• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
vrijdag, 9 mei 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Enkhuizen

Wind en zand blijven kwelgeesten voor verkeer N307 Houtribdijk

Door Redactie
12 augustus 2019
in Enkhuizen, Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:3 minuten
A A
16
Wind en zand blijven kwelgeesten voor verkeer N307 Houtribdijk

Foto @Flevowegen: "tot 15cm zand op de weg"

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

ENKHUIZEN – Automobilisten die zaterdag de oversteek van Enkhuizen naar Lelystad over omgekeerd wilden gaan maken hadden het wellicht al verwacht; Code geel, die dijk gaat dicht door zand op de weg. Dat bleek. De Houtribdijk ofwel de N307 Markerwaarddijk zoals de weg officieel heet, was bijna twee dagen dicht.

Zaterdagochtend na 10.00 uur werd allereerst het stormprotocol op de dijk in werking getreden. “Door harde wind geldt een max. snelheid van 70 km en een inhaalverbod.” Ruim een uur laten werd besloten de dijk in zijn geheel af te sluiten. “De Markerwaarddijk (N307) is in zijn afgesloten voor al het verkeer wegens onveilige situatie met zand op de rijbanen, schoonmaken gaat tot einde van de dag duren.”

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Schoonmaken blijkt lastig

Het schoonmaken van de dijk bleek lastig te zijn. Tijdens de afsluiting zou de weg vrijgemaakt worden van al het zand dat door de wind op de rijbanen werd geblazen. Deze werkzaamheden zouden tot zaterdag einde van de dag duren. Dat was de hoop.

De Markerwaarddijk (N307) is in zijn afgesloten voor al het verkeer wegens onveilige situatie met zand op de rijbanen, schoonmaken gaat tot einde van de dag duren pic.twitter.com/Q39bCA2dhy

— FlevoWegen (@FlevoWegen) August 10, 2019

Zaterdagavond moest de planning worden bijgesteld. “De Markerwaarddijk (N307) tussen Lelystad en Enkhuizen blijft door schoonmaakwerkzaamheden voor het verkeer dicht tot zondagochtend 12.00 uur. Op sommige plekken tot 15 cm zand”. Zondag net na 12.00 uur werd ook dit bericht bijgesteld. De dijk zou voor schoonmaakwerkzaamheden voor het verkeer dicht blijven tot zondagavond 22.00 uur.

Uiteindelijk kon de weg maandagochtend vroeg om 04.00 uur weer open voor al het verkeer.

Kwetsbaar

Dit weekend bleek maar weer dat de dijk kwetsbaar is voor wind icm zand op de weg. Ondanks hardwerkende medewerkers van Rijkswaterstaat die vanwege de wind, feitelijk dweilen met de kraan open. Dit was ook een van de reacties op onze updates op facebook. Daar blijft het ongeloof van het aanleggen van een zandstrook naast de dijk en het bijna logische gevolg dat dit weekend weer is gezien. “O, o, o, wat zijn er toch een wetenschappers die hier alle verstand van hebben. Hebben hun huiswerk dus niet goed gemaakt.ze wisten zeker niet dat zand kan wegwaaien als het hard waait!”

Informatie

Voor informatie, ook voor de toekomst volg @flevowegen op twitter en natuurlijk houden wij het ook in de gaten. Maar het feit blijft dat het grootste deel van de dijk feitelijk hoort bij provincie Flevoland en zij de informatie en ook onderhoud doen. Hierdoor lijkt de informatie voor bewoners in Noord-Holland wat minder zichtbaar.

Ook aangestipt in de reacties op onze facebookpagina is de informatie voor automobilisten. De afsluiting wordt pas in Enkhuizen op de kruising naar de dijk zichtbaar. “Kom je bij afslag Hoorn-Noord waar ook Lelystad op het bord staat geen enkele melding over de dijk. Volgens mij heeft daar vroeger wel een bord gestaan met de melding van de dijk”, aldus Sandra. Bep: “Ik kwam zaterdag ook geen melding tegen onderweg, op weg naar de dijk. Ook op verkeersinformatie op de radio werd niets vermeld en gelukkig las ik het bij toeval hier, scheelde me een pittig eindje omrijden.”

We kregen deze tip via facebook die wij graag delen! Gratis een SMS update over de Markerwaarddijk? Dat kan via sms.flevowegen.nl/aanmelden.

Facebook

Op de beide berichten kwamen ruim 200 reacties binnen.

https://www.facebook.com/Onswestfriesland/photos/a.160121487506434/1155983921253514/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARDdmbgBv2EMmCPZcM9LXGQj-FH8DA7Z1u8WcBMzJsWFmrYNrU9Fo3L-w9301evu8DSuDba0X4qA5QW3TuKtUmktzKCItaXX8d0q9pwgjYEIj1-plbbpHO9Ea0SxKFi1m6_zs4iNLXO3vAlny3DpYufYhA-2ocZc3vOZKDpk2v1MREB8Mq8mewzFuQnxSHtIhWqqTxWsbjyUKtTcQOaNJJobKzywkiPxPYtR7p26KaARxFm9yvvRDj-TpzvWpPR6yVKx5LoUvN_E-6YCLh6jtztQsxuVgYA7r3o448z2Ec7eAZHgSwSzbsG_A5GKfD5QIkU6dyi6BGUlomSX4vfFWFwv2g&__tn__=-R

https://www.facebook.com/Onswestfriesland/photos/a.635088076676437/1156769241174982/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARAr7tLN6s3-MW_iMXPu18rsCOfiSMQ469BWAxAVz-mltbE0xioW7Uv6c3T8IgYon914l6oLICor4qzeg5jg2MoWc6wHz5XefVKin3Vrn8KgnmC9F27sAQ6R_JFfE0rLIYWuNmClsYWZGny8CbqUZ4im0SBpK5hSc-lorBqS-Ftu12VBc0ec3wJRwMzy-hsX7R7jGXdHKwBH_l5al3geSEq6cq8s9qmEO33KWWbs1zRQCUwomLPfCTtJ5nQdW6_cQu0Ze8E-njTVoRU5fdDSxYxw8EcrJZq1dDEOgNsLaTAVg1H2ORADeptz_EAMsCQ-hFLZ9qFoXvn1E2U8IDVD036ytg&__tn__=-R

Deel46Tweet29VerstuurDeel8Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Advertentie

Populair afgelopen 24 uur

  • Jongere beroofd in steeg aan het Hoefijzer in Zwaag; politie zoekt getuigen

    Jongere beroofd in steeg aan het Hoefijzer in Zwaag; politie zoekt getuigen

    419 lezers
    Deel 168 Tweet 105
  • Kruidvat heropent op nieuwe locatie in Kersenboogerd; grotere winkel en dagelijks open

    370 lezers
    Deel 148 Tweet 93
  • Finalisten ondernemersprijzen Westfries Ondernemersgala bekend

    152 lezers
    Deel 61 Tweet 38
  • Raad unaniem; voorbereiding bouw nieuwe sportaccommodatie s.v. Enkhuizen kan starten

    132 lezers
    Deel 53 Tweet 33
  • Dubbel evenement in Schellinkhout op 10 mei: Jaarmarkt en open tuinen

    855 lezers
    Deel 342 Tweet 214

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Jongere beroofd in steeg aan het Hoefijzer in Zwaag; politie zoekt getuigen

Wandelvierdaagse Gezinspaviljoen

Kruidvat heropent op nieuwe locatie in Kersenboogerd; grotere winkel en dagelijks open

Onderbreking werkzaamheden Ganker tijdens kermis

Finalisten ondernemersprijzen Westfries Ondernemersgala bekend

SED-gemeenten: Check wat vaker uw snelheid

Subsidie voor isolatie kan alleen via Klimaatroute; ‘let op bij bedrijven aan de deur’

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer