NIBBIXWOUD – Dinsdag is Jan Entius uit Nibbixwoud overleden. Als horeca uitbater was geen record te uitdagend om de pers te halen. Daarnaast was hij 38 jaar actief in de politiek. Hij is 77 jaar geworden.
Entius kreeg in 2007 een koninklijke onderscheiding voor de vele activiteiten die hij voor de gemeenschap had georganiseerd. Een jaar later nam hij als wethouder afscheid van de gemeente Medemblik vanwege gezondheidsredenen.
De Dres
De afgelopen jaren zette Jan zich in voor de komst van De Dres in Nibbixwoud en was hij een van de dragende peilers van de Westfriese Sportverkiezing.
Effe buurten
In oktober 2015 sprak de lokale omroep HoornTV met Jan Entius. Joop van Diepen sprak met hem onder andere over zijn grootse activiteiten in Nibbixwoud, zijn niertransplantatie op 25-jarige leeftijd en zijn activiteiten als regiovoorzitter Koninklijke Horeca Nederland.