besluit unaniem:

    De heer M.W. Scholtens tijdelijk toe te laten als lid van de raad van Stede Broec.

    Vervolgens legt dhr. Scholtens de belofte af, waarna hij deelneemt aan de vergadering. Dit betekent dat de raad voltallig is.

     

  • 5.


    Vaststelling besluitenlijst van de openbare raadsvergadering van 12 december 2024

    De besluitenlijst wordt ongewijzigd vastgesteld.

     

  • 6.


    Ingekomen stukken

    De raad stemt in met het besluit ingekomen stukken en de voorgestelde afdoening van de stukken.

     

  • 7.


    Vaststellen delegatiebesluit omgevingsplan


    De raad besluit bij acclamatie

    1. Het ‘delegatiebesluit omgevingsplan Stede Broec’ vast te stellen.

    2. Het besluit onder één, één jaar na inwerkingtreding te evalueren.

     

  • 8.


    Vaststellen rekenkamer-onderzoek klachtenafhandeling


    De raad besluit bij acclamatie

    1. De volgende aanbevelingen uit het rapport van de Rekenkamercommissie SED naar Klachten afhandeling Stede Broec” over te nemen:

    a. Stel eenvoudige doelstellingen voor klachtenbehandeling op die gericht zijn op het verbeteren van de dienstverlening en het leren van klachten.

    b. Integreer informtie verbonden partijen in de jaarlijkse rapportage over de klachtenafhandeling.

    2. Het college opdracht te geven met de aanbevelingen aanslag te gaan.

     

  • 9.


    Vaststellen zienswijzen kadernota’s 2026 Gemeenschappelijke Regelingen


    Amendement ODS “Bijdrage Gemeenschappelijke Regelingen aan bezuiningingsmaatregelen gemeenten“

     


    Besluit over het amendement

    Dhr. Wildoër en dhr. Nooter onthouden zich op grond van artikel 28 van de gemeentewet van stemming over het amendement, er worden 17 stemmen uitgebracht.

    Met 14 stemmen (ODS, CDA, GBS, OP, SP en ELS) voor en 3 stemmen (VVD, PvdA/GL) tegen is het amendement aangenomen.

     


    Het amendement wijzigt het voorgestelde raadsbesluit als volgt:

    1. Het door het college voorgestelde raadsbesluit als volgt te wijzigen:

    1.B Een positieve zienswijze af te geven op het bezuinigingsvoorstel tot 4% te wijzigen in:

    1.B. Het college te verzoeken, in hun rol als lid van het algemeen bestuur, de Veiligheidsregio NHN de opdracht te geven in de begroting 2026 een ombuiging te realiseren van 5%.

    4.A.a. Dat ongeacht het voorgestelde scenario, de bezuinigingsmaatregelen conform de opdracht wordt aangevuld tot 3% en 5% en deze te realiseren met maatregelen die momenteel niet in de voorgestelde bezuingingsscenario’s benoemd worden, maar bijvoorbeeld personeel – ICT kosten;

    4.B De voorkeur uit te spreken voor het bezuinigingsscenario van 5% op de gemeentelijke bijdrage 2026, mits aan bovenstaande voorwaarden wordt voldaan; te wijzigen in:

    4.A.a. Dat ongeacht het voorgestelde scenario, de bezuinigingsmaatregelen conform de opdracht wordt aangevuld tot 5% en deze te realiseren met maatregelen die momenteel niet in de voorgestelde bezuinigingsscenario’s benoemd worden, maar bijvoorbeeld persooneel – ICT kosten;

    4.B Het college te verzoeken, in hun rol als lid van het algemeen bestuur, de GGD Hollands Noorden de opdracht te geven in de bgroting 2026 een ombuigingen te realiseren van 5%; waarbij aan bovenstaande voorwaarden wordt voldaan.

    2. Aan het voorgestelde besluit toe te voegen:

    6.D Het college te verzoeken , in hun rol als lid van het algemeen bestuur, de Omgevingsdienst Noord-Holland Noord de opdracht te geven in de begroting 2026 een ombuiging te realiseren van 5%;

    10. Het college de opdracht te geven tijdens diverse overlegmomenten over bezuiningingsmaatregelen van de gemeenschappelijke regelingen, structureel het bezuinigen op niet wettelijke taken of een efficiëntere invulling van de taken aan de orde te brengen.

    11. Aan de gemeenschappelijke regelingen kenbaar te maken dat met de behandeling van de kadernota 2026 van de gemeente Stede Broec een integrale afweging wordt gemaakt ten aanzien van de gemeentefinanciën voor 2026 en verder én dat dit effect kan hebben op de zienswijze van de gemeenteraad van Stede Broec op de begroting 2026 van de betreffende gemeenschappelijke regelingen.

     


    De raad besluit met 18 stemmen voor en 1 stem tegen:

    (Dhr. Wildoër en dhr. Nooter nemen deel aan de stemming over het geamendeerde besluit). De fracties ODS, CDA, VVD. SP en ELS stemmen voor het voorstel. De fracties GBS en OP stemmen voor het voorstel, met uitzonderen in van beslispunt 2 RSW. De PvdA/GL stemt tegen het voorstel.

     


    Besluit:

    1. Met betrekking tot de Veiligheidsregio NHN:

    A. Een positieve zienswijze af te geven over de kadernota 2026;

    B. Het college te verzoeken, in hun rol als lid van het algemeen bestuur, de Veiligheidsregio de opdracht te geven in de begroting 2026 een ombuiging te realiseren van 5%.

    2. Met betrekking tot het Recreatieschap Westfriesland;

    A. Een positieve zienswijze af t geven op de kadernta 2026.

    3. Met betrekking tot het Westfries Archief;

    A. Een positieve zienswijze af te geven op de kadernota 2026;

    B. In te stemmen met het bezuinigingsvoorstel van 3% zijnde 1% bezuiniging op het beleidsplan/personeelsbeleid en 2% op energiekosten.

    4. Met betrekking tot GGD Hollands Noorden;

    A. Een positieve zienswijze af te geven ten aanzien van de Kadernota 2026, maar hier wel een aantal voorwaarden aan te verbinden, te weten:

    a. Dat ongeacht het voorgestelde scenario, de bezuinigingsmaatregelen conform de opdracht wordt aangevuld tot 5% en deze te realiseren met maatregelen die momenteel niet in de voorgestelde bezuiningingsscenario’s benoemd worden, maar bijvoorbeeld personeel – en ICT kosten;

    b. De verwijzing naar bezuinigingen t.a.v. de OGGZ en maatregel 13 t.a.v. Veilig Thuis uit de bezuinigingsscenario’s te halen en deze in het scenario van 5% aan te vullen met maatregelen die momenteel niet in de voorgestelde bezuinigingsscenario’s benoemd worden.

    B. Het college te verzoeken, in hun rol als lid van het algemeen bestuur, de GGD Hollands Noorden de opdracht te geven in de begroting 2026 een ombuiging te realiseren van 5%; waarbij aan bovenstaande voorwaarden wordt voldaan;

    C. De GGD Hollands Noorden de opdracht te geven in de concept begroting 2026 de bezuinigingsscnario’s 3% en 5% uit te werken.

    5. Met betrekking tot SSC DeSom;

    A. Een positieve zienswijze af te geven op de kadernota 2026.

    6. Mt betrekking tot de Omgevingsdienst Noord-Holland Noord;

    A. De Omgevingsdienst Noord-Holland Noord opdracht te geven om alsnog uiterlijk via de begroting 2026 een meerjarige bezuiniging/ombuiging in te rekenen van 3 en 5% en de gevolgen daarvan te beschrijven in de begroting 2026;

    B. Een negatieve znswijze af te geven op de p.m.-post IBP-VTH en het dagelijks bestuur van de Omgevingsdienst Noord-Holland Noord te verzoeken de benodigde middelen binnen de eigen begroting te zoeken dan wel besparingsmogelijkheden uit het effciencyonderzoek hiervoor te gebruiken, bij het Rijk erop aan te dringen om de bijdrage structureel te verhogen en de raad bij de begroting 2026 hierover te informeren;

    C. Een negatieve zienswijze af te geven op de posten bedrijfsvoering en de gemeentelijke basis- en plustaken en verzoekt de begrootte kosten beter af te wegen (0-lijn) en te onderbouwen en de raad bij de begroting 2026 hierover te informeren.

    D. Het college te verzoeken, in hun rol als lid van het algemeen bestuur, de Omgevingsdienst Noord-Holland Noord de opdracht te geven in de begroting 2026 een ombuiging te realiseren van 5%;

    7. Met betrekking tot WerkSaam Westfriesland;

    A. Een positieve zienswijze af te geven op de Kadernota 2026 van WerkSaam Westfriesland;

    B. Te kiezen voor het bezuinigingsscenario van 7%.

    C. De hoogte van het over te hevelen Participatiebudget vast te stellen op 90%. Het couleur locale van het budget van 10% niet over te dragen aan WerkSaam.

    8. Met betrekking tot het Afvalbedrijf Westfriesland:

    A. Een positieve zienswijze af te geven op de kadernota 2026;

    B. In stemmen met het bezuinigingsvoorstel om geen indexatie door te voeren.

    9. Met betrekking tot de SED organisatie:

    A. Een positieve zienswijze af te geven bij de Kaderbrief 2026.

    10. Het college de opdracht te geven tijdens diverse overlegmomenten over bezuinigingsmaatregelen van de gemeenschappelijke regelingen, structureel het bezuinigen op niet wettelijke taken of een efficiëntere invulling van de taken aan de orde te brengen.

    11. Aan de gemeenschappelijke regelingen kenbaar te maken dat met de behandeling van de kadernota 2026 van de gemeente Stede Broec een integrale afweging wordt gemaakt ten aanzien van de gemeentefinanciën voor 2026 en verder én dat dit effect kan hebben op de zienswijze van de gemeenteraad van Stede Broec op de begroting 2026 van de betreffende gemeenschappelijke regelingen.

     


    Motie ODS: “Aanpassing Financiële Uitgangspunten Gemeenschappelijke Regelingen Noord-Holland Noord

    Na het debat heeft de indiener dhr. Essen de motie ingetrokken.

     

  • 10.


    Motie “Triageteam”

     


    De raad besluit unaniem:


    Verzoekt het college

    1. Inzichtelijk te maken wat de stand van zaken is met betrekking tot de oprichting van het triageteam.

    2. Een andere naam voor het beoogde triageteam te onderzoeken om verwarring voor de inwoner te voorkomen.

    3. Het triageteam, naar evenredigheid voor Stede Broec, waar nodig te laten afstemmen met team toeleiding van ONS Stede Broec.

    4. Het triageteam zowel nieuwe aanvragen, als herindicaties te laten beoordelen.

    5. Een eerste tussenevaluatie voor de zomer 2025 te presenteren.

     

  • 11


    Motie “team toegang ONS Stede Broec”

     


    De raad besluit met 11 stemmen voor en 8 stemmen tegen

    de fracties CDA en ODS stemmen voor, de fracties VVD, GBS, OP, SP , PvdA/GL en ELS stemmen tegen.


    Verzoekt het college:

    1. De aansturing van het informatiepunt én ‘integraal’ wijkteam volledig bij ONS Stede Broec neer te leggen.

    2. Het contact met de POH-ers van de 5 huisartsen praktijken in Stede Broec te verstevigen en hier per kwartaal over te rapporteren.

    3. Per kwartaal de managementrapportage uit het proces informatiesysteem ter beschikking te stellen aan de raad.

    4. Er op toe te zien dat alle WMO en Jeugdzorg aanvragen (inclusief herbeschikking, aanvragen via huisartsn en/of GI’s) via het ‘integraal’ wijkteam (=Team Toeleiding) verlopen.

     

  • 12


    Toelaten raadslid

    In de door het ontslag van dhr. Graaf ontstane vacature heeft het centraal stembureau dhr. Keesman benoemd.

    De overlegde geloofsbrieven zijn ondrzocht door en geloofsbrievencommissie onder voorzitterschap van dhr. Nooter. De commissie ziet geen beletsel voor het toelaten van dhr. Keesman tot de raad.

     


    De raad besluit unaniem:

    De heer R.P. Keesman tijdelijk toe te laten als lid van de raad van Stede Broec.

     

  • 13


    Sluiting

     


    Contact met griffie

    Voor meer informatie over de gemeenteraad kunt u zich in verbinding stellen met de griffier D.A. Langedijk e-mail: griffie@stedebroec.nl

    Voor de compete formulering van de raadsbesluiten kunt u het raadsinformatiesysteem op http://stedebroec.raadsinformatie.nl/ raadplegen.


 

Link naar bekendmaking

Tags: BekendmakingenGemeente Stede Broec
Deel2Tweet1VerstuurDeelVerstuur
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Advertentie

Populair afgelopen 24 uur

  • Jongere beroofd in steeg aan het Hoefijzer in Zwaag; politie zoekt getuigen

    Jongere beroofd in steeg aan het Hoefijzer in Zwaag; politie zoekt getuigen

    500 lezers
    Deel 200 Tweet 125
  • Kruidvat heropent op nieuwe locatie in Kersenboogerd; grotere winkel en dagelijks open

    453 lezers
    Deel 181 Tweet 113
  • Finalisten ondernemersprijzen Westfries Ondernemersgala bekend

    167 lezers
    Deel 67 Tweet 42
  • Dubbel evenement in Schellinkhout op 10 mei: Jaarmarkt en open tuinen

    885 lezers
    Deel 354 Tweet 221
  • Raad unaniem; voorbereiding bouw nieuwe sportaccommodatie s.v. Enkhuizen kan starten

    139 lezers
    Deel 56 Tweet 35

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Jongere beroofd in steeg aan het Hoefijzer in Zwaag; politie zoekt getuigen

Wandelvierdaagse Gezinspaviljoen

Kruidvat heropent op nieuwe locatie in Kersenboogerd; grotere winkel en dagelijks open

Onderbreking werkzaamheden Ganker tijdens kermis

Finalisten ondernemersprijzen Westfries Ondernemersgala bekend

SED-gemeenten: Check wat vaker uw snelheid

Subsidie voor isolatie kan alleen via Klimaatroute; ‘let op bij bedrijven aan de deur’

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer